Yardım Mi 5s suya düştü, kendi kendine fastboot ekranı açıyor

tmesmer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mes
Cihazım
GMD
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10
Telefon Modeli
mi 5s
Bootloader Kilidi
Kapalı
mi 5s telefonumu bahçede düşürmüşüm, çok yağmur yağıyordu, bulduğumda iyice ıslanmıştı.
ekran açıldı baz vardı ama hemen kapatmak istedim, kapanırken ekranın alt yarısı ilginç bi mavimsi renge dönüştü ve telefon öyle kapandı.
2 saat pirinçte bekledim ve açmayı denedim, ekranda sadece fastboot yazıyordu, ordan çıkamadım. pcsuite yükledim ama bilgisayarım görmedi bile.
sonra tekrar pirince yatırdım. yarına kadar bekleteceğim.
Ne olmuş olabilir? Neden fastboot ekranı açıldı, ses kapama tuşu 3-4 seferde bir algılıyordu acaba basılı kalmış olabilir mi?
Hafızası zarar görür mü, 5 aylık bebeğimin belki 20gblık fotoğraf vidyosu vardı kurtarılabilir mi?
offf of çok mu talihsizim

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Cihaz muhtemelen kullanılamaz hale gelmiştir. Fotoğrafları kurtarabilirsiniz. Google hesabınız varmıydı telefonda

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Telefon bozulsa bile fotoğrafları kurtarmak zorda olsa kurtarılır.

Oyla:

tmesmer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mes
Cihazım
GMD
Konular
2
Cihaz muhtemelen kullanılamaz hale gelmiştir. Fotoğrafları kurtarabilirsiniz. Google hesabınız varmıydı telefonda
çok şükür ki google hesabımın fotoğraf yedeklemesini açmışım, foto ve vidyolarım duruyor, rehberim de zaten google kişilerdeydi,
Telefon bozulsa bile fotoğrafları kurtarmak zorda olsa kurtarılır.
haklısınız zaten ne servislerin ne de tamircilerin pek umrunda değil kaybolan veriler.
telefoncu bi arkadaşıma incelettim, sürekli fastboot'a girmesi tuşun basılı kalmasından dedi, yine de garantisi olduğu için müdahele etmek istemedi.
şimdi servise göndermeyi planlıyorum. en azından ilk onlar açarsa garanti kapsamında açılmış olur.

Oyla:

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
mi 5s telefonumu bahçede düşürmüşüm, çok yağmur yağıyordu, bulduğumda iyice ıslanmıştı.
ekran açıldı baz vardı ama hemen kapatmak istedim, kapanırken ekranın alt yarısı ilginç bi mavimsi renge dönüştü ve telefon öyle kapandı.
2 saat pirinçte bekledim ve açmayı denedim, ekranda sadece fastboot yazıyordu, ordan çıkamadım. pcsuite yükledim ama bilgisayarım görmedi bile.
sonra tekrar pirince yatırdım. yarına kadar bekleteceğim.
Ne olmuş olabilir? Neden fastboot ekranı açıldı, ses kapama tuşu 3-4 seferde bir algılıyordu acaba basılı kalmış olabilir mi?
Hafızası zarar görür mü, 5 aylık bebeğimin belki 20gblık fotoğraf vidyosu vardı kurtarılabilir mi?
offf of çok mu talihsizim
Geçmiş olsun farkettiğiniz anda cihazı hemen bataryadan ayırma yollarını arasaydınız kapattığınızda bu işlemi yapsaydınız Pirinçe yatırmadan önce belki kurtulabilirdi..

Oyla:

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Garantiye göndermeniz pek bir anlam ifade etmiyecektir.Kullanıcı hatası olduğu için bayağı masraf çıkartacaklardır.Bence güvenilir bir yerde daha uygun fiyatla (tabi tamiri mümkünse) yaptırabilirsiniz.

Oyla:

Felix Weber

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
.
Konular
5
Hangi ithalatçı firma garantisi ile aldınız bilmiyorum ama garanti olmasına takılmayın xiaomi telefonlardan anlayan saglam güvenilir birini bulup ona yaptırın hem servisin garanti adı altında aldıgı onca paradan daha az ödemiş olursunuz hem de telefonunuzdan olmamış olursunuz.

Oyla:

tmesmer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mes
Cihazım
GMD
Konular
2
Geçmiş olsun farkettiğiniz anda cihazı hemen bataryadan ayırma yollarını arasaydınız kapattığınızda bu işlemi yapsaydınız Pirinçe yatırmadan önce belki kurtulabilirdi..
maalesef batarya ayrılmıyor

Garantiye göndermeniz pek bir anlam ifade etmiyecektir.Kullanıcı hatası olduğu için bayağı masraf çıkartacaklardır.Bence güvenilir bir yerde daha uygun fiyatla (tabi tamiri mümkünse) yaptırabilirsiniz.
telefoncu bir arkadaşa gösterdim, telefon açılıyor ekran da falan da problem yok, fastboot'a girememesi garanti kapsamında bir problemmiş. açıkcası "belki" işleme alırlar diye göndercem zaten yüksek masraf çıkarırlarsa yaptırmadan alırım

Hangi ithalatçı firma garantisi ile aldınız bilmiyorum ama garanti olmasına takılmayın xiaomi telefonlardan anlayan saglam güvenilir birini bulup ona yaptırın hem servisin garanti adı altında aldıgı onca paradan daha az ödemiş olursunuz hem de telefonunuzdan olmamış olursunuz.
işin kötü tarafı hangi ithalatçıdan aldığımı dahi bilmiyorum, d market'in webi kapanmış hepsiburada'da da bulamadım.. tavsiyeniz çok mantıklı geldi şu an

Ekli dosyalar

• Mi5 Fatura.jpg
    Mi5 Fatura.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 13
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
maalesef batarya ayrılmıyor

telefoncu bir arkadaşa gösterdim, telefon açılıyor ekran da falan da problem yok, fastboot'a girememesi garanti kapsamında bir problemmiş. açıkcası "belki" işleme alırlar diye göndercem zaten yüksek masraf çıkarırlarsa yaptırmadan alırım

işin kötü tarafı hangi ithalatçıdan aldığımı dahi bilmiyorum, d market'in webi kapanmış hepsiburada'da da bulamadım.. tavsiyeniz çok mantıklı geldi şu an
Hepsiburada ile iletişime geçerek direk hepsiburadaya gönderin hocam. Onlar servise yönlendireceklerdir.

Oyla:

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Aynı sorun ile karşılaştım. Sorun tuşların takılı kalması. Tam kurumadığından yapıyor onuda. Eğer garantide halledemezse tuşları deneyin.

Oyla:
Üst Alt