Yardım Mi 5s sürekli fps değişmesi

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
2 yıllık mi 5s kullanıcısıyım. Geçen sene critical ops adlı bir oyunu 60 fps oynuyordum. Dün yine indirdim miui 10 beta yüklüyken, başta yine sabit 55-60 fps alıyordum, biraz oynadım yarım saat sonra oyuna tekrar girdim bu sefer max 30 fps almaya başladım. Teli sıfırladım ama yine bazen girdiğimde sabit 60 fps alırken bazen 20-35 arası alıyordum. Bugün miui 8.5'a geri döndüm telefon yağ gibi akmaya başladı ama oyunda yine hâlâ aynı yani bazen 60 fps bazen 30 fps. Daha az önce 1 saat kadar 60 fps oynadım ardından oyunu 5 dakika kapattım tekrar girdiğimde ise 30 fps almaya başladım halbuki daha 5-10 dakika önce sorunsuz 60 fps alıyordum, oyunu sorunsuz 60 fps ile oynayabilecek gücü var ama bazen bir şey fazla fps almamı engelliyor, sorunun sebebi ve çözümü nedir acaba çekirdekler oyun kapandıktan sonra kapanıyor falan mı yoksa bir ayarı mı ıskalıyorum ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Oyla:

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
Meraba mui 8.5 e nasıl geri dönüyoruz yaridmci olurmusun

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Buradan mi 8.5.3 ü indirdim fastboot yazanı.

Sonrası için de forumdaki taha.blt yardımcı oldu bu aşamaları yazıp;

Baştan söylüyeyim her şey silinecek.
1.) indirdiğiniz .tgz uzantılı dosyayı klasöre çıkartın ve C ye atın. Dosyayı açın içinde birsürü dosya çıkar. O dosya açıkken yukarıda klasör yolunu kopyalayın.
2.) Miflash açın, telefonu fastboot moda alıp bağlayın ve refresh diyin. Cihaz görünecek.
3.) Kopyaladığınız dosya yolunu Mi flash dosya yoluna yapıştırın. Tekrar refresh diyin.
4.) Önemli bu. Sağ altta Clean all seçili olmalı.
Clean all and lock seçili olmayacak.
5.) Clean all seçili olduğundan emin olduktan sonra flash diyin. Rom yüklenip telefon açılacak. 2-3 dk da rom yüklenir. Açılması 10 dk sürer.

Oyla:

Orhanfow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Az
Cihazım
Mi5s
Konular
2
Buradan mi 8.5.3 ü indirdim fastboot yazanı.

Sonrası için de forumdaki taha.blt yardımcı oldu bu aşamaları yazıp;

Baştan söylüyeyim her şey silinecek.
1.) indirdiğiniz .tgz uzantılı dosyayı klasöre çıkartın ve C ye atın. Dosyayı açın içinde birsürü dosya çıkar. O dosya açıkken yukarıda klasör yolunu kopyalayın.
2.) Miflash açın, telefonu fastboot moda alıp bağlayın ve refresh diyin. Cihaz görünecek.
3.) Kopyaladığınız dosya yolunu Mi flash dosya yoluna yapıştırın. Tekrar refresh diyin.
4.) Önemli bu. Sağ altta Clean all seçili olmalı.
Clean all and lock seçili olmayacak.
5.) Clean all seçili olduğundan emin olduktan sonra flash diyin. Rom yüklenip telefon açılacak. 2-3 dk da rom yüklenir. Açılması 10 dk sürer.
Teşekürler

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt