Çözüldü Mi 5S Sarj Almama Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
İyi akşamlar, mi 5s cihazım gün içerisinde telefon sıcaklığı çok düşük telefon her an kapabilir uyarısı verdi. Bu sırada %70lerde olan şarjım %1 gözüküyordu. Telefonu kapatıp açtıktan sonra uyarı geçti ve telefonum normal çalışmaya devam etti.. Ancak bir kaç saat sonra kendi kendine kapandı. Power tuşuna bastığımda yada farklı tuş kombinasyonlarını denediğimde(power+ses kısma, power+ses açma) telefon herhangi bir tepki vermiyor. Şarja taktığımda telefondaki sarj ledi yanmıyor. Sarj bilgisi veren farklı adaptörlerle denediğimde sarj almadığını gördüm. Telefonum garanti dışı olduğu için son çare içini açtım ve eklediğim resimdeki kablonun biraz gevşek olması dışında bir anormallik göremedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Not: Resim bana ait değil temsili olarak kabloyu belirtmek için koydum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
İyi akşamlar, mi 5s cihazım gün içerisinde telefon sıcaklığı çok düşük telefon her an kapabilir uyarısı verdi. Bu sırada %70lerde olan şarjım %1 gözüküyordu. Telefonu kapatıp açtıktan sonra uyarı geçti ve telefonum normal çalışmaya devam etti.. Ancak bir kaç saat sonra kendi kendine kapandı. Power tuşuna bastığımda yada farklı tuş kombinasyonlarını denediğimde(power+ses kısma, power+ses açma) telefon herhangi bir tepki vermiyor. Şarja taktığımda telefondaki sarj ledi yanmıyor. Sarj bilgisi veren farklı adaptörlerle denediğimde sarj almadığını gördüm. Telefonum garanti dışı olduğu için son çare içini açtım ve eklediğim resimdeki kablonun biraz gevşek olması dışında bir anormallik göremedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Not: Resim bana ait değil temsili olarak kabloyu belirtmek için koydum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Oradaki kablo anten ile alakalı hocam. Telefonun kapanması ile bir alakası olmaz. Şarj soketini değiştirebileceğinizi düşünüyorsanız internet üzerinden sipariş verip değiştirin. Fakat benim tavsiyem tanıdığınız bir telefoncuya vermeniz. Hem arızayı kontrol edecektir, hemde sorunlu yeri tamir edecektir. 6 ocağa kadar beklerseniz Zenex hocam tatilden dönüş yapacak. Cihazı tamir edebilir.

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Oradaki kablo anten ile alakalı hocam. Telefonun kapanması ile bir alakası olmaz. Şarj soketini değiştirebileceğinizi düşünüyorsanız internet üzerinden sipariş verip değiştirin. Fakat benim tavsiyem tanıdığınız bir telefoncuya vermeniz. Hem arızayı kontrol edecektir, hemde sorunlu yeri tamir edecektir. 6 ocağa kadar beklerseniz Zenex hocam tatilden dönüş yapacak. Cihazı tamir edebilir.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Acil ihtiyacım olduğu için yarın tamirciye götüreceğim ancak içime sinmezse Zenex beyle iletişime geçerim.

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Rica ederim hocam gecmis olsun.
Hocam kusura bakmayın tekrar rahatsız ettim bir sorum olacaktı. Telefonun bataryasının kendisini spesifik olarak kullanıma kapattığı durumlar var mı? (yüksek-düşük sıcaklık, değişken akım vb.)

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
bataryanın pinlerini çıkarıp tekrar tak öyle dene birde ha birde şok uygulama bu gibi durumlarda bazen işe yarıyor ev ortamında şok uygulamak için dondurucuya 1dakika poşete sarıp atın çok bekletmeyin kesinlikle...

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Hocam kusura bakmayın tekrar rahatsız ettim bir sorum olacaktı. Telefonun bataryasının kendisini spesifik olarak kullanıma kapattığı durumlar var mı? (yüksek-düşük sıcaklık, değişken akım vb.)
Evet hocam dediginiz mumkun, cok soguk yada cok sicak olursa batarya kendisini devre disi birakacaktir. Fakat batarya tamiri konusunda pek bilgim olmadigi icin fikir veremeyecegim. Bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardimci olacaktir. Birseyler yapmadan once iyi arastiriniz.

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Güncelleme: m35 Hocama çok teşekkür ederim dediği gibi önce şok uygulaması yaptım ancak işe yaramadı daha sonra bataryanın pinlerini söküp taktım. Bu işlemden sonra telefonum eskisi gibi çalıştı 1.5 gün kadar normal olarak kullandım ancak az önce tekrardan kapandı ve aynı sorunlarla karşılaştım. Şuan batarya araştırıyorum kaliteli bir batarya sipariş edip bataryayı değiştireceğim. Bu arada batarya pinlerini sök tak yapmadan önce bir kaç telefoncuya gittim bana verdikleri cevaplar "ana kartın yanmış 800tl'ye yaparım","Bataryan ölmüş yüzde yüz orjinal batarya 150tl takarım". Umarım bu telefoncuların eline düşmeden kendim bataryayı değiştirebilirim.

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Güncelleme 2: Bataryayı hala değiştirmedim. Telefon en son kapandığında sarjı epey vardı pazartesi günü batarya almaya gidene kadar bir kenarda bekletiyordum. Biraz önce şansımı denemek için power tuşuna basayım dedim sarjının bitik olduğunu gösteren ekran geldi. Şimdi sarja taktım normal çalışmaya devam ediyor. Sorun pilde olsaydı bu şekilde bekledikce düzelmesi normal olur muydu bilemiyorum. 100tl'ye pil alıp riske gireceğim.

adembayrak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Merhabalar, Xiaomi Mi5s cihazım için custom rom önerisi yapılmış mı diye forumda gezinirken konu başlığınızı gördüm ve yaşadığınız sorunun benim de daha önce cihazımda yaşadığımı yazdıklarınızdan fark ettim. Öncelikle sorununuz eğer benim ki ile birebir aynı ise ki ben öyle sanıyorum bunun pille bir alakası olmadığını belirtmek istiyorum. Cihazınızda kurulu olan Miui veya herhangi bir arayüz var ise cihazınıza sıfırdan bilgisayar aracılığıyla bir yazılım atmanızı tavsiye ederim. Eğer bu konuda çok bilginiz yok ise forumdaki konu başlıklarına bakarak yapabilirsiniz. İyi forumlar dilerim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt