Rehber mi 5s Plus Unlock ve Türkçe rom yükleme

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98
ben de bu gün biraz kurcaladım mi 5s plus'u, kurcalarken de aşağıda ki bilgilere ulaştım paylaşmak her zaman yararlıdır. (destekleri için chatin_62 üstat'a teşekkürler)

Öncelikle kilit kaldırma için izin almanız gerekiyor 1 gün ile 10 gün arasında değişiyor izin için adresine giriniz.

Unlock için sitesinden Unlock Now butonuna basarak giriş yapın

Giriş yapınca şu ekran geliyorsa onaylamış demektir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Download butonuna basarak Unlock uygulamasını indirin.
Başvuru ekranı gelirse henüz onaylanmamış demektir.

Unlock yapabilmek için teefonda Çin Developer romu olması gerekiyor. Bu romu indirip telefona atın.

1. Telefondaki Updater uygulaması ile Çin Developer rom yüklenecek. (Updater'da sağ üst köşedeki 3 nokta üstüsteye basılarak gelen menüde Choose update package seçilip telefona attığınız romu göstereceksiniz.)

Cihaz kendini yeniden açacak. Telefonda, Unlock başvurusu yaptığınız Mi Hesabını açacaksınız.

3. Bilgisayarda adresine girerek aynı hesapla oturum açacaksınız. Find my device
Find device yazan butona tıklayıp cihazınızın yerini bulmasını bekleyeceksiniz.

Cihazınız bulunacak.

Developer bölümüne girip usb hata ayıklamayı aktif edin. adımlar about phone>>>> Miui versiyon'a ardı ardına 7-10 defa basın >>>> developer options dan >>>> usb debugging'i aktifleştirin.

4. sitesine giriş yapıp Download butonuna basarak Unlock uygulamasını indirip bilgisayarda açacak ve hesabınızla oturum açacaksınız.

5. Telefonu bilgisayara bağlayıp kapatın ve ses kısma ile power(açma) butonuna aynı anda basarak telefonu Fastboot modunda açın.

Burada temel şartlar: 64 bit işletim sistemi. Adb sürücüsünün bilgisayara yüklenmiş olması ve xiaomi nin unlock için izin vermiş olması.

Adb sürücüsü bilgisayarınızda farklı bir telefon ile yüklenmişse bile güncellemenizi tavsiye ederim. aşağıda nasıl yükleyebileceğinizi gösteren bir video var. Xiaomi mi 5s plus için benim kullandığım Driver(işletim sistemim windows10 64 bit.) aşağıda ki linktedir.
Bu dosyayı masa üstüne indirip video da anlatılan şekilde yükleyebilirsiniz. %50 de takılmasının bir sebebi de bu ben de aynı durumda sorun yaşıyordum sürücüyü güncelleyince sorun çözüldü.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

sonrasında bu romu telefonunuza yükleyebilirsiniz.

yav yok ben bu romu kurmayı da bilmiyorum derseniz ahanda burada kaynak var adım adım anlatıyor.

http://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-flash-tool-ile-fastboot-rom-kurulumu.3267/

Yok yine olmadı aşağıda ki hatayı alıyorum dersen.

isimli dosyayı klasöre tam olarak çıkartamamışsındır demek.
rar dosyasını çıkarttın baktın ki böyle görünüyor.

natrium_global_images_V8.0.1.0.MBGMIDG_20160805.0000.29_6.0_global_4ae1d128d3 dosyasına çift tıkla rar kendi içerisinde tekrar açacaktır.

ondan sonra karşına çıkan ekranda böyle olacak o zaman yukarı da ki hatayı da almazsın.

Dip not : bu işlemler yapılırken farklı şeylerle uğraşmayın bilgisayar da farklı işlemler yapmayın daha faydalı ve daha hızlı olacaktır.

Son düzenleme:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
global beta romu da çıkmış bu model için.

meydem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Konular
1
5950 resmindeki oluyor ordan rardan çıkaramıyorum, yardım edebilirmisiniz..

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
tgz uzantılı dosyaları sağ tıklayıp klasöre çıkar demeniz lazım.

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98
cantara üstat resimleri de düzenledim. ( artık mi 5s plus ve piston kulaklı madayalarımı bekliyorum) bu arada yine madalyalar uçmuş gibi.

varmı bir eksik gedik yada anlaşılmayan nokta dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım.

Son düzenleme:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
mi5s plus serisi için arkadaşlar dikat edin. kayıt işlemleri diğer qualcomm cihazlardan bir tık daha özen gerektiriyor.

normalde herhangi bir romda root yapıp global custom vs farketmeksizin yazılıyorken,

qpst sürümü 434 ya da 437 sürüm olmalı qpst eskisi ya da yenisi değil.

cn beta geliştiri romu ve o romun güvenlik (security) altında orijinal root yetkisi ile rootlanmış olması, çin beta romunda qcn yedeği alınması, o yedeğin hex'lenip restore edilmesi ve sonra istenen twrp custom rom ya da global (beta ve stabil resmi romlar) yüklenmesi lazım.

kesinlikle bootloader kilit açık olmalı tabii ki de işlemler için. gerek fastboot ile rom gerekse imei.

kesinlikle custom rom ya da global rom'larda ne de olsa twrp'den root yapar kayıt işlemleri yaparız demeyin.

kesinlikle satıcı romu denilen, ****cn** sürüm kodlu romlarda kayıt işlemleri denemeyin. satıcı romu dediğim google ve diller var ama rom aslında çin romu.
kesinlikle global romlarda rootlasanız bile imei işlemleri denemeyin ve hatta ben denemedim ama stabil çin romunda da yapmayın.

twrp supersu yöntemi ile olan rootlamada imei işlemleri başarısız oluyor. Orijinal xiaomi root hakkı da sadece çin beta romunda var.

mi5s için sorun yaşamadım ama mi5s plus beni çok zorlamıştı.

Halil Kırıkkale

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
1
merhaba arkadaşlar, bu romu indirdim güncelleyici paketinden romu seçip tamam diyorum ama güncelleme paketi doğrulanamadı hatası alıyorum. ne yapmam gerekiyor?

teknokolik71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Can
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
3
Şu anda bootloader kilidini kaldırmaya çalışıyorum ama updater kısmında can't verify tarzında bir yazıyla hata veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Şu anda bootloader kilidini kaldırmaya çalışıyorum ama updater kısmında can't verify tarzında bir yazıyla hata veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim

Cihazınızda China developer rom yüklü olmalı hocam. Diğer romlarda hesap bilgisi alınamıyor.

Üst Alt