Yardım Mi 5s Plus Sarz Süresi Sorunu

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Merhabalar, mi 5s plus cihazima yeni batarya aldim. Eski bataryamda sarzin az gitmesinden dolayi. Fakat aldığım bataryayla 2 saat ekran suresi alamıyorum. Yeni aldığım bataryada sorunlu diyeceğim değiştim yeniside ayni. Telefonu full şarz ediyorum. Sarzdan çıkarıyorum ve hiç kullanmadan 1 saat sora ekranı açtığımda şarz %90 a düşmüş buluyorum. Beklemede bile aşırı şarz tüketiyor. En çok sarz kullanan uygulamalara bakıyorum şebeke hücresel, android sistem vs biseyler. Pile kalibrasyon du yapmadığım şey kalmadi. Yeri geliyor bir buçuk saat kullanim bile alamıyorum. Enteresan bir durum. Şuan konuyu açarken sarzim %52 iken bu yazdığım sürede %47 ye düştü. Acaba cihazda baska bir arizami varda pili etkiliyor görünürde hic bir arizasida yok. İşin içinden cikamadim. Cihazin garantisi yok. Önerisi olan yada boyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar, onerilerinizi bekliyorum.

Mi 5s plus Miui 10.2.4.0 Kararlı

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Yeni aldığınız pil orjinal mi ? Pili değişmişsiniz fakat aldığınız pil eğer 2 saatlik bir ömür sunuyorsa istediğiniz kadar değişin sizi memnun etmeyecektir.
İsterseniz telefona fastboot ile temiz rom kurulumu yapınız ya da rom değiştirip tecrübe ediniz belki sistemsel bir sorun olabilir.

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Yeni aldığınız pil orjinal mi ? Pili değişmişsiniz fakat aldığınız pil eğer 2 saatlik bir ömür sunuyorsa istediğiniz kadar değişin sizi memnun etmeyecektir.
İsterseniz telefona fastboot ile temiz rom kurulumu yapınız ya da rom değiştirip tecrübe ediniz belki sistemsel bir sorun olabilir.
Piyasadaki orjinal yazan pillerin hic birinin orjinal oldunu sanmiyorum. Fakat 2 farkli pil denedik. Anakart sorunu maalesef olay tespit edildi. Artik 1 saat ekran suresi almayi birakin 10 dk bile alamiyoruz. Anakartta kisa devre varmis. Pili hemen tuketiyor. Hatta pil bitince power tusuna basinca pil bitik logosu dahi gelmiyor lamba yanip sonmuyor o derece bitiriyor pili. Cihazin icinden acayip bir ses geliyor kısık ıslık sesi gibi hic susmayan. Yani kisa devre var maalesef yeni anakart şart oldu

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Xiaomi'de piller her şartta orijinal değil. Üzerinde gelen pilleri fason üretim yaptırıyor ki harici satılanlar nasıl orijinal olsun.

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Piyasadaki orjinal yazan pillerin hic birinin orjinal oldunu sanmiyorum. Fakat 2 farkli pil denedik. Anakart sorunu maalesef olay tespit edildi. Artik 1 saat ekran suresi almayi birakin 10 dk bile alamiyoruz. Anakartta kisa devre varmis. Pili hemen tuketiyor. Hatta pil bitince power tusuna basinca pil bitik logosu dahi gelmiyor lamba yanip sonmuyor o derece bitiriyor pili. Cihazin icinden acayip bir ses geliyor kısık ıslık sesi gibi hic susmayan. Yani kisa devre var maalesef yeni anakart şart oldu
Umarım yeni anakart ile sorununuz tamamen çözülür. Mi5 cihazlarda kronik anakart sorunu vardı umarım sizinki çözülebilecek bir sorundur.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Umarım yeni anakart ile sorununuz tamamen çözülür. Mi5 cihazlarda kronik anakart sorunu vardı umarım sizinki çözülebilecek bir sorundur.

Tesekkurler. Suanlik sorunu redmi note 7 alarak çözdüm:) ama mi 5s plus cihazim tertermiz ilk gunku gibi. Bir sekilde onada bir anakart bulup hayata dondurecegiz umarim :)

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Tesekkurler. Suanlik sorunu redmi note 7 alarak çözdüm:) ama mi 5s plus cihazim tertermiz ilk gunku gibi. Bir sekilde onada bir anakart bulup hayata dondurecegiz umarim :)
Yeni cihazınız için hayırlı olsun diyor eski cihazınız için bol şans diliyorum

Oyla:

Ukoxd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
9
Bende mi 5splus kullanıyorum anakartla alakalı değil mıuı 10 a geçtikten sonra boyle oldu bootloader kilidim açık ancak downgrade yapıcam romu bulamıyorum birde downgrade nasıl yapıcağımı bilmiyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani benimde aynı sizin dediğiniz gibi bu sıkıntının sistemsel olduğunu düşünüyorum

Oyla:

Oguzhnmete

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Metw
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
9
aynı şekilde yaklaşık 40 gün önce benimde şarjım çok hızlı bir şekilde bitip %50 lerde telefon kapanıyor ve telefonu şarja taktığımda yine 50 den şarj etmeye başlıyordu. gittigidiyor dan 70 liraya batarya aldım 1 ay önce değiştirdim. ilk bir kaç gün normale döner gibi olup 3-4 saat ekran süresi alsam da sonradan yeni batarya da 20-30 larda kapanmaya, telefon dururken sizin de dediğiniz gibi %10 larda düşüş yaşamaya başladı. sürekli yanımda powerbank taşımaktan cidden sıkıldım. cihazı 2017 temmuz sonu gibi almıştım. cihazı arızalanıp garantiye gitmişti ve 2018 ocak-şubat ayı gibi anakart değiştirilmişti. umarım benim sorunum da yine anakartan dolayı değildir. mıuı kararlı 10.2.4.0

Oyla:
Üst Alt