Yardım Mi 5s Plus Hızlı sarj sorunu

berkcano

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adım
Cihazım
5S PLUS
Konular
1
Telefon sorunu : Hızlı sarj yapıldığında batarya yüzdesi telefon kapatip açıldığında %20 civari düşmekte, bir sure sonra telefon acilmamakta ve performans test programlari yapildiginda aninda batarya yüzdesinde anlik düşüşler. 5dk lik testte %15 20 civari düşüş gozleniyor batarya voltajında dalgalanmaları var.

Geçici çözüm: 5v 2.1A şarj aleti kullanilmasi durumunda sorun yaşanmıyor sadece hızlı sarjda bu sorunlar görülüyor.

Telefona yapilan islemler:
2 kere batarya degistirildi
Farklı romlar ve sarj aletleri dahil kablolar denendi.

Evet arkadaşlar telefon mi 5s Plus her türlü romu denedim ama çözüm bulamadim batarya ve kablo sarj aleti her sey ama hızlı sarjda batarya istenildigi gibi sarj olmuyor ve stabil voltaj sunamiyor hatta hızlı sarj işareti dahi çıkıp dolmasina rağmen bunlar yaşanıyor sizce sorun nedir? Şuanda sorun yok normal sarjla kullaniyorum ama sarj süresi uzun maalesef.

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Telefon sorunu : Hızlı sarj yapıldığında batarya yüzdesi telefon kapatip açıldığında %20 civari düşmekte, bir sure sonra telefon acilmamakta ve performans test programlari yapildiginda aninda batarya yüzdesinde anlik düşüşler. 5dk lik testte %15 20 civari düşüş gozleniyor batarya voltajında dalgalanmaları var.

Geçici çözüm: 5v 2.1A şarj aleti kullanilmasi durumunda sorun yaşanmıyor sadece hızlı sarjda bu sorunlar görülüyor.

Telefona yapilan islemler:
2 kere batarya degistirildi
Farklı romlar ve sarj aletleri dahil kablolar denendi.

Evet arkadaşlar telefon mi 5s Plus her türlü romu denedim ama çözüm bulamadim batarya ve kablo sarj aleti her sey ama hızlı sarjda batarya istenildigi gibi sarj olmuyor ve stabil voltaj sunamiyor hatta hızlı sarj işareti dahi çıkıp dolmasina rağmen bunlar yaşanıyor sizce sorun nedir? Şuanda sorun yok normal sarjla kullaniyorum ama sarj süresi uzun maalesef.
1.5 yıldır kullanıyorum bahsettiğiniz şarj sorunlarını yaşamadım. Ancak son zamanlarda batarya performansı azaldı. Onu da 1.5 yıllık kullanıma bağlıyorum. Bataryayı nerden ve ne zaman değiştirdiniz.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Cihazınızın hızlı şarj özelliği var mı?
her zaman için orjinal batarya kullanmak veya cihazın adaptöründe yazan orjinal voltaj/amper değerlerine sahip şarj aleti kullanmak en mantıklı olanıdır.

Oyla:
Üst Alt