Yardım Mi 5s plus görüşme yaparken ses yankılanması

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Merhaba arkadaşlar. Telefon mi 5s plus. Bl kilidi açık, imei işlemi yapılmış. 3 yıllık telefon. Telefonda biri ile görüşme yaparken karşı taraf kendi sesini duyuyor, ses yankılanıyor. Sorunu bulamadım kurcaladım her ayarını, rom ile alakalı olabilirse rom atayım. Ekranı kırılmıştı, ekran değişti, ama ondan kaynaklı olsa değişimden sonra bu sorun çıkardı ortaya, yeni ortaya çıktı. Nasıl çözebilirim?

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Şuan hangi rom yüklü her hangi bir güncelleme ya da apk yükledikten sonra mı oldu vs vs detaylar önemli. Yankı problemi genelde gürültü engelleyici (üstteki mikrofonun) işlevini yerine getirmemesinden olur. Ahizedeki sesi alarak mikrofana verir ses yankılı gider. Yazılımsal olma ihtimali var uzun zamandır hard reset atılmıyor ise yedeklerinizi alıp mi hesap ile google hesap şifrelerinizi biliyor iseniz format atmanızı tavsiye ederim.

Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
En son gelen rom, MIUI 10.2.4.0 yüklü. Üstteki mikrofonu ve ana mikrofonu test ettim. İkiside çalışıyor. Gözeneklerde temiz. 3 senede hiç formatlanmadı telefon, global romda kullanıldı. Yazılım kaynaklı ise Fastboot rom veya eu rom yükleyebilirim, yazılımdan mı değil mi emin olmak istiyorum. Birde telefonun yedeğini alırsam, bu yedeği eu roma aktarabilir miyim?

Oyla:

yakup1349

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note 10 lite
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
45
Bende de aynı sorun var arkadaşlarım bazen diyor ki telefonun mu dinlemiyor veya sesim hoparlör demi felan diyorlar benim cihazda 3 yıllık belki içindeki bir donanım yavaş yavaş ömrünü bitirdiği için olabilir.

Oyla:

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Rom değişikliği ya da format deneyebilirsiniz o zaman. 2 sinin de ayrı ayrı çalışması mesele değil telefon görüşmesi yaparken nasıl çalıştığı önemli sanırım bu da yazılım ile alakalı. Mi Cloud ile yedek alırsanız eu rom da kullanabilirsiniz. Ancak şahsi tavsiyem yedek kurmadan sıfır kurulum yapmanız olacak. Yedek ile yüklenen uygulamalarda bildirim vs. gibi sorunlar yaşanabilir.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Bende de aynı sorun var arkadaşlarım bazen diyor ki telefonun mu dinlemiyor veya sesim hoparlör demi felan diyorlar benim cihazda 3 yıllık belki içindeki bir donanım yavaş yavaş ömrünü bitirdiği için olabilir.
Olabilir. Rom kurar denerim çözülürse iyi olur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rom değişikliği ya da format deneyebilirsiniz o zaman. 2 sinin de ayrı ayrı çalışması mesele değil telefon görüşmesi yaparken nasıl çalıştığı önemli sanırım bu da yazılım ile alakalı. Mi Cloud ile yedek alırsanız eu rom da kullanabilirsiniz. Ancak şahsi tavsiyem yedek kurmadan sıfır kurulum yapmanız olacak. Yedek ile yüklenen uygulamalarda bildirim vs. gibi sorunlar yaşanabilir.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mi cloudla yedekleyip EU rom kurayım en iyisi. Wahatsappla konuşurken, Skype la konuşurken herşey normal, sadece normal görüşme yaparken sorun çıkıyor. Donanımsal soruna pek benzemiyor. En iyisi eu rom kurarım

Oyla:
Üst Alt