Mİ 5S Plus Cpu (Çekirdek) Sorunu!

dadaloglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Android 9.0
Cihazım
Redmi Note 7
Merhabalar. Mi 5S Plus 64gb modeli ve 7.10.12 (MIUI9) Beta sürümünü kullanıyorum.
Telefonu defalarca açıp kapatmama rağmen 3. ve 4. çekirdek bir türlü uyku devreye girmedi.
Bir kaç oyun da indirdim Youtube, DigitürkPlay vs.. bir çok program da açtım e yine kontrol ettiğimde sonuç aynı çıktı.
Lütfen yardımcı olun.

Ekli dosyalar

Skorpi

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Efendi.:)
Merhabalar. Mi 5S Plus 64gb modeli ve 7.10.12 (MIUI9) Beta sürümünü kullanıyorum.
Telefonu defalarca açıp kapatmama rağmen 3. ve 4. çekirdek bir türlü uyku devreye girmedi.
Bir kaç oyun da indirdim Youtube, DigitürkPlay vs.. bir çok program da açtım e yine kontrol ettiğimde sonuç aynı çıktı.
Lütfen yardımcı olun.
Endişeye mahal yok....Eğer zorlayıcı etmenler olmaz ise diğer çekirdekler uyku modunda kalıyor. Bu da enerji tasarrufu sağlamaya yarar sağlıyor.

dadaloglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Android 9.0
Cihazım
Redmi Note 7
Endişeye mahal yok....Eğer zorlayıcı etmenler olmaz ise diğer çekirdekler uyku modunda kalıyor. Bu da enerji tasarrufu sağlamaya yarar sağlıyor.
Üstat çok teşekkürler. Bir kaç farklı marka da aynı işlemi test edince bazılarında 1 çekirdek pasif diğerleri çalışıyordu.
Oldukça endişelendim doğrusu hiç bir şekilde devreye girmemesinden dolayı.

Skorpi

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Üstat çok teşekkürler. Bir kaç farklı marka da aynı işlemi test edince bazılarında 1 çekirdek pasif diğerleri çalışıyordu.
Oldukça endişelendim doğrusu hiç bir şekilde devreye girmemesinden dolayı.
Bence bunları çok fazla kafanıza takmamalısınız....Cihazınızın akıcılığında, performansında bir sorun yoksa, sorun yoktur....
Birde ufak bir tavsiye.....Cihazınızın uzun süre verimli çalışması için hafta bir 10 dakika kapatıp, tekrar açın......şarjınızı hiç bir zaman % 10 un altına düşürmeyin ve 2-3 haftada bir Wipe cache/dalvic cache yapmayı ihmal etmeyin.....Sevgilerimle

dadaloglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Android 9.0
Cihazım
Redmi Note 7
Telefon çok stabilize çalışıyor onda sorun yok endişem anlamadığımdan dolayı donanımsal olmasındandı..
Verdiğiniz tavsiyeler için çoook çok teşekkürler hocam.
Sadece Wipe cache/dalvic cache kısmını anlamadım desem kızmazsınız bana umarım :)
Saygılarımla..

dadaloglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Android 9.0
Cihazım
Redmi Note 7
Rootlu değil sanırım. Oto güncellemeler den alıyorum.
Root yoksa öğrenme şansım yok mu?

Skorpi

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Telefon çok stabilize çalışıyor onda sorun yok endişem anlamadığımdan dolayı donanımsal olmasındandı..
Verdiğiniz tavsiyeler için çoook çok teşekkürler hocam.
Sadece Wipe cache/dalvic cache kısmını anlamadım desem kızmazsınız bana umarım :)
Saygılarımla..
Estağfurllah, kızmak kimimizin haddine, burada yardımcı olup, bildiklerimizi paylaşıyoruz sadece....
Wipe cache/ dalvik cache işlemleri ise sadece geçmişi temizlemek gibi artık dosyaları, sistem çöplerini ve geçici dosyaları siler...bunun için de ses kısma ve güç tuşuna basarak cihazınızın Recovery sine girmeniz gerekir.....BL Kilidiniz açık ve TWRP yüklü ise, bunu advanced wipe kısmından yapabilirsiniz.....umarım yardımcı olabilmişimdir

Üst Alt