Mİ 5S Plus bootlader kilidi

dadaloglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 9.0
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Öncelikle hepinize merhabalar.
Mi 5S PLUS cihazını 1 haftadır almış bulunmaktayım.
Telefonu mi 9 çıkınca güncellemek istedim ve Miflash_64 programıyla resmi sitesinden güncelledim.
Fakat telefonu her açıp kapatmada açık bir kilit simgesi çıktı karşıma.
Sordum kullandığım arkadaşlara kilidi açılmış ama açmak için de başvuru yapman gerekir dediler.
Bunun yöntemini dahi bilmiyorum.
Kilit açma nasıl yapılıyor zerre bilmiyorum.
Sorum şu: Satın aldığım yer açık kilitli mi yolladı bu cihazı?
Cevap evet ise bu cihaz 2. el mi?
Lütfen acil yanıt bekliyorum.
Cepport satıcısı gittigidiyor sitesinden aldım bu arada.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Cihazın kilidinin açık olması cihazın 2.el olduğu anlamına gelmez hocam. Satıcı global rom yüklemek için cihazın kilidini açmıştır büyük ihtimalle. Bu sizin için bir avantaj aslında şöyle ki: cihazın kilidini açmak için zahmete girmekten kurtuldunuz. Ayrıca cihazda bir sorun olursa kilit açık olduğu için müdahale etme şansı var. Kilitli cihaza müdahale şansı neredeyse tek diyebilirim oda risklidir. Hiç canınızı sıkmayın cihazınızın 2.el olduğunu sanmıyorum. Yinede konu hakkında cepport gerekli açıklamayı yapacaktır.

dadaloglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 9.0
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Cihazın kilidinin açık olması cihazın 2.el olduğu anlamına gelmez hocam. Satıcı global rom yüklemek için cihazın kilidini açmıştır büyük ihtimalle. Bu sizin için bir avantaj aslında şöyle ki: cihazın kilidini açmak için zahmete girmekten kurtuldunuz. Ayrıca cihazda bir sorun olursa kilit açık olduğu için müdahale etme şansı var. Kilitli cihaza müdahale şansı neredeyse tek diyebilirim oda risklidir. Hiç canınızı sıkmayın cihazınızın 2.el olduğunu sanmıyorum. Yinede konu hakkında cepport gerekli açıklamayı yapacaktır.

Halil bey çok teşekkür ediyorum. Peki 2 yıl Delta garantisi olan bu cihaz garanti dışı kalmaz mı?
Kalırsa zerre suçum yok 7 gündür sadece almış bulunmaktayım.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Hocam bildiğim kadarıyla kilit konusunda Delta garanti sorunu çıkarmıyor. Eğer isterseniz miflash ile rom atarken cihazın kilidini yeniden aktif hale getirebikirsiniz. Forumda miflash ile rom atma konusu mevcut inceleyebilirsiniz Dediğim gibi cihazın kilidinin açık olması sizin için avantaj hiç kafanıza takmayın.

dadaloglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 9.0
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Hocam bildiğim kadarıyla kilit konusunda Delta garanti sorunu çıkarmıyor. Eğer isterseniz miflash ile rom atarken cihazın kilidini yeniden aktif hale getirebikirsiniz. Forumda miflash ile rom atma konusu mevcut inceleyebilirsiniz Dediğim gibi cihazın kilidinin açık olması sizin için avantaj hiç kafanıza takmayın.
Çok çok teşekkür ediyorum. Bir çok forum da üyelik yöneticilik yaptım ama miuiturkiye.net kadar hemen yardımcı olan, cevap ve destek veren bir foruma rastlamadım.
Sizin için bile olsa asla Xiaomi marka dışına çıkamaz insan :)

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Miui ailesi olarak tüm üyelerimiz yardımseverdir hocam herkes bildiği kadar birbirine yardımcı oluyor. Büyüyen Miui ailesine hoşgeldiniz. İyi forumlar.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
dadaloglu hocam konu başıkları büyük harflerle açmak yasaktır konu başlığı tekrar düzenlendi, iyi forumlar. :)

dadaloglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 9.0
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
dadaloglu hocam konu başıkları büyük harflerle açmak yasaktır konu başlığı tekrar düzenlendi, iyi forumlar. :)
Bunu bilmeme rağmen nasıl bir hışımla hemen yazmışsam fark edemedim. Çok özür dilerim. Kusura bakmayın lütfen. :(

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

dadaloglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 9.0
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
cepport Yetkili elemanı Seyit beyle telefonla mesajlaştık garantide hiç bir sorun yok dedi.
Telefonu aldığımdan beri hem cepport hem de Seyit bey çok yardımcı oldular bana kendilerine buradan da teşekkürlerimi sunarım.
Elbette artık bir parçası olduğum miuiturkiye.net tüm desteklerinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.
İyi ki varsınız.

Üst Alt