Yardım Mi 5S Plus Batarya Performansı

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Arkadaşlar Merhaba,
2 seneye yakındır severek kullandığım telefonum 5S Plus'ın batarya performansı yerlere düştü. Sizlerin fikrini almak istediğim konu şu.
Telefonumun garantisi birkaç ay içinde bitecek ve arka kapakta ufak da olsa darbeler mevcut. Cihazı batarya için EVO servise gönderdiğim de bana kullanıcı hatası şeklinde bir cevapla dönüş yapma olasılığı nedir ve sizce garantiye gönderip tamir edilmesini (öyle ümit ediyorum) beklemeye değer mi?

İyi forumlar dilerim herkese.

Not olarak Beta Rom kullanıyorum. Eğer aranızda son güncellenen rom'u kullanan var ise batarya performansı için yorum yaparsa sevinirim.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tcivelek61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TURGUT
Cihazım
mi5s plus
Konular
31
Arkadaşlar Merhaba,
2 seneye yakındır severek kullandığım telefonum 5S Plus'ın batarya performansı yerlere düştü. Sizlerin fikrini almak istediğim konu şu.
Telefonumun garantisi birkaç ay içinde bitecek ve arka kapakta ufak da olsa darbeler mevcut. Cihazı batarya için EVO servise gönderdiğim de bana kullanıcı hatası şeklinde bir cevapla dönüş yapma olasılığı nedir ve sizce garantiye gönderip tamir edilmesini (öyle ümit ediyorum) beklemeye değer mi?

İyi forumlar dilerim herkese.

Not olarak Beta Rom kullanıyorum. Eğer aranızda son güncellenen rom'u kullanan var ise batarya performansı için yorum yaparsa sevinirim.

Beta rom hangisini kullanıyorsunuz Eu rom mu?
Şöyle söyliyeyim Ben de 5s plus kullanıyorum Dediğiniz gibi benim de garantim mart ayı itibarıyla bitti. Şarj sürem de oldukça azalmıştı. Yaklaşık 7-8 aydır eu beta rom kullanıyorum İlk yüklediğimde şarj süremde hissedilir derecede iyileşme olmuştu.(ilk zamanlarda aldığım sürelere yakın) Şu an için tabi telefon 3 yılına başladığı için şarj kullanım süresi azaldı. Mi 5s plus kullanıcısı olarak deneyimlerim bunlar. Bana soracak olursanız Eu rom şarj süresi dışında da kesinlikle tavsiye edilebilecek bir rom.
Servis olarakta birşey diyemiyorum. Hakkınız da hayırlısı.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Her halükarda garanti dışı diyecekler ve ücretli onarım kararı verilecek. Normalden 4-5 kat yüksek fiyata yaptırmayı da kabul etseniz müdahale etmeden gönderin deseniz de telefonunuz hurdaya dönmüş şekilde teslim edilecek... Çok gereksiz bir macera olur bence dışarıdan batarya alıp takın veya taktırın. Kesin olarak daha hızlı, ucuz ve kaliteli sonuç alırsınız.

Oyla:

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Beta rom hangisini kullanıyorsunuz Eu rom mu?
Şöyle söyliyeyim Ben de 5s plus kullanıyorum Dediğiniz gibi benim de garantim mart ayı itibarıyla bitti. Şarj sürem de oldukça azalmıştı. Yaklaşık 7-8 aydır eu beta rom kullanıyorum İlk yüklediğimde şarj süremde hissedilir derecede iyileşme olmuştu.(ilk zamanlarda aldığım sürelere yakın) Şu an için tabi telefon 3 yılına başladığı için şarj kullanım süresi azaldı. Mi 5s plus kullanıcısı olarak deneyimlerim bunlar. Bana soracak olursanız Eu rom şarj süresi dışında da kesinlikle tavsiye edilebilecek bir rom.
Servis olarakta birşey diyemiyorum. Hakkınız da hayırlısı.

Globall Beta kullanıyorum. Önce temiz bir format atıp kullanmayı deneyeceğim. Android sistemlerde şişme olabiliyor zamanla. Temayı da black moda geçirdim düzeltemiyorum. En son çare Eu roma bakıcaz artık.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Her halükarda garanti dışı diyecekler ve ücretli onarım kararı verilecek. Normalden 4-5 kat yüksek fiyata yaptırmayı da kabul etseniz müdahale etmeden gönderin deseniz de telefonunuz hurdaya dönmüş şekilde teslim edilecek... Çok gereksiz bir macera olur bence dışarıdan batarya alıp takın veya taktırın. Kesin olarak daha hızlı, ucuz ve kaliteli sonuç alırsınız.
Servis hakkındaki geri dönüşleri biliyorum az çok. Forumda konusu çok geçti çünkü. Bir süre daha deneyeceğim olmaz ise son çare dediğin gibi batarya değişimi. Kafamda deli sorular :)

Oyla:

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Eu Rom yükledim bakalım bir değişiklik olacak mı ? Son çare batarya değişimi.

Oyla:

KETME

Kişi Sevdiği ile Beraberdir.
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ketme
Cihazım
REDMİ 11 PRO+5G
Konular
0
yeni aldiğim mı5s plus telefonuma ilk haftasında dişardan 4600 mah bir batarya sipariş etim taktırdım çok memnun kaldım iki gün rahat gidiyor günceleme aldiğinda pil süresi baya kısaldı eski sürüme geri döndüm şu anda kulandiğim sürüm.9.5.4.0 NBGMIFD KARARLI SÜRÜM hiç bir sorun yok sıkıntı yok garantisini hiç düşünmedim bu siteden aldım bu model telefonun bataryası sorunlu gerçekten.

Oyla:

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
yeni aldiğim mı5s plus telefonuma ilk haftasında dişardan 4600 mah bir batarya sipariş etim taktırdım çok memnun kaldım iki gün rahat gidiyor günceleme aldiğinda pil süresi baya kısaldı eski sürüme geri döndüm şu anda kulandiğim sürüm.9.5.4.0 NBGMIFD KARARLI SÜRÜM hiç bir sorun yok sıkıntı yok garantisini hiç düşünmedim bu siteden aldım bu model telefonun bataryası sorunlu gerçekten.
Aldığımdan beri ben de sorun yaşamadım. Ta ki son 1 aya kadar. Bataryasını bugun yeniledim umarım sorun çözülür. Ek olarak sormak istediğim 4600mah bataryayı telefona nasıl sığdırdığın ? Bataryaya özel arka kapak falan mı var. Gördüğüm kadarıyla çok fazla alan yok çünkü.

Oyla:

KETME

Kişi Sevdiği ile Beraberdir.
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ketme
Cihazım
REDMİ 11 PRO+5G
Konular
0
Aldığımdan beri ben de sorun yaşamadım. Ta ki son 1 aya kadar. Bataryasını bugun yeniledim umarım sorun çözülür. Ek olarak sormak istediğim 4600mah bataryayı telefona nasıl sığdırdığın ? Bataryaya özel arka kapak falan mı var. Gördüğüm kadarıyla çok fazla alan yok çünkü.

iphone gibi aynı en alt tarafında hoparlör olan kısmında iki küçük cıvata sokuldu sonra ön cam cıkartıldı sonra bataryayı çıkardı kendim cesaret edemedim arkadaşim yaptı.çok basit gibi geldi bana yınede denenem.

Oyla:

bebahce1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
M2007J3SG
Konular
1
hocam aldığın bataryanın durumu nedir?
ayrıca link verirseniz sevinirim.

Oyla:
Üst Alt