Alış Mi 5s plus batarya lazım.

cyetkin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
5
Mi 5s plus telefonumun bataryasını değiştirmem gerekli orijinal bataryayı nereden bulabilirim.

ersim86

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0
Bana da orijinalinden lazım. N11 üzerinden bir tane aldım ama pek işe yaramadı. Batarya hem şarj tutmuyor hem de şişip ekrana baskı yapmaya başladı. 2 ay geçmeden oldu bu durum.

NucBusa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur Kale
Cihazım
Note3
Konular
0
İstanbulda mi mağazasında yok. Batarya satmıyoruz dediler. Aliexpress te xiaomi nin kendi mağazasında yok. Sapa sağlam telefon çöp oldu batarya yok diye. Gittim yeni telefon aldım. Bi daha da kapımdan sokmam xiaomi mi5 yi.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Xiaomi, sıfır üretim yaptığı telefonlara bile fason batarya yaptırıp kullanıyor, bu yüzden orijinal batarya bulmak imkansız, orijinal diye yazanlar da fason üretim bataryalar... Yani; Xiaomi'nin kendi üretim bataryası yok maalesef. Bu yüzden en fazla olumlu yorum alan bataryayı satın almak mantıklı gibi geliyor...

Ayrıca; çıktığı dönem itibariyle Mi5 tayfası en güzel telefonlardan birisiydi, ama zamanla "planlı eskitme" yani güncelleme ile telefonu çöp yapma operasyonlarına maruz bırakıldığı için üzerindeki bataryanın hem zamana hem de gelen güncellemelere dayanma ihtimali olmadı ve cortladı... Iphone kullanıcıları gibi "şarj mühim değil" diyenler için yine de güzel telefon, ama maksimum 4-5 saat ekran süreleri işine gelmeyenlerin uzak durması hatta değiştirmesi gereken telefon oldu...

Üst Alt