Haber Mi 5S & Plus - Android Oreo hakkında! [Sürekli Güncel]

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi 5s Android Oreo | MIUI 10 Global Beta 8.12.20 çıkmıştır. Beta herkese açık sürümdür fakat deneme aşamasında olduğu için sorunlar yaşanabilir.

Fastboot:
Recovery:

Sadece Mi 5S ve 5S Plus'ta bulunan ultrasonik parmak izi okuyucu ve 5S Plus'taki Çift kamera sensörünün geliştirilmesi konusunda sıkıntılar yaşandığı için sorunların çözülmesi ve Android Oreo sürümünün geliştirilmesi için uzun bir süre gerekiyor. Xiaomi ile bahsedilen sensörlerin üreticisi Qualcomm ortak çalışmalar yürütüyor ancak halâ kesin bir sonuç yok. Aşağıdaki yazı MIUI Forum sayfasında yetkililer tarafından Çince olarak paylaşılmıştır. Tarafımca Google Translate ile İngilizce'ye çevrildi ve anlaşılabilir hale getirildi.

Düzenleme: Xiaomi Mi 5s ve 5s Plus için geliştirmeye başladı. 8.9.20 sürümü Nougat üstüne kurulu son güncelleme olacak. Güncellemeler 12 Ekim'e kadar askıya alındı ardından Oreo ile tanışacağız.

MIUI Forum Resmi Açıklama' Alıntı:
Dear Mi 5s Users,

Do you remember our previous announcement of Android Oreo Update news for Mi 5s? The Xiaomi Mi 5s was released in September of 2016. Firstly, mi 5s launched with Android Marshmallow and later got updated to Android Nougat. And now, as our , android oreo for mi 5s is start developing and schduled to release closed beta rom in first week of October 2018. Tomorrow Friday update(MIUI Beta Rom 8.9.13) will be latest public MIUI 10 Beta Rom based on Android Nougat Version for Mi 5s. After this update , suspend the MIUI Beta Rom update starting from September 17 . MIUI 10 closed Beta Rom based on android oreo version will be released in October .During this period, there will be more underlying code changes. We will update for the public release date later and we will speed up the progress to complete the adaptation work as soon as possible!.

Thanks you again for your patient . Please stay tuned on forum for more informations.

Sevgili Mi 5s Kullanıcıları,

Mi 5s'ler için Android Oreo Güncelleme haberini önceden duyuruyor muyuz? Xiaomi Mi 5s, Eylül 2016'da piyasaya sürüldü. İlk olarak, mi 5s'ler Android Marshmallow ile başladı ve daha sonra Android Nougat'a güncellendi. Ve şimdi, sözümüzü duyurduğumuz gibi, mi 5s'ler için android oreo, Ekim 2018'in ilk haftasında kapalı beta rom yayınlamak üzere geliştirilmeye ve planlamaya başlıyor. Yarın çıkacak olan cuma güncellemesi (8.9.13) Nougat tabanlı son MIUI 10 Beta güncellemesi olacak. Bu güncellemeden sonra, 17 Eylül'den itibaren MIUI Beta Rom güncellemesini askıya alacağız. Android oreo versiyonuna dayalı MIUI 10 kapalı Beta Rom, Ekim ayında piyasaya sürülecek. Bu dönemde, daha fazla kod değişikliği olacak. Daha sonra sizlere açıklanma tarihi için güncelleyeceğiz ve adaptasyon çalışmalarını mümkün olan en kısa sürede tamamlamak için ilerlemeyi hızlandıracağız!

Hassasiyetiniz için tekrar teşekkürler. Lütfen daha fazla bilgi için forumda kalmaya devam edin.

Kaynak:

MIUI Forum Resmi Açıklama' Alıntı:
Hello everyone, Mi Fans!

Xiaomi has always been a friend of Mi Fans and has been working hard to enhance the experience and let all people feel the joy of technology. We are very concerned about the issue of upgrading to Android O that everyone cares about at present. We have already sent R&D staff to the relevant adaptation team, and we hope to help you solve the problems encountered at an early date.

The latest progress:

1. After active communication, the technical difficulties of the Xiaomi Mi 5s Plus model dual camera module have found a feasible solution. The Xiaomi R&D team and the Qualcomm dual camera module team are working overtime. Since the underlying code part needs more adjustments, it is expected that the upgrade time will be in early October, and we will speed up the progress to complete the adaptation work as soon as possible!

2. Ultrasonic fingerprint technology of Xiaomi Mi 5s is difficult. At present, the special group is still studying feasible solutions. After the technical evaluation of Qualcomm's collaborative R&D experts, the technical difficulty is relatively difficult. We are still trying to find a solution. It is expected that there will be accurate progress after two weeks. We will update the progress as soon as possible, thank you again, please be patient.

Türkçe'ye çevrilmiş hali(Hatalar olabilir ancak anlamlı cümleler mevcut)' Alıntı:
Herkese merhaba, Mi Hayranları!

Xiaomi, daima Mi Hayranlarının bir arkadaşı olmuştur ve bu deneyimi geliştirmek ve tüm insanların teknolojinin neşesini hissetmesini sağlamak için çok çalışmaktadır. Herkesin şu anda umursadığı Android O sürümüne geçme konusunda çok endişeliyiz. İlgili adaptasyon ekibine Ar-Ge personeli göndermiştik ve erken bir tarihte karşılaşılan sorunları çözmenize yardımcı olmayı umuyoruz.

Son gelişme:

1. Aktif iletişimden sonra, Xiaomi Mi 5s Plus modelinde bulunan çift kamera modülünün teknik zorluklarına uygun bir çözüm bulmuştur. Xiaomi AR-GE ekibi ve Qualcomm çift kamera modülü ekibi fazla mesai yapıyor. Temel kod bölümünün daha fazla ayarlamaya ihtiyaç duyması nedeniyle, güncelleme süresinin Ekim ayı başlarında gerçekleşmesi bekleniyor ve adaptasyon çalışmalarını mümkün olan en kısa zamanda tamamlamak için ilerlemeyi hızlandıracağız!

2. Xiaomi Mi 5s ultrasonik parmak izi teknolojisini geliştirmek zordur. Şu anda, özel grup hala uygulanabilir çözümler üzerinde çalışıyor. Qualcomm'un işbirlikçi AR-GE uzmanlarının teknik değerlendirmesinden sonra teknik zorluklar nispeten zordur. Hala bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. İki hafta sonra doğru ilerleme olacağı tahmin edilmektedir. İlerlemeyi mümkün olan en kısa sürede güncelleyeceğiz, tekrar teşekkürler, lütfen sabırlı olun.

Son düzenleme:

Erkan007

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ERKAN
Cihazım
XİAOMİ Mİ5
Meslek
İNŞAAT MÜHENDİSİ
Konular
0
mi mixden portlanmıs sürümü kullanıyorum.Parmak izi benim için sorun değil şuanlık ama bu kadarda geç verilmemesi lazım.Portlayan adam xioami firmasından daha hızlı çalısıyor bence

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
mi mixden portlanmıs sürümü kullanıyorum.Parmak izi benim için sorun değil şuanlık ama bu kadarda geç verilmemesi lazım.Portlayan adam xioami firmasından daha hızlı çalısıyor bence

Şu an çıkmış olan tüm resmi MIUI 10 sürümleri sadece arayüzden ibarettir. Android Oreo'nun gelmesi çok gecikecek büyük ihtimalle. Becerebilirlerse bu güncellemeyide verdikten sonra bir daha uğraşmak istemeyecekler. O yüzden Mi 5S kullanıcıları telefonlarını bir an önce şahsi fikrim olarak elden çıkartmalılar.

yunus_szg_60

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus emre
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
1
Elden çıkaracağız da ne alacağız bu paraya. Utanmasalar 500 lira verecekler telefona. Yazık günah o paradan daha iyi bence. Beklemek daha iyi. Olmazsa da canı sağolsun bozulan kadar bekleriz.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Lineage OS falan nasıl android 8 de her şeyi çalıştırabiliyor anlamıyorum.

Son düzenleme:

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Oreo için Ekim ayı lafı geçiyor gibi. Daha çok bekleyeceğiz. Cihazı aldığım güne lanet olsun. Mi 5'i olan arkadaşımdan özenip aldım bu cihazı. Adamın telefonu uçuyorsa bi üst model kim bilir nasıldır dedim demez olsaydım. Hakikaten verdiğim parayı haram ediyorum. Demekki içinde 128GB RAM 4GHz işlemcide olsa yazılım olmadan hiç bir halta yaramıyormuş. Bu saatten sonra Oreo gelsede fayda edeceğini düşünmüyorum.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Bence oreo sorunlu arkadaşlar. Samsung bile , bi verdi bir geri çekti. Yani diğer markalara bakıyorum. Çoğu üst modelleri adam gibi oreoya geçemedi. Oreonun güncelleme hastalığı nı tatmin etmekten başka yenilikçi teknoloji getireceğini düşünmüyorum. Yani ios bile saçmalıyor artık. İlla güncellemeye gerek varmış hissine kapılıp, temaları tasarlanmış sürümler verip , aha android xx diyorlar. Stabilite ve kamera algılama hesaplarını geliştşrseler daha iyi olur.

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Oreo gelse ne olur gelmese ne? Mi5s kullanıyorum ilk çıktığı günlerde almıştım ve çok memnunum bu fiyata bundan iyisini bulmak zor kaldiki android 8 sorunlu rom mi5s değil sorun oreoda tüm markalarda ufak tefek sıkıntı var oreo ile Şuanki hali oreodan stabil bu nedenle çıksada geçmezdim

HyrllhDgn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hayrullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Elek Elek Mühendis
Konular
1
Yazdığımı bir fanboy olarak düşünmeyin. Telefonu alalı 1seneyi aşkın süre oldu . Bir kere bile günlük kullanimimda bana sıkıntı çıkarmadı. Gerek pil gerek akıcılık anlamında. Uygulamaya bastigimda 1sn geç aciliyor diye ben dert etmem. Yani önceligim bu değil. Varsın gelmesin miui10 varsın 6ay sonra gelsin.
Önceliği oyun olan ve minimum 2 gün şarjı gitsin diyen biri zaten bu telefonu almamali. Almissa da bunu 1 2 ay içinde tecrübe etmiştir. Ben genel olarak günlük kullanıcıyı memnun eden bir telefon ve yazılımı olarak görüyorum. Kullandığımız şeylerin birer telefon olduğunu unutmayalım.

FireSwords

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
3
Anlamadığım konu madem parmak izi sorun yaşattı, neden Oreo çıktıktan sonraki ilk haftalardaki deneysel LineageOS sürümleri bile parmak izini sorunsuz çalıştırıyordu?

Bu saatten sonra MIUI umrumda değil, stock Android yeterince güzel. LineageOS kurup çekirdek kontrolünü kapatınca tüm potansiyeli ortaya çıkıyor şu telefonun. MIUI ile zaman kaybetmeye gerek yok.

Üst Alt