mubu95

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Redmi4
Konular
4
Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta Xiaomi Mi 5S satın aldık bir arkadaşımla beraber. Daha önce Redmi 4 Prime kullanıyordum. Onun pil performansı zaten efsaneydi biliyorsunuz. Bu telefondan beklentim de onun kadar değildi elbette fakat %70'i kadar dayanır diyordum. Malesef pil performansı çok kötü. Satın aldığımız iki telefonda da. Yapmamız gereken bir şey mi var bilemiyorum. Ancak, Redmi 4'ün yarısı kadar dahi gitmiyor. Navigasyon ve GPS gerektiren uygulamalar kullanmadan almış olduğum ekran süresi 4 saat toplamda. Aynı uygulamalarla Redmi 4'te 9-10 saati buluyordu.

Ben mi kuruntu yapıyorum, bütün Mİ 5S'ler böyle mi yoksa bu telefonda mı bir sıkıntı var, yardımcı olursanız sevinirim. (Yoksa MIUI'ın yeni versiyonlarında pil performansı artmış olabilir mi? Çünkü Mi 5S'e güncelleme gelmedi biliyorsunuz.)

[Global Stabile ROM var içinde, bilginize. Satıcı Hepsiburada olmak üzere, Delta Servis garantisiyle alınmıştır.]

Teşekkür ederim.

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Kardeşim kolay gelsin, ben bu telefonu 8 aydan beri aldığım şarj süresi hep aynı . wifi/4g full açık sosyal medya kontrolü saatte bir, whatsapptan full yazışma 14-20 saat arası bir süre alıyorum.Ekran süresi de 2 ile 4 arasında gidiyor.Bu benim için gayet yeterli ancak sen redmi den geçtiğim için seni tatmin etmemiş olabilir. Telefonumuzun verdiği süreler bu şekilde hocam

Oyla:

Caba1453

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selçuk caba
Cihazım
Mi5s
Konular
8
Kardesim ayni durumu bende yasadim merak etme duzeliyor bu durum sadece sarji 0 dayken degil 20 lerdeyken sarj et dibine kadar tuketme sarjini 100de 100 olduktan sonrada 15 20 dk daha kalsin sarjda benimde 6 ay oldu en az 16 saat gidiyor yogun kullanimda

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cenk3370

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenk
Cihazım
gm
Konular
0
Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta Xiaomi Mi 5S satın aldık bir arkadaşımla beraber. Daha önce Redmi 4 Prime kullanıyordum. Onun pil performansı zaten efsaneydi biliyorsunuz. Bu telefondan beklentim de onun kadar değildi elbette fakat %70'i kadar dayanır diyordum. Malesef pil performansı çok kötü. Satın aldığımız iki telefonda da. Yapmamız gereken bir şey mi var bilemiyorum. Ancak, Redmi 4'ün yarısı kadar dahi gitmiyor. Navigasyon ve GPS gerektiren uygulamalar kullanmadan almış olduğum ekran süresi 4 saat toplamda. Aynı uygulamalarla Redmi 4'te 9-10 saati buluyordu.

Ben mi kuruntu yapıyorum, bütün Mİ 5S'ler böyle mi yoksa bu telefonda mı bir sıkıntı var, yardımcı olursanız sevinirim. (Yoksa MIUI'ın yeni versiyonlarında pil performansı artmış olabilir mi? Çünkü Mi 5S'e güncelleme gelmedi biliyorsunuz.)

[Global Stabile ROM var içinde, bilginize. Satıcı Hepsiburada olmak üzere, Delta Servis garantisiyle alınmıştır.]

Teşekkür ederim.
Kardeş merhaba..
Ben ekran süresi en az bir 10-15 saat gidecek Xiaomi Telefon arayisindayim..

Aklımda Mİ 5S ve Mİ 6 vardı..
Msj ini okuyunca Mİ 5S ten direk vazgeçtim!

Mi6 tabi yeni bir telefon.. Kaç saat ekran süresi verir, nedir,ne değildir bilemiyorum?

Aklımda kalan senin şu Redme prime için yazdığın şey oldu.. Batarya performansı noktasında tam benim aradığım Telefonmus gibi duruyor!

Gün içinde gerek wi-fi gereksede hücresel veri kapalı, ekran parlaklığı en düşükte ayarlı, yaklaşık 1-2 SAAT Telefon görüşmesi, aklıma geldikçe müsait oldukça internete girip haberleri, gazeteleri okuyup çıkarım.. Müzik, video, oyun, sosyal medya, Facebook twitter wattsap mail vb.bunlarin hiç biriyle işim olmaz!!

Sence Mi5S i, Mİ 6 yı bu kenara bırakıp Xiaomi Redme 4 prime alsam bu kullanım şartlarında bana istediğim o ekran süresini verirmi? (10-15 saat).. Aradığımı bu telefon da bulabilirmiyim?

Birde bu Redme 4 prime modellerinde Hızlı Şarj özelliği var degilmi? (Hızlı şarj özelliği olmazsa olmazlarımdan!) Şayet bu özellik yoksa kaç saatte şarj oluyor?

Teşekkür ederim..

Oyla:

kemal6677

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
1
Kardeşim 7.6.8 beta yükledim 2 gündür kullanıyorum pil %10 8 saat ekran süresi aldım çok iyi

Oyla:

Teacher Who

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Teacher Who
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Benim telefonum da mi 5s. Ben çok memnunum her yönden. Kararlı stabil rom kullanıyorum. Elimden düşmüyor. Şarjı 1 günü çok rahat çıkartıyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-06-05-00-41-25-288_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-06-05-00-41-25-288_com.miui.securitycenter.png
    70,1 KB · Görüntüleme: 88
  • Screenshot_2017-06-05-00-41-11-602_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-06-05-00-41-11-602_com.miui.securitycenter.png
    56,4 KB · Görüntüleme: 89
Oyla:
Üst Alt