Yardım Mi 5S Kullanan tüm arkadaşlar buraya!

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Arkadaşlar az önce MIUI Forum'da Mi 5S kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan, romların çok kötü olmasından, optimizasyon, stabilite, kamera gibi sorunların çözülememesinden bahsettiğim bir konu açtım. Eğer bana katılıyorsanız aşağıdaki 2 konuya girip "Confirm" tuşuna basmanız yeterlidir.

Son düzenleme:

ibrahimsa94

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi
Konular
69
Arkadaşlar bu telefonla ilgili tüm sorunların masik.x rom ile sorunum çözüldü. Sitede mevcut rom. Ve herkes memnun . Deneyin farkı görün. Adamlar geç update yapıyorlar ama öz yapıyorlar.

Oyla:

mkykadir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 5S
Konular
0
Alalı 1 seneyi geçti Mi 5s'i. Benim bu cihazda yaşadığım sıkıntılar daha çok fiziksel oldu, yazılımsal aslında hiçbir sorunum yok diyebilirim. Pilim baya iyi gidiyor, yoğun kullanımda 1 gün rahat gidiyor. Kamerayı ayda bir ancak kullanıyorum fakat kullandığımda da herhangi bir kalite sıkıntısı görmedim. Yazılımsal olarak bir ara Spotify + Google Maps sıkıntısı vardı, birini açınca diğeri kapanıyordu, RAM'den falan tamamen gidiyordu ama zamanla onlar da düzeldi. Fiziksel sıkıntılarıma gelecek olursak da en büyük ve rahatsız edicisi (2 aylıkken oldu) GHOST SCREEN. Telefonu almama pişman ettirdi bile direkt, onun dışında da ekran camının aşırı kalitesiz olması, bu kadar kolay çizilen bir şey görmedim ben.

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Alalı 1 seneyi geçti Mi 5s'i. Benim bu cihazda yaşadığım sıkıntılar daha çok fiziksel oldu, yazılımsal aslında hiçbir sorunum yok diyebilirim. Pilim baya iyi gidiyor, yoğun kullanımda 1 gün rahat gidiyor. Kamerayı ayda bir ancak kullanıyorum fakat kullandığımda da herhangi bir kalite sıkıntısı görmedim. Yazılımsal olarak bir ara Spotify + Google Maps sıkıntısı vardı, birini açınca diğeri kapanıyordu, RAM'den falan tamamen gidiyordu ama zamanla onlar da düzeldi. Fiziksel sıkıntılarıma gelecek olursak da en büyük ve rahatsız edicisi (2 aylıkken oldu) GHOST SCREEN. Telefonu almama pişman ettirdi bile direkt, onun dışında da ekran camının aşırı kalitesiz olması, bu kadar kolay çizilen bir şey görmedim ben.
Bence siz redmi note 4 almalıydınız. Kamera kullanmayan bir kişinin mi5s alması yanlıl tercih olmuş. Millet bu telefona sensörün yetenekleri için rom atıyor, 40 takla atıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Zira mi 5s donanım olarak Google pixeldir. Hem de %99 a yakın oranda aynıdır. Ama işte %1 lik fark Gcam oluyor. Ghost screen vs olayı tek tük çıktı. Maalesef sizde de olmuş. Bende de parlak piksel var bir iki tane. Son çıkan Huawai mate lerdeki yeşil ekran sorununu duyunca insan daha başka bakıyor. Düşünün , 6000tl=yeşil ekran.

Benim bildiğim Xiaomi nin en az sorun yaşayan modeli mi note 3. Nokia gibi telefon yani.

Son düzenleme:
Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Bence siz redmi note 4 almalıydınız. Kamera kullanmayan bir kişinin mi5s alması yanlıl tercih olmuş. Millet bu telefona sensörün yetenekleri için rom atıyor, 40 takla atıyor.

Zira mi 5s donanım olarak Google pixeldir. Hem de %99 a yakın oranda aynıdır. Ama işte %1 lik fark Gcam oluyor. Ghost screen vs olayı tek tük çıktı. Maalesef sizde de olmuş. Bende de parlak piksel var bir iki tane. Son çıkan Huawai mate lerdeki yeşil ekran sorununu duyunca insan daha başka bakıyor. Düşünün , 6000tl=yeşil ekran.

Benim bildiğim Xiaomi nin en az sorun yaşayan modeli mi note 3. Nokia gibi telefon yani.
Maşallah dieyimde şimdiden. Benim mi 5s donanım konusunda hiç sorun çıkarmadı.
2 sene olacak neredeyse alalı. Ghost screen olmadı, kamerada sorun yaşamadım(sadece sallayınca ses çıkıyor), ekranda koruyucu yok ama çizilmedi hiç. Telefon canavar :)
Tek sorun yazılımdı oda Stable Android 8 ile düzelecek gibi duruyor.

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Çıkan ses lens camları ya da güç tuşu oluyor genelde. Bu sıkıntı yapmaz diyorlar.

Oyla:

ororakaru

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bülent
Cihazım
lg
Konular
2
İzmir uşak yolculuğunda garajda küçük bir dost.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt