Yardım Mi 5s İşlemci sınırını kaldırma

LastWorld

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mİ5S
Konular
61
Arkadaşlar artık oyun oynamak istiyorum şu telefonda. Ne yapmam lazım? Sürüm düşürmek son seçeneğim şuan. Kernel ile uğraşabilirim. MIUI 11 indiriyorum şuan onda bu sorun çözüldü mü? Şuan kullandığım rom Eu beta 9.7.11 MIUI 10.5

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Baslik ile konu icerigini anlamadim. Oyun oynamak istiyorsunuz ama oyun mu bulamiyorsumuz ? Ya da cihaz ki kaldir miyor ? Yanda rom mu degistirmek istiyorsun ? Ya da ve ya da islemci hiz asimi mi yapmak istiyorsunuz?

Oyla:

LastWorld

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mİ5S
Konular
61
Baslik ile konu icerigini anlamadim. Oyun oynamak istiyorsunuz ama oyun mu bulamiyorsumuz ? Ya da cihaz ki kaldir miyor ? Yanda rom mu degistirmek istiyorsun ? Ya da ve ya da islemci hiz asimi mi yapmak istiyorsunuz?

Çok yaygın bir sorun olduğu için çok açıklamamıştım, özür dilerim. Klasik olarak Mi 5s'te 4 çekirdek aktif olmuyor ve özellikle gpu tam anlamıyla kullanılmıyor. Buna çözüm arıyorum. MIUI 8.5'ta bu sorunlar çözülü fakat sürüm düşürmek istemiyorum. Sanırım kernel ayarlaması ile çözebiliyorum fakat o konuda da bilgim yok. Bu konuda yardım istiyorum.

Oyla:

BDrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi5s
Konular
7
Merhaba, ben miui 8.5 dışında düzgün oyun oynayacağım yeni bir sürüm bulamadım. Denemediğim rom ve kernel kalmadı. Şu an miui nimetlerinden vazgeçmiş halde bootleggres rom kullanıyorum. Aosp stilinde arayüzü, A-Z sıralamasını vs. sevmiyorum onu da kullandığım uygulamaları ana ekrana dizerek çözdüm. Performans olarak gayet memnunum. Hiç ayar gerektirmeden üstündeki conf. gayet güzel çalışıyor. Şarj süresi miui'den daha iyi, özelleştirmesi bol, bug yok, stabil ve hızlı. Bu romdan sonra da durmamıştım birkaç deneme daha yapmıştım fakat en son geri yükledim.

Oyla:

LastWorld

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mİ5S
Konular
61
Merhaba, ben miui 8.5 dışında düzgün oyun oynayacağım yeni bir sürüm bulamadım. Denemediğim rom ve kernel kalmadı. Şu an miui nimetlerinden vazgeçmiş halde bootleggres rom kullanıyorum. Aosp stilinde arayüzü, A-Z sıralamasını vs. sevmiyorum onu da kullandığım uygulamaları ana ekrana dizerek çözdüm. Performans olarak gayet memnunum. Hiç ayar gerektirmeden üstündeki conf. gayet güzel çalışıyor. Şarj süresi miui'den daha iyi, özelleştirmesi bol, bug yok, stabil ve hızlı. Bu romdan sonra da durmamıştım birkaç deneme daha yapmıştım fakat en son geri yükledim.
Oyunlarda nasıl bir performans alıyorsunuz?

Oyla:
Üst Alt