Yardım Mi 5s Cihazıma erişimim kısıtlı, format atamıyorum!

Mehti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehti
Cihazım
J5
Konular
2
Merhabalar Forum ahalisi,

Cihazın desen kilidini unuttum dolayısıyla format atmak lazım. Ve bunun içinde cihaza erişimim yok, sadece usb kablosuyla fastboot'a alabiliyorum.
Cihaz 5s, recovery menüsü yok - yüklü değil galiba -, denedim fakat bir ekran gelmiyor.

Seçeneklerim kısıtlı! Bilmediğim başka bir yol-seçenek varsa lütfen bilgilendirir misiniz?
Unlock yapmadan TWRP yüklememe izin vermiyor, bu hatayı alıyorum;
Kod:
C:\Users\METZ\Desktop\mi5stwrp\mi5stwrp>fastboot.exe flash recovery recovery.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (27600 KB)...
OKAY [  0.807s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)
finished. total time: 0.823s

C:\Users\METZ\Desktop\mi5stwrp\mi5stwrp>fastboot oem reboot recovery
...
FAILED (remote: unknown command)
finished. total time: 0.016s

Lütfen yardımcı olur musunuz? Cihazı unlock etmeden sıfırlayıp tekrardan kullanabilmenin bir yolu var mı? Mi PC Suite de cihazı görüp bağlanmıyor, yazılımı yükseltin diyor, pc suite zaten en yüksek sürüm de. Aklıma başka çare gelmiyor, ne yapmam gerek kardeşlerim, ağabeylerim?

Mehti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehti
Cihazım
J5
Konular
2
Android Cihaz Yöneticisi üzerinden Google şifrenizle sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Maalesef erişimim yok google hesabıma. Cihazı yurt dışından arkadaşımdan alıp kız kardeşime hediye etmiştim, oda hatırlamıyor bir bilgisi olmadığı söyledi.

Anlayacağınız durumlar terso baya, ne yapacağımı bilmiyorum.
Araştırmalarım sonucunda Deep Flash Cable diye bir kablo yapıp bootloader klidini kaldırmadan flashlayabiliyormuşuz. O kablonun nasıl yapıldığını bilen biri var mı aramız da? Yada daha önce deneyen?

Boot kilidini kaldırmadan flash atmak zorundayım

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Maalesef erişimim yok google hesabıma. Cihazı yurt dışından arkadaşımdan alıp kız kardeşime hediye etmiştim, oda hatırlamıyor bir bilgisi olmadığı söyledi.

Anlayacağınız durumlar terso baya, ne yapacağımı bilmiyorum.
Araştırmalarım sonucunda Deep Flash Cable diye bir kablo yapıp bootloader klidini kaldırmadan flashlayabiliyormuşuz. O kablonun nasıl yapıldığını bilen biri var mı aramız da? Yada daha önce deneyen?

Boot kilidini kaldırmadan flash atmak zorundayım

Eski sürümlerde kablo ile EDL moa alınabiliyordu. Eğer cihazınız güncel ise EDL'ye kablo ile alamazsınız, testpoint ile almanız gerekli.

Bir de küçük uyarıda bulunayım eğer cihada Mi hesabı kayıtlı ve şifresini bilmiyorsanız sıfırladığınızda daha büyük bir sorunla karşılaşmış olursunuz...

Oyla:

Mehti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehti
Cihazım
J5
Konular
2
Eski sürümlerde kablo ile EDL moa alınabiliyordu. Eğer cihazınız güncel ise EDL'ye kablo ile alamazsınız, testpoint ile almanız gerekli.

Bir de küçük uyarıda bulunayım eğer cihada Mi hesabı kayıtlı ve şifresini bilmiyorsanız sıfırladığınızda daha büyük bir sorunla karşılaşmış olursunuz...

Cihaz 5S, EDL moda alınmıyor galiba. Kabloyu kendim evde yapabilir miyim?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cihaz 5S, EDL moda alınmıyor galiba. Kabloyu kendim evde yapabilir miyim?

Cihaz üzerindeki MIUI Sürümü neydi? Eğer eski sürümse kabloyu evde yapıp alabilirsiniz ama telefonunuzu güncellediyseniz kablo işe yaramayacaktır.

Oyla:
Üst Alt