Yardım Mi 5s Arka Plan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
İyi geceler arkadaşlar, sitede ve google'da biraz araştırma yaptım ancak maalesef sorunumun çözümüne ulaşamadım, o yüzden yeni konu açma gereksinimi duydum, anlayışınız için teşekkürler. Şimdi elimden geldiğince açık bir şekilde sorunumu anlatmak istiyorum.
Mobile Legends oyununu bileniniz vardır, her gün mutlaka oynuyorum ben, iki sıkıntım var, öncelikle mesela bazı arkadaşlarım (başka cihazlarla) oyun esnasında çıkıyor whatsapp'a giriyor vs çat diye geri dönüyor, ben 1 saniye yanlışlıkla çıksam bile oyun kapanıyor ve baştan açıyor, bu da yer yer ciddi sıkıntılara sebep oluyor. Arka planda çalışmıyor yani, bulabildiğim, görebildiğim her türlü sınırlamayı kaldırmaya çalıştım ama yine de olmadı. Bir diğeri ise oyuna girdiğimde belli bir süre sonra ghost screen uygulamasını kapatıyor ve 10-15 dakika içinde oyunda her şey birbirine geçiyor, ben istiyorum ki telefon bu uygulamaları kapatmasın, şarjı falan hızlı gitsin o sorun değil, her şeyi feda edebilirim :D sadece kapanmasın bu ikisi, birkaç çözüm gördüm ama olmadı, yine de denemeye hazırım belki ben yanlış yaptım bilmiyorum, değerli fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler. :)

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Otomatik başlatma seçeneğini yeni gördüm kapalıymış hocam, ancak arkaplanda başlatma iznini vermiştim, o etkin durumda, deniyorum

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
Maalesef hocam, yine kapandı ve baştan açtı :(

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
"Ayarlar - Pil & Performans - Uygulama seçin" kısmından uygulamanın ayarını "MIUI Pil Tasarrufu" seçin birde.

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
Artık telefon adına ben utanacağım ama yine olmadı :D şunu da eklemek istiyorum hocam, telefonda herhangi bir rom, ekstra arayüz vsvs hiçbir şey yok, eğer bu tarz bir şey çözüm olursa her şekilde yaparım çünkü zaten 2 yılı doldurdu cihaz, sadece değiştireceğim zamana kadar rahat edeyim istiyorum, pili vs gerçekten önemli değil artık.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Artık telefon adına ben utanacağım ama yine olmadı :D şunu da eklemek istiyorum hocam, telefonda herhangi bir rom, ekstra arayüz vsvs hiçbir şey yok, eğer bu tarz bir şey çözüm olursa her şekilde yaparım çünkü zaten 2 yılı doldurdu cihaz, sadece değiştireceğim zamana kadar rahat edeyim istiyorum, pili vs gerçekten önemli değil artık.
Son olarak birde "Geliştirici seçeneklerinden" "MIUI Optimizasyonu" seçeneğini devre dışı bırakıp yeniden başlatın öyle deneyin.

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
Hocam çok teşekkürler sorun çözüldü şu an, konuyu açmadan önce görmüştüm bu çözümü ancak optimizeyi kapattıktan sonra cihazı yeniden başlatmayı akıl edememiştim :D Tekrar teşekkür ederim zamanınızı ayırdığınız için :)

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam çok teşekkürler sorun çözüldü şu an, konuyu açmadan önce görmüştüm bu çözümü ancak optimizeyi kapattıktan sonra cihazı yeniden başlatmayı akıl edememiştim :D Tekrar teşekkür ederim zamanınızı ayırdığınız için :)
Rica ederim hocam eğer ki pil tüketimi çok artarsa telefon boşta iken bana özelden ulaşın yardımcı olayın, normalde olmuyorum ama bir kaç ayar değiştirdiğimiz için etmek zorundayım.

Konu çözüldüğüne göre KİLİTLİYORUM, geçmiş olsun :)

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt