Yardım Mi 5 Servis Sonrası Cızırtı Problemi

yakupk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
mi 5
Konular
3
Arkadaşlar, daha önce ki bir konuda da belirtmiştim. Telefonum ansızın kapanma sorunu nedeniyle 2 kez delta servise gitti. İlk servis sürecinden sonra 3 hafta sorunsuz kullandım. Aynı sorun tekrar edince tekrar servise gönderdim. Telefon bugün elime ulaştı, MIUI aktivasyon sorununu çözdükten sonra telefon ne zaman sesli ikaz verirse (alarm, bildirim, telefonda konuşma şarkı dinleme YouTube video izleme dahil) hoparlörden cızırtı sesi geliyor.
Bir enteresan durum da; telefonum 32 GB gitti, 64 GB olarak geldi. Sanırım anakart değişmiş. Daha önce başına böyle bir olay gelen oldu mu?
Not: telefona son sürüm yüklendi, sorun duzelmedi.

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Sorun donanımsal gibi. Dışarı ses veren hoparlör yırtılmış , zedelenmiş , üzeride birikinti,yada tam yerine oturmamış olabilir. Bahsettiğiniz vibrasyondan oluşan cızırtıyı çağrıştırıyor.

Oyla:

yakupk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
mi 5
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Üstad, hoparlör ne zaman bildirim sesi cikartsa aynı durum mevcut, konuşurken bile. Hanımın telefonda denedim, karşı tarafin hoparlorunden de konuşma anında duyulabilen bir cızırtı. Bozuk şarj aletlerinin çıkarttığı türden ama desibel gucu rahatsız edici boyutta.
Garanti Aralık 13de bitiyor. Bu servis süreçleri çok yıprattı, ne yapacağımı bilmiyorum.

Oyla:

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Üstad, hoparlör ne zaman bildirim sesi cikartsa aynı durum mevcut, konuşurken bile. Hanımın telefonda denedim, karşı tarafin hoparlorunden de konuşma anında duyulabilen bir cızırtı. Bozuk şarj aletlerinin çıkarttığı türden ama desibel gucu rahatsız edici boyutta.
Garanti Aralık 13de bitiyor. Bu servis süreçleri çok yıprattı, ne yapacağımı bilmiyorum.

Sizin dışardan bir müdehale etme şansınız olmadığı için. Sorunu gerekirse videoya kaydedin. Sesin rahatsız edici olduğunu kanıtlamak adına. Belki servis yetkilisine göstermeniz gerekebilir. (Bu tarz durumlarda genelde herhangi bir sorun yok deyip geri yolluyorlar cihazınızı.) Nasıl olsa garantili cihaz, bu şekilde içinize sinmeyeceği için yeniden servise gönderin.

Oyla:
Üst Alt