Yardım Mi 5 Pro 4,5g Sorunsalı

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Öncelikle hayırlı günler arkadaşlar.
Telefonum: Mi 5 pro
Hattım: Turkcell (4,5g uyumlu)

Xiaomi mi 5 pro telefonu mu alalı 1 sene falan oldu. O zamanlar 4.5g daha yeni yeni çıkıyordu. O yüzden nerede çeker yada daha yeni diye türkiyenin her yerinde tam anlamıyla çekmesi zaman alır düşüncesi vardı. Lakin bugün şehir merkezlerinin tamamında 4.5g sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Gelelim benim sıkıntıma aslında öyle ahım şahım bir sorun değil ama yine de kafama takılıyor. Rize merkezde oturuyorum. Rize merkezde bir türlü 4,5g hızına ulaşamadım. Telefonumda sürekli 4g yazılı. Dedim belki tam şehir merkezine gidersem 4.5g yazar ama bir türlü 4,5g olmadı. Fazla kafaya takmadım. Aslında 4g bile hayli hayli hızlı. Ama bir hafta sonu Trabzon Forum'a gittim. Orada telefonuma tesadüfen baktığımda 4g+ yazdığını gördüm yani 4,5g hızında çalışıyordu. Burada çekim daha iyi dedim heralde. Arkadaşımla bu hız meselesini konuşurken, arkadaşım telefonunun rize merkezde 4,5g olduğunu söyledi. Beraber merkezde iken telefonlarımızın hızına baktım. Onun telefonunda(Samsung s6) 4,5g yazdığını gördüm. Benimkisinde ise 4g yazıyordu.

Velhasıl bu sorunun kaynağı ne olabilir acaba?

Şimdiden teşekkürler.

Ekleme: Ekran Resimleri (not: Resimler üzerindeki rize havadurumları konuma göre ayarlı değil. :) )
Trabzon Forum
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Rize Merkez
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:

koko355

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
koray
Cihazım
discovery
Konular
25
S6nın 4.5 g için birçok band desteklemesi ve o anda yaşanan yoğunluk nedeniyle bazı cihazların 4g bazılarının ise 4.5g çekmesi gayet doğal. Kafanıza pek takmayın derim 3.5g namı diğer H+ bile yetiyor bana gayet :)

Oyla:

burakkaan55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Kaan
Cihazım
LG G2
Konular
1
Ha 4G ha 4.5g ne olmuş yani :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kafama fazla takmadım zaten. Varsa bir yöntemi çözmek istedim. H+ yada 4g neyse fazlasıyla yetiyor bana. Teşekkürler cevaplar için

Oyla:
Üst Alt