Yardım mi 5 prime şarjının hemen bitmesi

mezgitli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
xiaomi
Cihazım
mi 5 prime
Konular
1
Arkadaşlar Selam Aleyküm. Aranıza yeni katıldım. Herkese hayırlı forumlar. Mi 5 prime telefonumu miui 9 kararlı sürüme yükselttikten 1 ay kadar sonra bir gece %70'lerde olan şarjım sabaha kadar kendiliğinden bitti. Bu durum süreklli hale geldi. 2 gün giden batarya yarım günü bile çıkarmıyro. Bu bataryadan mı kaynaklanıyor yoksa yeni sürümle mi alakalı anlayamadım. 8 aylık bir telefonun bataryasının bu kadar çabuk bozulma ihtimali var mı? Telefonla çok fazla haşır neşir olmam yani bataryayı yoracak hiçbir şey de yapmadım desem yeridir? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Tugrulxioami

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğrul
Cihazım
Mi 5
Konular
13
Hocam bende mi5 prime kullanıyorum global stabil miui 9 kullanmadım ama epic rom var şuan şarj normal baya bide romu değiştirip dene yazılımsal değil ise batarya gitmiş demektir

Oyla:

mezgitli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
xiaomi
Cihazım
mi 5 prime
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Görünen o ki bataryayı değiştirmek en mantıklı galiba:)

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
287
Arkadaşlar Selam Aleyküm. Aranıza yeni katıldım. Herkese hayırlı forumlar. Mi 5 prime telefonumu miui 9 kararlı sürüme yükselttikten 1 ay kadar sonra bir gece %70'lerde olan şarjım sabaha kadar kendiliğinden bitti. Bu durum süreklli hale geldi. 2 gün giden batarya yarım günü bile çıkarmıyro. Bu bataryadan mı kaynaklanıyor yoksa yeni sürümle mi alakalı anlayamadım. 8 aylık bir telefonun bataryasının bu kadar çabuk bozulma ihtimali var mı? Telefonla çok fazla haşır neşir olmam yani bataryayı yoracak hiçbir şey de yapmadım desem yeridir? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
İsterseniz önce bir yedek alıp, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün, bu işlem çoğu zaman problemleri çözer

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
hocam global den olabilir. hiç bişi ise yaramaz da mutlaka farklı rom deneyin. epic romun şarjı iyi gider fakat tasarruf işi fazla abartılmış onu baştan söylemeliyim

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
hocam global den olabilir. hiç bişi ise yaramaz da mutlaka farklı rom deneyin. epic romun şarjı iyi gider fakat tasarruf işi fazla abartılmış onu baştan söylemeliyim
Tasarruf işi fazla abartılmış derken hocam ? Ben de şarjı iyi giden bir rom arıyorum da. Global beta kullanıyorum şu an.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Tasarruf işi fazla abartılmış derken hocam ? Ben de şarjı iyi giden bir rom arıyorum da. Global beta kullanıyorum şu an.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam şöyle. mesela rahat çalışan bir uygulama kastı benim mi 6 da. ayrıca WhatsApp dan mesajlar gelmiyordu. uygulamayı açınca gelmeye başladı. iyi bir araştırıp geçin epic roma. belki pil tasarrufunun ayarı vardir. ben ugrasamadim eu rom yükledim. bana sorarsanız eu derim. şarjı bununda fena değil. mobil veriyle kaliteli grafiklere sahip oyun oynuyorum %100 den itibaren 6bucuk saat götürüyor. mobil veri iyi çekiyor telefon kıvranmiyor bu arada.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-12-25-02-30-36-627_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-12-25-02-30-36-627_com.miui.securitycenter.png
    108,4 KB · Görüntüleme: 9
Oyla:
Üst Alt