Yardım Mi 5 Prime Açılmıyor?

yusufdj

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Konular
9
Merhabalar, cihazım birden bire kapandı ve açılmamaya başladı mi logosu sürekli tekrar ediyor ve telefon açılmıyor, şarj alıyor vs. fakat açılmadı bir türlü cihazımın garantisi yok ne yapabilirim?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bilgisi olan yokmu arkadaşlar?

Son düzenleme:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Forumda Mi5 ile alakalı birçok konu var bu sorun ile alakalı incelediniz mi?
Cihazın bootloader kilidi açık mı?
Cihaz kapalıyken Ses Kısma ve Güç tuşu ile 3 sn kadar basılı tutunca Fastboot ekranı geliyor mu?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

yusufdj

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Forumda Mi5 ile alakalı birçok konu var bu sorun ile alakalı incelediniz mi?
Cihazın bootloader kilidi açık mı?
Cihaz kapalıyken Ses Kısma ve Güç tuşu ile 3 sn kadar basılı tutunca Fastboot ekranı geliyor mu?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet fastboot ekranı geliyor fakat tahminimce bootloader kilidi açık değil.

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Evet fastboot ekranı geliyor fakat tahminimce bootloader kilidi açık değil.
Bootloader kilidinizin açık olup olmadığının bir kontrolünü yapın. Cihaz ilk açılırken en altta Unlocked yazıyor mu veya bilgisayarınızda Minimal ADB'yi açıp fastboot oem device-info yazıp Device Unlocked: True veya False yazacak. True ise kilidi açıktır. Kilit açık ise Rehber - MI Flash Tool İle FastBoot ROM Kurulumu konusuna göre yükleme yapabilirsiniz.

Oyla:

yusufdj

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Konular
9
Bootloader kilidinizin açık olup olmadığının bir kontrolünü yapın. Cihaz ilk açılırken en altta Unlocked yazıyor mu veya bilgisayarınızda Minimal ADB'yi açıp fastboot oem device-info yazıp Device Unlocked: True veya False yazacak. True ise kilidi açıktır. Kilit açık ise Rehber - MI Flash Tool İle FastBoot ROM Kurulumu konusuna göre yükleme yapabilirsiniz.

Hocam ilgiliniz için çok teşekkürler dediğinizi yaptım sanırım kilit açık değil açmak için ne yapmam gerekiyor? Bir konuda denk geldim başvuru yapılması gerekiyormuş fakat ilgili sayfaya girdiğimde başvuru sayfası gelmiyor unlock deyince indirme çıkıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

İlgili ekran görüntüsü;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Ultiopasha1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut can
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
0
Hocam ilgiliniz için çok teşekkürler dediğinizi yaptım sanırım kilit açık değil açmak için ne yapmam gerekiyor? Bir konuda denk geldim başvuru yapılması gerekiyormuş fakat ilgili sayfaya girdiğimde başvuru sayfası gelmiyor unlock deyince indirme çıkıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

İlgili ekran görüntüsü;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam telefonu kapatın açarken ses açma ile kilit tuşuna bir süre basılı tutun 20 saniye falan sonra bırakın, 10 saniye içinde bir ekran gelir oradan wipe dataya girip wipe all data diyin. Sonra reboot to system yapın ve bekleyin bir süre sabırlı olun. Olması lazim. Eğer olursa ilk iş cihazın kilidini açın.

Oyla:

yusufdj

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Konular
9
Hocam telefonu kapatın açarken ses açma ile kilit tuşuna bir süre basılı tutun 20 saniye falan sonra bırakın, 10 saniye içinde bir ekran gelir oradan wipe dataya girip wipe all data diyin. Sonra reboot to system yapın ve bekleyin bir süre sabırlı olun. Olması lazim. Eğer olursa ilk iş cihazın kilidini açın.

Hocam bahsettiğinizi yaptım fakat yine mi logosunda takılıp sürekli başa atıyor bir nevi tekrar ediyor kapatıyor açıyor

Unlock işleminde aşağıdaki hatayı alıyorum arkadaşlar bu durumda ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• ss.png
    ss.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Oyla:

Ultiopasha1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut can
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
0
Hocam bahsettiğinizi yaptım fakat yine mi logosunda takılıp sürekli başa atıyor bir nevi tekrar ediyor kapatıyor açıyor

Unlock işleminde aşağıdaki hatayı alıyorum arkadaşlar bu durumda ne yapabilirim?
Ne kadar beklediniz peki hocam? Bir 20 dakikası var mı? Ben ve birisi daha bu şekilde sorunu çözdü. Telefon kapalıyken cihazı unlock etmeniz imkansız olmalı.

Oyla:
Üst Alt