Yardım Mi 5 Kulaklık ve Mikrofon sorunu

suatm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Suat
Cihazım
mi5
Konular
2
Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle, telefonumda ilginç bir arıza meydana geldi. Geçen telefona gelen güncellemeden sonra tek kulaklık çıkışı çalışmadı.Tek kulaklıktan ses gelmeye başladı. Bir kaç gün sonrada mikrofondan ses gitmemeye başladı. İlkin kulaklık mikrofonu ile görüşmeye denedim ancak çok hışırtılı bir ses geldi. Normal müzik dinlerken tek kulaklıktan iyi ses gelirken telefon görüşmesinde çok hışırtı geliyordu. Fabrika ayarlarına döndürdüm iki defa ancak yine hata düzelmedi. Şimdi dahada ilginçleşti,telefon görüşmesi için arandığım zaman ilk cevaplamada karşıya ses gitmiyor ancak hoparlör sesini açıp kapattığım zaman normal görüştürme yapıyor . Kameradan video kaydında ilk saniye ses geliyor sonra pıt diye bir ses gelip kesiliyor. Telefonun içini açıp alkolle mikrofonun olduğu yeri temizledim kablolarını çıkartıp tekrar taktı ancak arıza gitmedi.Başına daha önce böyle bir şey gelen var mı?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bedri28728

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bedri
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Aynı sorun bende de var sesin karşıya acaip gürültülü gidiyor yada hiç gitmiyor ayrıca kulaklığı mikrofonu da aynı şekilde kafayı yiycem telefonu kırmak üzereyim resmen kimseyle konuşamıyorum ses kaydı vs bile atamıyorum

Oyla:

suatm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Suat
Cihazım
mi5
Konular
2
güncellemeden sonramı oldu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynı sorun bende de var sesin karşıya acaip gürültülü gidiyor yada hiç gitmiyor ayrıca kulaklığı mikrofonu da aynı şekilde kafayı yiycem telefonu kırmak üzereyim resmen kimseyle konuşamıyorum ses kaydı vs bile atamıyorum
güncellemeden sonramı oldu

Oyla:

Mustafa Ali

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa Ali
Cihazım
Xiaomi mi5 p
Konular
2
Bir önceki güncellemeyi yükleyin problem çözülecektir her güncellemeden sonra böyle kronik sorunlar oluyor benimde bu güncellemeden önce telefonum kilitliyken bildirim gelmiyordu ekrana güncelleme geldikten sonra gelmeye başladı sizinde böyle bir sıkıntınız olmuş olabilir cihazın mekaniksel akşamlarından kaynaklanan bir sorun değildir eski sürüm atın ya da bir sonraki sürüme kadar sabredin

Oyla:
Üst Alt