Rehber Mİ 5 için google camera kurulum 25.02.2018 (Yeni) (Final Stable)

• Konbuyu başlatan Asaf04
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 99
  • Görüntüleme 18K

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Anladım, bende magisk de modül de yüklü değil şu an, 7.1.2 sürümde kullanıyorum bir önceki sürümünü, bunu da o şekilde deneyeyim bilgi veririm.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bekliyor olacağım şimdiden kolay gelsin

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Bekliyor olacağım şimdiden kolay gelsin
LineageOs 14.1 kullanmaktayım. Sürüm 7.1.2 ve magisk yüklemeden sadece verdiğiniz apk dosyasını yükledim, hem ön hem de arka kamera sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Herhangi bir ters dönme ya da yeşil ekran olmadı. ( Ön kamerada portre modunda çektikten hemen sonra sağ alt tarafta galeriye atılan yerde foto ters görünüyor ama açınca normal düz ve portre modu işlenmiş şekilde açılıyor, kısacası sorun yok :) )

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
LineageOs 14.1 kullanmaktayım. Sürüm 7.1.2 ve magisk yüklemeden sadece verdiğiniz apk dosyasını yükledim, hem ön hem de arka kamera sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Herhangi bir ters dönme ya da yeşil ekran olmadı. ( Ön kamerada portre modunda çektikten hemen sonra sağ alt tarafta galeriye atılan yerde foto ters görünüyor ama açınca normal düz ve portre modu işlenmiş şekilde açılıyor, kısacası sorun yok :) )

Tamamdır hocam güle güle kullanın angel~~ ayarları da yapmayı unutmayın ekran görüntüleri klasörü de ki

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Tamamdır hocam güle güle kullanın angel~~ ayarları da yapmayı unutmayın ekran görüntüleri klasörü de ki
Hepsini yaptım hocam çok sağolun, sadece raw ayarını yapsam mı yapmasam mi bilemedim , sizinkileri yapıp bıraktım :)

serkan85

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
MI 10T 8/128
Meslek
Bilgisayar Donanım
Konular
4
Merhaba,
Rom Muipro 9.2.1.0 stabil versiyon. Android sürümü 7.0 Kamera portre modu arka kamera da efsane lakin ön kamera baş aşağı sorunu mevcut :) Onun dışında herhangi bir problem yok. Onu da halledebilirsek sorun kalmayacak :)

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Merhaba,
Rom Muipro 9.2.1.0 stabil versiyon. Android sürümü 7.0 Kamera portre modu arka kamera da efsane lakin ön kamera baş aşağı sorunu mevcut :) Onun dışında herhangi bir problem yok. Onu da halledebilirsek sorun kalmayacak :)

İnşallah Hocam Şuan 7.1.2 de sorun yok yakında gelecek güncellemeler ile düzelir inşallah

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0
Bir arkadaş forumda ters kamera çözümünü yazmıştı.Ben 8.1.25 eu sürümünde denedim oldu. Arkadaşın ismini bulamadım, ben yazısını not etmiştim bir yere ilerde tekrar lazım olur diye. Alıntı :

Camera2 API yi ben de aktif ettim, aynı sorun bende de çıktı. Ön kamera baş aşağı gösteriyor.
Uzun araştırmalar sonunda düzeltmeyi başardım :)

"/system/etc/camera/msm8996_camera.xml" dasyasını aç
<CameraID2>2</CameraID2> kod satırının alt sırasında bulunan <MountAngle>360</MountAngle> kodundaki 360'ı 270 olarak değişiyoruz.

Bu satırlardan iki tane var ikisinde de aynı işlemi yapıyoruz.

<CameraID2>0</CameraID2> olanlara dokunma.

Bunları denedim ben ve sonuç olarak ön kamara nın ters dönme sorununu kendi mi5 cihazımda çözmüş bulundum. Sizde bir deneyin yedek alarak ,sizde de düzelir inşallah.

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Bir arkadaş forumda ters kamera çözümünü yazmıştı.Ben 8.1.25 eu sürümünde denedim oldu. Arkadaşın ismini bulamadım, ben yazısını not etmiştim bir yere ilerde tekrar lazım olur diye. Alıntı :

Camera2 API yi ben de aktif ettim, aynı sorun bende de çıktı. Ön kamera baş aşağı gösteriyor.
Uzun araştırmalar sonunda düzeltmeyi başardım :)

"/system/etc/camera/msm8996_camera.xml" dasyasını aç
<CameraID2>2</CameraID2> kod satırının alt sırasında bulunan <MountAngle>360</MountAngle> kodundaki 360'ı 270 olarak değişiyoruz.

Bu satırlardan iki tane var ikisinde de aynı işlemi yapıyoruz.

<CameraID2>0</CameraID2> olanlara dokunma.

Bunları denedim ben ve sonuç olarak ön kamara nın ters dönme sorununu kendi mi5 cihazımda çözmüş bulundum. Sizde bir deneyin yedek alarak ,sizde de düzelir inşallah.

Ters dönme düzenlince ama ön kamera portre cekiyor mu ? Ön kamera nirmal çeker de portre çekiyor mu ?

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Ters dönme düzenlince ama ön kamera portre cekiyor mu ? Ön kamera nirmal çeker de portre çekiyor mu ?
Bildiğim kadarıyla cekmiyordu. Bu güncelleme ile olmuş. Daha önceki versiyonunu denemistim sadece arka kamerada çalışmıştı bende.

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0
Benim alet ingilzce , portrait denilen kısıma tıklayıp ön kameradan fotoğraf çekmek istediğimde normal çekti.Bir sıkıntı çıkarmadı mi5 8.1.25 eu sürümünde. Arka kamerayıda denedim orada da portre çalıştı

Üst Alt