Rehber Mİ 5 için google camera kurulum 25.02.2018 (Yeni) (Final Stable)

• Konbuyu başlatan Asaf04
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 99
  • Görüntüleme 18K

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Bugün Gelen Güncelleme ile birlikte Nougat ile çalıştığı da söyleniyor du teyit ettirildi

Lineage OS 14.1 (çalışıyor)
Lineage OS 15.1 (çalışıyor)

Miui Pro Stable Son Sürüm (ön kamera baş aşağı)
Xiaomi.EU Developer Beta (Çalışıyor)
Global Stable (Çalışmıyor)
Omni Rom 8.1.0 Official (Çalışıyor)
Miui Pro Developer Beta Son Sürüm (çalışmıyor)

Deneyen olursa ekleyeceğim ....

V6 Final:

-----------------------------------------------------------------------------
Benim kullandığım rom: Omni Rom 8.1.0 Official

(En az Miui 8.1.4 Global Developer Yüklü olması gerekmekte yoksa hata verir yüklerken)
Mi Flashing Tool ve Global Developer Rom:
Son Versiyon Twrp: (3.1.2.0 olan)
Omni Rom 8.1.0 Official:
Open gapps 8.1: (son tarihli olanı seçin sonrasında arm64 ve nano paket tercihimdir.)

Evet önce Eğer 8.1.4 den düşük bir global developer rom varsa veya hata verirse Omni Rom 8.1.0 Official ı yüklerken önce temiz bir şekilde fastboot romu yükleyin sonra Omni Rom 8.1.0 Official ve Gapps Kurun ve cihazı açın
-----------------------------------------------------------------------------
Artık Nougat da çalıştığı için isteğe bağlı üst kısım

Simdi linkteki dosyaları cihaz hafızasına atın Önce Twrp ile Magisk i kurun cihazı yeniden başlatın Cihaz açılınca Magisk uygulamasına girin (eğer gözükmez ise 1-2 dk bekleyin) sonra magisk sol menüde modüller bölümüne girip aşağıda bulunan artı işareti ile camera2api-enabler.zip isimli dosyayı seçin işlem bitince yeniden başlat diyin.

Android 8.1.0 veya 8.0.0 kullanıcıları için (+ dedikten sonra açılan dosya yöneticisini kullanamayanlar için sağ üst tarafta 3 nokta var dahili depolamayı göster diyip sol menüde mi5 diyerek dahili depolamaya erişebilirsiniz)

Cihaz açılınca kullandığınız sürümün kendi kamera uygulamasını devre dışı bırakıp linkte verdiğim GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V6 dosyasını kurun

kamera uygulaması kurulunca yapmanız gereken ayaralar linkte mevcuttur ekran fotoğrafı şeklinde

hayırlı uğurlu olsun...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOT: Rom stabil ben pek bir sorun görmedim tek yakaldığım sorun e-mail stock uygulaması mail içini açmıyor bende devre dışı bırakıp gmail ve Outlook uygulamasını kullanyorum
NOT 2: Konu sürekli güncellenecek yeni apk vs çıktığı zaman eklenecek
NOT 3: Kamera 7.1.2 de arka taraf stabil fakat ön kısım ters baş aşağı Duzeldi
NOT 4: Ön kamera ayna efekti yapıyor o yüzden düzeltmek için Google bir çözüm olarak snapseed uygulamasını öneriyor.
NOT 5: Şartları Sağlayan (Android Sürümü 8.0 üstü diğer Mi cihazlarında da çalışabilir çalışırsa söylersiniz editlerim)
Yeni Not: Çalışan Android Nougat surumleri deneyen olursa eklerim listeye

Magisk-camera api2 Kamera Apk ve diğer Gerekli Ekipmanlar :
PORTRE MODU SADECE İNSAN ÇEKERKEN ÇALIŞIR...

Örnek çekimler konuya yüklenecektir...

Akşam olması sebebi ile pek kimse etrafta yok o yüzden arkadaşın şu fotosunu koydum *sansürlü*

Edit: Yeni gelen guncel APK ile birlikte Artık Android Nougat sürümünde olan kullanıcılar da on kamera portre çekimi yapabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180124-205926.png
    Screenshot_20180124-205926.png
    4 MB · Görüntüleme: 411
  • Screenshot_20180124-205944.png
    Screenshot_20180124-205944.png
    145,1 KB · Görüntüleme: 404
  • Screenshot_20180124-205953.png
    Screenshot_20180124-205953.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 400
  • Screenshot_20180124-210005.png
    Screenshot_20180124-210005.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 424
  • 00100sPORTRAIT_00100_BURST20180118121134588_COVER.jpg
    00100sPORTRAIT_00100_BURST20180118121134588_COVER.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 444
Son düzenleme:

Venain

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seyit Ali
Cihazım
Mi9T
Konular
8
Konuyla alakasiz ama lineage os da hızlı şarj çalışıyor mu?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Konuyla alakasiz ama lineage os da hızlı şarj çalışıyor mu?

Evet ibaresi de belirliyor zaten
Evde dönüştürücü ile Huawei 5v 1amper ile veya PC ile şarj edince şarj oluyor derken

Mi 10000 mah 2. Versiyon (QC 2.0 destekli) powerbank ile yada orijinal şarj aleti ile şarj edilirken hızlı sarj oluyor yazıyor

burakmi5

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi5Prime
Konular
2
Hocam tripodla sabitleyip aynı kareyi (doğa yeşillik vb) bir kendi uygulamasıyla birde google kamerayla çekerseniz efsane bir karşılaştırma sunmuş olursunuz.Müsait bir zamanınızda bekliyorum.

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Hocam tripodla sabitleyip aynı kareyi (doğa yeşillik vb) bir kendi uygulamasıyla birde google kamerayla çekerseniz efsane bir karşılaştırma sunmuş olursunuz.Müsait bir zamanınızda bekliyorum.

En kısa sürede hocam angel~~

brusk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Mi 13
Konular
8
nıc bende çalışmadı, mi5 7.0 çin stabil tabanlı haftalık beta Aroma rom, çalıştı ancak ön kamera ters moduna döndü fix flaşladım ancak düzelmedi kendi kamerası da aynı şekilde ters döndü, magisk i kaldırınca düzeldi
supersu ya devam mm~~

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
nıc bende çalışmadı, mi5 7.0 çin stabil tabanlı haftalık beta Aroma rom, çalıştı ancak ön kamera ters moduna döndü fix flaşladım ancak düzelmedi kendi kamerası da aynı şekilde ters döndü, magisk i kaldırınca düzeldi
supersu ya devam mm~~

Change log da düzeldi deniliyor herhalde 7.1.2 tabanlı RR OS veya Lineage OS da çalışır deneyen olursa güncellerim konuyu

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Change log da düzeldi deniliyor herhalde 7.1.2 tabanlı RR OS veya Lineage OS da çalışır deneyen olursa güncellerim konuyu
7.1.2 Lineage kullanıyorum hatta sizi geçen gün özelden de rahatsız etmiştim :) Ben geçen gün kurduğum gcam apk sını magisk ve root olmadan kurup çalıştırdım. Söylendiği gibi ön kamerada ters çekiyor. Bunda denerken magisk yüklemek ve root atmak zorunda mıyım ? Şimdi ona göre deneyeceğim bir daha temiz kurulum yapmak istemiyorum ( hata alınca her şeyi baştan yapıyorum takıntı gibi bişey ), ayrıca camera2api özelliği aktif durumda şu an zaten.

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
7.1.2 Lineage kullanıyorum hatta sizi geçen gün özelden de rahatsız etmiştim :) Ben geçen gün kurduğum gcam apk sını magisk ve root olmadan kurup çalıştırdım. Söylendiği gibi ön kamerada ters çekiyor. Bunda denerken magisk yüklemek ve root atmak zorunda mıyım ? Şimdi ona göre deneyeceğim bir daha temiz kurulum yapmak istemiyorum ( hata alınca her şeyi baştan yapıyorum takıntı gibi bişey ), ayrıca camera2api özelliği aktif durumda şu an zaten.

Şimdi Change log kısmında nougat da bulunan ters çevirme sorununu düzelttik diyorlar bende Lineage OS 15.1 var Android 8.1.0 tabanlı ben de bir sorun yok yarın Android 7.1.2 de denerim AKK malum yarına sıfırlıyor

Magisk ile o modülün yüklenmesi şart zaten modülü silersen magisk den eski haline dönersin

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Şimdi Change log kısmında nougat da bulunan ters çevirme sorununu düzelttik diyorlar bende Lineage OS 15.1 var Android 8.1.0 tabanlı ben de bir sorun yok yarın Android 7.1.2 de denerim AKK malum yarına sıfırlıyor

Magisk ile o modülün yüklenmesi şart zaten modülü silersen magisk den eski haline dönersin
Anladım, bende magisk de modül de yüklü değil şu an, 7.1.2 sürümde kullanıyorum bir önceki sürümünü, bunu da o şekilde deneyeyim bilgi veririm.

Üst Alt