Mi 5 Home Tuşu ve Ekran Problemi

fuckerluffy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Lütfullah
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Arkadaşlar kaç aydır sıkıntısız kullandığım Mi 5 Pro'mda yaklaşık 3 gündür durduk yere bir problem oluştu sorunu şöyle özetliyim Home Tuşu çalışmıyor basmıyor ekran kilitliyken normalde Home Tuşu ile ekranı açıyordum Parmak izi zor çalışıyor ve ekran kapalıyken kendi kendiğine sürekli açılıyor Ayarlardan Bildirim gelince kilit ekranını uyandır şeyi kapalı ona baktım ben bu sorunları nasıl çözerim can sıkıcı olmaya başladı

cera

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cera
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Merhaba, acaba bu sorunu nasıl çözdünüz? aynı sorunu ben de yaşıyorum.

burakergin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
mi 5
Konular
11
Aynı sorun cihazımda var. Kendi kendine düzelmişti gene başladı. Servise göndereceğim umarım en kısa zamanda çözerler.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Servise göndermek yerine
Bilmiyorum deneme yaptığınız çözümler var mı?

1- Yeni bir launcher yükleyin ve bir de öyle deneyin.

2- Telefonu sıfırlayın. Bazen bir çok soruna çare olabiliyor.

Bununla birlikte acele etmeyin ve bekleyin. Daha pratik ve daha kolay yoldan çözüm üretecek başka arkadaşlar da olabilir..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:

burakergin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
mi 5
Konular
11
Cihazı sıfırladım fakat düzelmedi. Forumlarda bir çok konu açılmış fakat bir kişi çözüme ulaşmış o yolda cihazı root etmekten geçiyor. o da pek ilgim olmayan şeyler.

burakergin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
mi 5
Konular
11

erenqwerty

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 5 64 gb
Konular
1
ben yukarıdaki yöntem ile çözdüm. garanti yoktu. home tuşu mu değişiyor serviste?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burakergin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
mi 5
Konular
11
ben yukarıdaki yöntem ile çözdüm. garanti yoktu. home tuşu mu değişiyor serviste?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

03/04.09.2018 de kargoya verdim. Daha geçtiğimiz cuma başlamışlar bakmaya Delta Servis Delta Servis 1
Aradılar telefonla şikayetimi dinleyip mi hesap şifremi sordular telefonu sıfırlayıp yazılım yükleyip bakacaklarmış. Ben zaten üzerinde orjinal yazılım olduğunu söylememe rağmen bizdeki yazılım farklı pc cden atıyoruz bu sorun düzeliyor falan dediler bakalım.

moon41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
HASAN
Cihazım
mi5
Konular
1
bu sorun bende de oldu .ilginç bir şekilde kendiliğinden çözüldü. telefon sürekli uyanıyor 15 saniyede bir ve home tuşu fiziksel olarak çalışmıyordu. Şarja taktığımda telefon kilit ekranı kapanıyor yani normale dönüyor ama şarjdan aldığımda devamlı kendi kendine uyanıyordu.sinir bozucu bir durum tabii pili de yiyor bir taraftan. global romdan betaya döndüm , ne yaptıysam 1 -1,5 gün bu şekilde devam etti. elimden gelen anladığım her yolu denedim.hiç bir şekilde düzelmedi. garantisi var telefonun,arıza yazısını yazdım gönderecektim ki düzeldi. 10 gündür bir sorunda çıkarmadı. tahminim telefonun şarj giriş yeri anakarta çok yakın . buraya başka bir cisim metal bir şey değince ve ya orjinal olmayan şarj kablosu veya temizlerken kalem ucu gibi birşeyle dokunursanız kısa devre yapıyor.Belki de alakası yoktur ama burayı temizlerken dikkat edin.

Üst Alt