Soru Mi 5 Güncelleme Sıkıntısı

• Konbuyu başlatan sinan345
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 807
S

sinan345

Guest
Mi 5 e neden güncelleme verilmiyor beta sürümüne haftalık güncelleme desteği kesildi sanırım bari adam gibi stabil surum versinde telefonu öyle kullanalım xiaomiye çok yazık yazılımda koca bir 0

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Yaklaşık 3 senedir güncelleme desteği verdiği halde bunu diyebilmeniz şaşırtıcı gerçekten. Buradaki yazıda anlayacağınız üzere mi5den vazgeçildi.

Oyla:
S

sinan345

Guest
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yazılım desteği verdide ama hep bir hata demek istedigim son verdigi stabil surum adındakı yazılımıda eksik ve hata ile dolu bari en azindan duzgun bir stabil surum yayınlasın bu kadar kisi magdur edilmemis olur

Oyla:

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
birde şu var yukarıdaki attığım Çin geliştiricileri vazgeçmiş. Fakat global beta geliştiricileri güncelleme vermeye devam edecekmiş. Ayrıca 4x4'lük bir rom istiyorsanız ütopyada yaşıyorsunuz demektir. Xiaomi.eu rom'un global stabil romunu kullanırsanız sizin için faydalı olacaktır.

Oyla:
S

sinan345

Guest
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bence cumlelerinize dikkat edin cok sukur herseyin farkindayim Türkiye de yasıyorum senden daha çok bilgim var bu konularda emin ol benimki sadece xiaomiye olan bir sitemim avukatlıgına soyunmana gerek yoktu.

Oyla:

Ultiopasha1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut can
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
0
Yaklaşık 3 senedir güncelleme desteği verdiği halde bunu diyebilmeniz şaşırtıcı gerçekten. Buradaki yazıda anlayacağınız üzere mi5den vazgeçildi.
5 senelik telefonlarına güncelleme verirken bunu yarıya indirmesi normal bir şey mi? Buna sessiz kalınırsa yavaş yavaş Xiaomi diğer markalar gibi olmaya başlar. Bu şimdi anlaşılmaz ama atılan adım bunun başlangıcı.

Oyla:

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Cümlelerimde herhangi bir saygısızlık olduğunu düşünmüyorum. Buglardan, eksiklerden bahsetmişsiniz. Buna karşılık size böyle bir şeyin zor olduğunu belirten bir cümle kurdum. Ben "bilgi" üzerinden sidik yarıştırma derdinde de değilim. Mesleğim avukatlıkta değil teknik bir şey söyledim. @ultipasha1 maalesef xiaomi son bir kaç yıldır yanlış politikalar izliyor bu konuda haklısınız. Diğer marka gibi olmaya başlamadı, direkt oldu.
Ayrıca sitem edeceğiniz xiaomi'nin resmi forumudur. Burası Türkiye resmi FAN sitesi. Burada eleştirebilirsiniz fakat dikkate alınıcak yer orasıdır. Tüm yetkililer orada bulunmaktadır.

Oyla:

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Şöyle bir gerçek var ki bu telefonda Snapdragon 820 gibi cayır cayır çalışan bir işlemci var. Bu telefona ne kursam sıkıntısız çalışıyor takır takır. Yeni model diye çıkardıkları düşük işlemcili telefonlardan daha seri ve stabil. Ben sadece 820li telefonun daha emekliye ayrılamayacak kadar performanslı olduğunu düşünüyorum. Telefonu güncelleştirme vermeyerek eskitmek yanlış bir hareket.

Oyla:

blackrow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
DoğuHan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
16
Hangi 3 sene hocam teleon 2016'nın son alarında çıkmış kaldı ki artık üreticiler üç seneyi bahane edemezler. Telefon donanımsal açıdan hala daha güçlü bir telefon. OnePlus aynı düzeydeki telefona güncelleme verebiliyorsa Xiaomi'ninde vermesi gerekli. Kaldı ki Xiaomi'yi farklı kılan güncellemelerdi. Bu güne kadar eski telefonları güncelleme aldımı aldı. 4-5 senelik telefonları miui 10 aldı. Mi5 hala tam stabil değil bunu düzeltmeleri gerekiyor. Bahaneleri bile o kadar aptalcaki çindeki kullanım oranı düşmüş yahu çinde kaç kişi Mi5c kullanıyor? kaç kişi mi5s kullanıyor? kaç kisi redmi4 serisini kullanıyor? adamlar zaten yeni çıkanı hemen alabilecek durumdalar sudan ucuza satılıyor....

Oyla:
Üst Alt