Soru Mi 5 Güncelleme Alıyor Mu ?

Mustayfa06

Ŋє мυTℓυ Tüякüм Đιуєηє!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
13
Merhaba öncelikle cihazı internette uzun araştırmalar sonucu bu f/p oranıyla almaya karar verdim ama kafamda bir soru var, cahilligimi maruz görün bu rom işlerinden falan anlamam mi 5 android 7.0 güncellemesi 8.0 vs. alacakmi bu güncellemeleri sanırım almiyormus rom falan birşeyler yüklenerek oluyormuş buda sanırım cihazın garantisini yok eder nasıl oluyor bu güncelleme işi aydinlatirmisiniz ?

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
Estağfurullah hocam ne cahilliği. Muhtemelen 7.0 i alacak ama 8 kesin değil.
Güncellemeleri otomatik alır hiçbirşey yapmaniza gerek yok hocam güncelle butonuna basmaniz yeterli.
Rom filan yüklemeye de gerek yok. Bir kere global rom u kurup geçersiniz ( forumdaki tüm satıcılar kurulu gönderiyor ) başka birşey yok .
Garanti den de çıkmaz hocam neden çıksınki :)

Sanırım ithalatçı garantili alacaksınız. Ben yine de bunu buraya birakayim belki işe yarar :)

http://forum.miuiturkiye.net/konu/m...edmi-3-pro-mi-4s-sifir-istanbul-kocaeli.7278/

Oyla:

Mustayfa06

Ŋє мυTℓυ Tüякüм Đιуєηє!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sefa hocam ha
Estağfurullah hocam ne cahilliği. Muhtemelen 7.0 i alacak ama 8 kesin değil.
Güncellemeleri otomatik alır hiçbirşey yapmaniza gerek yok hocam güncelle butonuna basmaniz yeterli.
Rom filan yüklemeye de gerek yok. Bir kere global rom u kurup geçersiniz ( forumdaki tüm satıcılar kurulu gönderiyor ) başka birşey yok .
Garanti den de çıkmaz hocam neden çıksınki :)

Sanırım ithalatçı garantili alacaksınız. Ben yine de bunu buraya birakayim belki işe yarar :)

http://forum.miuiturkiye.net/konu/m...edmi-3-pro-mi-4s-sifir-istanbul-kocaeli.7278/

sefa hocam haklı dediklerine katılıyorum kardeşim...

Tesekkur ederim ilginize, gm 5 plus ve mi 5 arasinda çok gidip geliyorum 2sinide alıp kurtulacağım en son :)

Oyla:

Mustayfa06

Ŋє мυTℓυ Tüякüм Đιуєηє!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
13
Hocam düşünmenize gerek yok bu iki cihaz kıyaslanamaz :)

Kesinlikle hocam ama cihazın bu kadar uygun fiyat olmasida kuşkuya dusuruyor ses kalitesine kotu diyenler vardı ve en önemlisi guncelleme konusu global rom root falan çok anlamam karıştırıp iyice bozarim diye korkuyorum.

Oyla:

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
Kesinlikle hocam ama cihazın bu kadar uygun fiyat olmasida kuşkuya dusuruyor ses kalitesine kotu diyenler vardı ve en önemlisi guncelleme konusu global rom root falan çok anlamam karıştırıp iyice bozarim diye korkuyorum.
Korkulacak birşey yok , herşey çok rahat tabii bilince. Forumda herşeyin kaynağı yeteri kadar var. O yüzden hiçbirşeyden korkmayın kafaniz rahat olsun

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Fiyatın ucuz olması kalitesiz olduğu manasına gelmiyor. Xiaomi kaliteyi en ucuz fiyatlara veriyor. Gerçi son zamanlarda fiyatlarını da arttırdı ya o da ayrı bir konu.
GM ile Xiaomi'yi kıyas yapmak bile abes kaçar. Donanım dışında, Xiaomi cihazların ara yüzü olan Miui Android tabanlı bir işletim sistemidir. Sadece Android versiyonu ile kıyas yapılamaz. Şu anda Android 6 yada 7 ile gelen birçok özellik senelerdir Miui'lerde standard özelliklerdir. Mesela en basit bir örnek verecek olursak, uzun screenshoot özelliği şu anda Miui 8 olan cihazlarda kullanılabiliyorken bu özellik muhtemelen Android'te Android O ile birlikte belki de P ile gelecek.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Mustayfa06

Ŋє мυTℓυ Tüякüм Đιуєηє!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
13
Fiyatın ucuz olması kalitesiz olduğu manasına gelmiyor. Xiaomi kaliteyi en ucuz fiyatlara veriyor. Gerçi son zamanlarda fiyatlarını da arttırdı ya o da ayrı bir konu.
GM ile Xiaomi'yi kıyas yapmak bile abes kaçar. Donanım dışında, Xiaomi cihazların ara yüzü olan Miui Android tabanlı bir işletim sistemidir. Sadece Android versiyonu ile kıyas yapılamaz. Şu anda Android 6 yada 7 ile gelen birçok özellik senelerdir Miui'lerde standard özelliklerdir. Mesela en basit bir örnek verecek olursak, uzun screenshoot özelliği şu anda Miui 8 olan cihazlarda kullanılabiliyorken bu özellik muhtemelen Android'te Android O ile birlikte belki de P ile gelecek.

Teşekkür ederim gorus için, cihazın ses kalitesi hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Xiaomi'nin ses konusunda en iyi cihazları Mi Note ve Mi Note 2 dir. Diğer cihazlar ortalama bir ses kalitesine sahiptir.

Oyla:
Üst Alt