İnceleme Mi 5 Anakart Değiştirme

developixel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 5
Konular
2
Merhabalar,

Siteye soru sormak için yeni üye oldum, üye olmuşken tecrübemi paylaşmak istedim. Eğer anlattıklarım daha önce burada paylaşıldıysa bana kızmayın :)

32 GB model Mi 5 telefonum bir kaç ay önce kendiliğinden kapandı ve bir daha açılmadı. Şarja taktığımda ışık bile yanmıyordu. Anakartın bağlantılarını söküp tekrar taktığımda düzelmişti. 1 ay sonra aynı sorun tekrar ortaya çıktı, tekrar kasayı açıp sök tak yaptım ama bu sefer günlük kapanmaya başladı, her yerde de tornavidayla gezemeyeceğime göre tamir ettirmek istedim. İnternetten birkaç yeri aradım anakart yokmuş hiçbir yerde tamirini ise 400 liraya yapıyorlarmış. Aliexpressten anakart fiyatlarına baktım, oradan almak daha mantıklı geldi bana, daha sonra taobao.com dan (çin içi aliexpress gibi ) da fiyatlara baktım, aliexpressten daha uygundu. 32 gb modelin fiyatı 120 Yuan, 128 gb modelin fiyatı 320 yuan. Satıcı ile iletişime geçtim paketin üzerine ürünü kumandalı oyuncak anakartı ve ürün bedeli olarakta 2 $ yaz dedim. Bunlar genelde yurtdışı gönderi yapmazlar, Aramexe ait shopandship servisi üyeliğim var, siparişte çindeki shopandship adresini verdim. Türkiyeye gelmesi yaklaşık 10 gün sürdü.

Toplam ödediğim Bedel : 320 RMB (400 TL, aldığım zaman 350 liraya denk geliyordu) + 60 TL Kargo Bedeli + 4 TL gümrük Bedeli

Sorunsuz çalışıyor, sorun yok. Unlock işlemini 72 saat bekledikten sonra kendim gerçekleştirdim. Rom yüklemedim henüz, o konuda araştırma yapıyorum, ve tabi ki imei sorunu var. Bozuk anakartın imeisini kullanmayı düşünüyorum.

Bu arada anakartın bozulma neden ic power çip ve aliexpress te bunu 2 dolara satıyorlar. Ben yaşadığım şehirde bu çipi değiştirebilecek elektronikçi olduğunu düşünmediğimden tamir yoluna gitmedim. Amacım sadece benim gibi sorun yaşayanlara yardımcı olmak.

Firostr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Bu şekilde anakart alırsak rom yüklü gelmiyor mu?
Mi flash ile yükleme yapamıyor muyuz?

developixel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 5
Konular
2
Çin romu yüklü. Playstore yok ve sadece ingilizce dil desteği var. Yükleme yapılabilir bence, bende araştırıyorum hala. yüklersem yazarım buraya. Aliexpressten alırsanız global rom yüklü gönderiyorlar ama orada daha pahalı

Üst Alt