Yardım Mi 5 Ahize Sesi Çok Düşük

SlowyDefend

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alpay
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
19
Merhabalar herkese. Mi5 im ile geçirdiğim 3. Yılım ve telefonda birisi ile görüşürken artık karşımdaki insanı duyamaz duruma geldim. Telefonu neredeyse çekiç örs üzengi kemiklerinin tam üstüne koymak sureti ile karşımdaki insanı duyabiliyorum. Sert bir fırça ile ahizenin üzerini kazıyarak temizledim, kirli görüntüsü yok fakat durum hala aynı. Acaba bunu nasıl düzeltebilirim? Yazılımsal olarak mümkün müdür?
Ek: Kulaklarım sağlam :D kulaklık ile görüşme yaparken hiç bir problem yok, ses gayet iyi :)

Son düzenleme:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Merhaba

Bu konudaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Oyla:

SlowyDefend

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alpay
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
19
Merhaba

Bu konudaki yöntemleri deneyebilirsiniz.
Teşekkür ederim. Bant işlemini denedim ama pek bir şey gelmedi dışarıya. Süpürge ile açılır mı cidden bu ufacık ızgaralar?

Oyla:

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
merhaba. ben de ayni sorunu yasayan biri olarak kendimce bir çözüm buldum. sert bir dis fircasiyla ahize bölümünü bol tinerle temizledim. sonra sicak hava tutarak bir iki defa daha tekrarladim. su an gayet iyi duruma geldi. yazilimdan once donanim kismini cozmek gerekiyor.

Oyla:

SlowyDefend

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alpay
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
19
merhaba. ben de ayni sorunu yasayan biri olarak kendimce bir çözüm buldum. sert bir dis fircasiyla ahize bölümünü bol tinerle temizledim. sonra sicak hava tutarak bir iki defa daha tekrarladim. su an gayet iyi duruma geldi. yazilimdan once donanim kismini cozmek gerekiyor.
Teşekkürler. Ben de temizleme işlemi yaptım ama kuru bir şekilde. Maalesef faydasını görmedim. Tiner ile ilgili bir problem yaşar mıyım telefon iç aksamına zarar verir mi?

Oyla:

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
Teşekkürler. Ben de temizleme işlemi yaptım ama kuru bir şekilde. Maalesef faydasını görmedim. Tiner ile ilgili bir problem yaşar mıyım telefon iç aksamına zarar verir mi?
kuru şekilde hic bir ise yaramaz. cunku gözenekler çok küçük ve sık sekilde. tiner veya alkol olabilir. zarar vermez. aksine telefoncularin anakart dahil temizlik icin kullandigi kimyasallardir

Oyla:

eXparanite

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E. Ozan
Cihazım
Mİ5s
Konular
0
Sırf bu konuya cevap vermek için üye oldum dostum kesin çözüm falçata ile o bezi kesmek :D
Aynı problemden dolayı bende çok zor günler yaşadım. 3 yıl oldu cihazı öldüremedim hala. kes gitsin emin ol sesi kısarak kullanacaksın

Oyla:
Üst Alt