Çözüldü Mi 4 te görüntülü arama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yusufcakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiamoi mi 4
Konular
16
Mi 4 te görüntülü arama varmı ?

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Miui Rom yüklü olan telefonların hiç birinde yoktur. Orijinal cihazlarda dâhil ;)

Biraz saçma olabilir ya da saçmadan ziyde uç örnek , ama genede belirteyim. Samsung telefonlarda görüntülü görüşme var. Mesela Note, Note2, S3... gibi. Pek muhterem rom portlayan/yapan/yazan bazı arkadaşlar Miui romlarını Samsung altyapısını kullanarak portluyor. Dolayısıyla bazı modifikasyonlarla Miui arayüzünün kendi çeviricisiyle ile numara tuşladığımızda altta uzunca yer alan arama butonunu 2ye bölüp , yarısına video arama ekliyorlar. Basınca orijinal samsung arayıcısı direk görüntülü görüşme modunda aramaya başlıyor. İşletim sistemi melez bir hal alıyor yani. Öyle işte, yapan yapıyor :) :D .

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Biraz saçma olabilir ya da saçmadan ziyde uç örnek , ama genede belirteyim. Samsung telefonlarda görüntülü görüşme var. Mesela Note, Note2, S3... gibi. Pek muhterem rom portlayan/yapan/yazan bazı arkadaşlar Miui romlarını Samsung altyapısını kullanarak portluyor. Dolayısıyla bazı modifikasyonlarla Miui arayüzünün kendi çeviricisiyle ile numara tuşladığımızda altta uzunca yer alan arama butonunu 2ye bölüp , yarısına video arama ekliyorlar. Basınca orijinal samsung arayıcısı direk görüntülü görüşme modunda aramaya başlıyor. İşletim sistemi melez bir hal alıyor yani. Öyle işte, yapan yapıyor :) :D .

Biz toplama rom değil, saf miui portluyoruz. 3.parti uygulamalar varken, miui yapımcılar ve biz niye bu işe kalkışalim. Sizinkisi hacı murata bmw motoru takmak gibi. Herşeyin orijinali makbuldür. Adamların bir bildiği var ki uğraşmıyorlar ;)

Diyelim ki Samsung gibi yaptık, arama uygulamasını Samsung Olarak kullandigimda Hani miui nerede? Yada ne anladım o miui Romdan. Bence gereksiz ve boşa zaman kaybı.

Bunlardan önce Miui romların tam stabil olmasını sağlasınlar/sağlayalım, görüntülü aramada olmayıversin ;)

Son düzenleme:
Oyla:

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Sizde haklısınız tabii ama birde şu açıdan bakın, Note serisindeki kalem sadece samsung tabanlı romlarda işlevsel olarak kullanılabiliyor, cm-saf miui-omni... gibi yapılarda parmak gibi sadece tıklamaya yarıyor. Bu yüzden lazım oluyo yanii. :) :D .
Sonuç olarak Mi4 için Miui Romlarında görüntülü görüşme yok, Touchwiz rom portlanırsa neden olmasın? :) :D

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Sizde haklısınız tabii ama birde şu açıdan bakın, Note serisindeki kalem sadece samsung tabanlı romlarda işlevsel olarak kullanılabiliyor, cm-saf miui-omni... gibi yapılarda parmak gibi sadece tıklamaya yarıyor. Bu yüzden lazım oluyo yanii. :) :D .
Sonuç olarak Mi4 için Miui Romlarında görüntülü görüşme yok, Touchwiz rom portlanırsa neden olmasın? :) :D

Bende açıkca birşey söyleyim hocam.
Bana göre;
En favori telefon Nokia,
En nefret ettiğim telefon Samsung, İphone

Şimdiye kadar kullandığım;
En iyi rom miui,
En nefret ettiğim Rom Touchwiz

Neyse konuyu fazla dağıtmayalım, gereken cevabı verdik sanırım :)

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt