MI 3W Düşük Rom Bellek

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Selam arkadaşlar, Telefonum MI-3W telefonu yeni aldım, (ondan önce LG Optimus Sol kullanıyordum)
Telefona LG için yıllardır kullandığım Titanium Backup veri yedekleme programı ile baktığımda ilginç bişey farkettim; Sistem rom belleği 600mb falan gözüküyor ve temel uygulamaları kurduktan sonra 33 mb boş yer kaldı diyor, LG Optimus Sol da bile sistem romu için 500 MB alan varken MI3 teki rom alanı bana çok az geldi!

Sistemin rom belleği ne kadar büyük olursa o kadar çok uygulama kurarız, ve uygulamalardan sonra ne kadar boş alan kalırsa telefon o kadar hızlı çalışır diye düşünüyorum,(windowsta sistem kurduktan sonra c sürücüsünde yeterli alan bırakmak gibi) sanki rom bellek 1GB olsa daha iyi olacaktı, yamuluyorsam Linux bilgisi iyi olan arkadaşlardan düzeltme ve bilgilendirme bekliyorum, teşekkürler...

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
92
orjinal olduğundan emin misin ?

son dönemde sürekli bu tür konular açılıyor ve ilk soru hep aynı

aldığın cihazın orjinal olduğundan emin misin ?

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kutusu ve kutusundaki kazıyıp gözüken kodu mevcut, ben 2. el aldım satın aldığım arkadaş orjinal olduğunu söyledi, test edebileceğim sağlam bi yer varsa link verebilirmisiniz, bi siteden o kodu deneyecektim fakat onay harfleri çince kaldığı için birtürlü deneyemedim

Ayrıca bişey daha tespit ettim Titanium Backup programı; bikaçtane büyük uygulamayı silmeme rağmen hala rom belleğin kullanılabilir kısmını 33mb olarak gösteriyor!

Titanium Backup MI ile uyumsuzmu acaba, siz marketten telefonunuza indirip, sonucu paylaşabilirmisiniz acaba? Teşekkürler...

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
92
@ByKatre

kişiye bu tür hem zor hemde herkesce bilinmeyecek yöntemlere gerek yok. olası tamamen çökertme olayı da gerçekleşebilir o arada.

en basit olay... mi3 vb cihazlar f-hd ekrana sahip. bugüne kadar replika olup da f-hd bir cihaz üretildiğini pek duymadım.
yani arkadaşımız en basit olarak bir ekran çözünürlüğü testi yapan veya 3-5daklık zamanını alacak antutu benchmark x programı ile cihaza ait tüm detayları görebileceği yazılım ile baksa daha kolay olur

ayrıca forumda orjinallik testi veya orjinal olduğunu anlama ile ilgli birçok konuda var okuyabilir.

ben son 1 ay içinde orjinal olduğunu iddia edip sonra bana isbat edemeyince sahibinden veya sanal pazar gibi.... birçok site de bir ..... aramaya devam kişi sayısına çok rastladım.
mi3w replikalardan bir tanesini beğendim ve üzerinde rom denemesi yapmak maksadı ile uygun bir fiyata satın aldığım bile var.

yani insanlarımız kendileri dolandırıldı diye başkalarını bile bile dolandırmaya çalışıyor. sonra da dürüstlükden ve piyasadaki güvensizlikden dem vuruyorlar

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
TosunPASA' Alıntı:
@ByKatre

kişiye bu tür hem zor hemde herkesce bilinmeyecek yöntemlere gerek yok. olası tamamen çökertme olayı da gerçekleşebilir o arada.

en basit olay... mi3 vb cihazlar f-hd ekrana sahip. bugüne kadar replika olup da f-hd bir cihaz üretildiğini pek duymadım.
yani arkadaşımız en basit olarak bir ekran çözünürlüğü testi yapan veya 3-5daklık zamanını alacak antutu benchmark x programı ile cihaza ait tüm detayları görebileceği yazılım ile baksa daha kolay olur

ayrıca forumda orjinallik testi veya orjinal olduğunu anlama ile ilgli birçok konuda var okuyabilir.

ben son 1 ay içinde orjinal olduğunu iddia edip sonra bana isbat edemeyince sahibinden veya sanal pazar gibi.... birçok site de bir ..... aramaya devam kişi sayısına çok rastladım.
mi3w replikalardan bir tanesini beğendim ve üzerinde rom denemesi yapmak maksadı ile uygun bir fiyata satın aldığım bile var.

yani insanlarımız kendileri dolandırıldı diye başkalarını bile bile dolandırmaya çalışıyor. sonra da dürüstlükden ve piyasadaki güvensizlikden dem vuruyorlar

Hocam en garanti yoldur Fastboot. Zor da değil konum vardı incele istersen. :) Elime Replika Mi4 geçti Antutu'yu öyle bir çakmışlar ki. :) Hemde FullHD :)))

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
ByKatre' Alıntı:
TosunPASA' Alıntı:
@ByKatre

Hocam en garanti yoldur Fastboot. Zor da değil konum vardı incele istersen. :) Elime Replika Mi4 geçti Antutu'yu öyle bir çakmışlar ki. :) Hemde FullHD :)))

Teşekkürler hepinize...Valla beyler birçok yöntemle test etmeye çalıştım orjinalliğini, daha önce değişik replika ürünlerde rom değişimi ıvırzıvır yapmış biriyim, anladığım kadarıyla ürün orjinal, miui nin kendi tespit sisteminde barkodu okuttuğumda gürcistanda satın alındığı mağazanın adresi ve internet sitesi çıktı, tabi hiçbişeyin garantisi yok ama performansa baktığım kadarıyla taklitse bile çok iyi bi taklit...
Birazda benim yüzümden konu dağıldı,rica etsem kendi mi3'ünüze marketten titanium backup kurup ana ekranından bakarmısınız sistem romunuzu ne kadar gösteriyor ve ne kadar kullanılabilir alan kaldı diyor? Sonuçları paylaşırsanız sevinirim...aslında temel soru şu; MI 3W Telefonda sistem 1 ve sistem 2 nin boyutları ne kadardır?

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
@cantara arkadaşın yardımıyla bi yurtdışı forum sitesinde sistem başına 600'er mb olduğunu anladık...

Oyla:
Üst Alt