Soru Mi 1C Hakkında Sorularım

ekalyoncu81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
Zenfone 5
Konular
1
Herkese merhaba,

Xiaomi Mi 1C model robot süpürgeyi almak istiyorum fakat bazı şüphelerim var. İnternette izlediğim test videoları genel olarak geniş ve engelsiz alanlarda çekilmiş, dolayısıyla kıyas yapamıyorum. Bu ürün mutfak masasının sandalyeleri arasına girip çıkabilir mi? Ayrıca mobilyalarımızın arası (koltuk, sehpa, TV ünitesi) nispeten dar, yani girip çıkması gereken alan daha fazla, böyle odalarda nasıl bir performans sergiler? Kullananlar deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim. İyi forumlar.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Kendim hali hazırda 1 yıldır roborock s50 kullanıyorum arkadaşımın evine de 2 hafta önce mi 1c modelini aldık aradaki farkları ben size anlatayım.

1. çok kötü bir haritalama özelliği var bunun nedeni de roborock da ki gibi bir haritalama sensörünün olmayışı.
2.sarj konusunda çok kötü çünkü en güçlü mod da 40m2 alanı 3 kere şarj istasyonuna şarj etmeye götürüyor.
3.bitirdiği bir odaya sonradan tekrar bi kaç kere daha geliyo (güncelleme ile düzelebilir belki.)
4.haritayı şimdilik kayıt etmiyor kendisi nisan sonunda güncelleme geleceğine dair bildirim gösteriyor.
5. süpürme ve silme performansı çok iyi

gelelim şu engel kısmına. roborock sandalyeyi tanıyor ve her bacağından kesinlikle dönerek geçiyor.(tabi sandalye arası varsa) mi1c bunu yapmıyor ama tabi ki süpürülmedik alan bırakmıyor oda. mi1c bunu sadece mantıksız bir biçimde yapıyor.

iki cihazı da kullanmış biri olarak mi 1c almak istemezdim ben.

Oyla:

ekalyoncu81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
Zenfone 5
Konular
1
Kendim hali hazırda 1 yıldır roborock s50 kullanıyorum arkadaşımın evine de 2 hafta önce mi 1c modelini aldık aradaki farkları ben size anlatayım.

1. çok kötü bir haritalama özelliği var bunun nedeni de roborock da ki gibi bir haritalama sensörünün olmayışı.
2.sarj konusunda çok kötü çünkü en güçlü mod da 40m2 alanı 3 kere şarj istasyonuna şarj etmeye götürüyor.
3.bitirdiği bir odaya sonradan tekrar bi kaç kere daha geliyo (güncelleme ile düzelebilir belki.)
4.haritayı şimdilik kayıt etmiyor kendisi nisan sonunda güncelleme geleceğine dair bildirim gösteriyor.
5. süpürme ve silme performansı çok iyi

gelelim şu engel kısmına. roborock sandalyeyi tanıyor ve her bacağından kesinlikle dönerek geçiyor.(tabi sandalye arası varsa) mi1c bunu yapmıyor ama tabi ki süpürülmedik alan bırakmıyor oda. mi1c bunu sadece mantıksız bir biçimde yapıyor.

iki cihazı da kullanmış biri olarak mi 1c almak istemezdim ben.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Roborock S50 gerçekten çok güzel bir cihaza benziyor ama takdir edersiniz ki Mi 1C ile fiyat farkı bir hayli fazla.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Oyla:

oguzh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi Robot
Konular
0
Merhaba,

Araştırmalarım ve fiyat/performans olarak ürünü inceledikten sonra ürünü aldım ve 4-5 gündür kullanıyorum. Önceki ürünlere nazaran en büyük avantajı yüksekliği. Yüksekliği yaklaşık 8,2 cm ve her mobilya ve koltuğun altına girme imkanı sunuyor. İşlemci olarak son çıkanürün olduğundan dolayı diğerlerinden daha iyi olduğun düşünüyorum. Tek dezavantajı haritalama ve seçilen odaya gitme özelliğinin olmaması. Fakat önceki güncellemede bu özelliği getirip geri çektiler. Umarım tekrar bu 2 özelliği de getirirler. Pil gücü olarak diğer ürünlerden daha düşük bir kapasitesi var ama ürün otomatik olarak şarj istasyonuna gidip şarj olduktan sonra kaldığı yerden devam ediyor.

Oyla:

hollyoak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
iphone
Konular
0
Xiaomi Mijia 1C model iphone üzerinden Mi Home ugulaması üzerinden eşleşmiyor, robotu wifi listesinde iphone görmüyor, acaba bu sorunun çözümü için bir prosedür var mı?

Oyla:

Hayat6

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hanza
Cihazım
Samsung
Konular
0
Ayni sorunu yasiyorum.çozum bulabildiniz mi

Oyla:

Remziye

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ben
Cihazım
1c vacuum mop
Konular
0
Merhaba benim bir sorum olacaktı 1c vacuum mop kullanıyorum yaklaşık 2 haftadır genel olarak çok memnunum yalnız bir sorunum var mop kısmını taktığımda baza altına girip ayakların etrafında dönerken mop çıkış tuşuna çarpıp mopu düşürüyor servise sorduğumda orayı yükseklik olarak görüyordur sensörler dedi kendisi bırakıyordur diyor ama deyil kaç kez denedim sadece orada sorun yaşıyor yani olayı sensörlük deyil gibi tamamen çarptığı anda oluyor gibi ayrıca nette çok araştırdım kimse böyle bir sorun yaşamış mı diye bulamadım da en son burayı buldum böyle bir sorun yaşayan var mı çünkü o takılma kısmındaki yan tarafındaki tuş çok yumuşak gibi geliyor ufacık dokununca basılabiliyor

Oyla:
Üst Alt