Yardım mi 14 Belgesel Kamera Sorunu

bheart05

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
mi 9 se
Konular
8
merhabalar xiomi 13 kullaniyorum xiomi 14 Eu rom cihaza gectim..Bu portre modunda leica Belgesel cekimde mi 13 te siyah beyaz efektli cikiyor fakat xiomi 14 te normal renk? bu sorunmu nasil duzeltiriz

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
21
merhabalar xiomi 13 kullaniyorum xiomi 14 Eu rom cihaza gectim..Bu portre modunda leica Belgesel cekimde mi 13 te siyah beyaz efektli cikiyor fakat xiomi 14 te normal renk? bu sorunmu nasil duzeltiriz
Anladığım kadarıyla Xiaomi 13 Cihazınız vardı, daha sonra 14 serisine geçerek Eu rom yüklediniz ve bu sorunla karşılaştınız stock rom yükleyip test sağladınız mı acaba.

Eu romları sistem uygulamalarını güncelleme işlemıne kapalı.

Sorun uygulama kaynaklı olabilir yani eu romda da sorun olabilir.

tr4558

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turan
Cihazım
Xiaomi 14
Konular
0
Merhabalar yeni konu açmak istemedim Xiaomi 14 de kamera lensleri temiz olduğu halde arada böyle hüzmeler oluşuyor, birde alırken baya heves ettim lecia lensler vs ama gündüz çekimleri hiç hoşuma gitmedi gcam kullandım biraz daha iyi sonuçlar veriyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

tr4558

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turan
Cihazım
Xiaomi 14
Konular
0
Merhabalar yeni konu açmak istemedim Xiaomi 14 de kamera lensleri temiz olduğu halde arada böyle hüzmeler oluşuyor, birde alırken baya heves ettim lecia lensler vs ama gündüz çekimleri hiç hoşuma gitmedi gcam kullandım biraz daha iyi sonuçlar veriyor
Kamerası kötü değil düzeltmek istedim gece ve makro cwkimkerini beğeniyorum cihaz gerçekten kompakt kaliteli ama bu izler çıkıyor ve öğle saatlerinde renkler iyi değil karanlık çıkıyor resimler yazılımsal mı lens kaynaklı mi anlayamadım

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Kirden ziyade lens parlamasına( lens flare) benziyor. Işığın açısına göre bazen tüm cihazlarda farklı şekillerdeki görünür, lens kırınımlarına ve lens korumasına bağlı olarak. Ancak bundaki şekil biraz garip olmuş gerçekten. Çok güneşli havalarda çekim yaparken güneşin olduğu tarafa kamerayı koruyacak şekilde elinizi uzatırsanız genel olarak çok daha iyi çekimler yapabilirsiniz. DSLR kameralarda bunu önlemek için koruyucu ek takılır.

tr4558

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turan
Cihazım
Xiaomi 14
Konular
0
Işığın tepeden geldiği anlarda yapıyor genellikle bunu o esnada birkaç cm oynatirsam kayboluyor ama o açıda resim almak istersem biraz sıkıntı çünkü dediğiniz gibi çok abartılı bir flare var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde böyle gökkuşağı gibi olması tuhaf benim bildiğim bu halka şeklinde olur hatta bazen resme güzellik katar

Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Işığın tepeden geldiği anlarda yapıyor genellikle bunu o esnada birkaç cm oynatirsam kayboluyor ama o açıda resim almak istersem biraz sıkıntı çünkü dediğiniz gibi çok abartılı bir flare var

Birde böyle gökkuşağı gibi olması tuhaf benim bildiğim bu halka şeklinde olur hatta bazen resme güzellik katar

Halka şeklinde olması için karşıdan yansıması lazım. Ancak dediğiniz gibi tepeden yansıdığında çizgi şeklinde olması muhtemel.

tr4558

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turan
Cihazım
Xiaomi 14
Konular
0
Şimdi denedim tekrar azda olsa gene var bu cihazı kullanan arkadaşlarda gündüz bi test edebilir hafif sağ sol oynayınca hemen çıkıyor

Şimdi denedim tekrar azda olsa gene var bu cihazı kullanan arkadaşlarda gündüz bi test edebilir hafif sağ sol oynayınca hemen çıkıyor belki bende ki cihazda bir sorun var bilmiyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20240708_163402.jpg
    IMG_20240708_163402.jpg
    5,5 MB · Görüntüleme: 13
Üst Alt