Yardım Mi 12T İnternet ve SMS kısıtlı

alperenby19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mi8 SE
Konular
2
Merhaba, Tr kayıtlı Mi12T cihaz aldım geçen hafta. Miu 13 sürümü vardı. Güncelleme geldi ve 14 sürümüne geçtim. Bir zaman sonra hücresel veri sms'in çalışmadığını fark ettim. İnternet bağlantısı 4,5g var tam çekim görünüyor ama veri aktarımı yok. SMS'ler gitmiyor. Telefonu yeniden başlatınca kısa bir süreliğine normale dönüyor sonra yine aynı problemler başlıyor. Telefon aramasında problem yok. Bu sorun neden kaynaklı olabilir. Hattım SİM1 de takılı. Ayarlardan ağı test et dediğimde APN ayarlarını kontrol et sekmesinde tik atmıyor bekliyor orada.
Edit: H çekerken sorun yok 4,5g çekince sorunlu.

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
hard reset denediniz mi güncellemeden sonra? olmadı boot kilidi açıp eu rom falan deneyebilirsiniz. ya da eea rom.

alperenby19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mi8 SE
Konular
2
hard reset denediniz mi güncellemeden sonra? olmadı boot kilidi açıp eu rom falan deneyebilirsiniz. ya da eea rom.
Garantili cihaz diye hiç birşey yapmadım güncelleme sorunu olarak düşünüyorum yeni güncelleme bekliyorum geri bildirim oluşturdum.

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Garantili cihaz diye hiç birşey yapmadım güncelleme sorunu olarak düşünüyorum yeni güncelleme bekliyorum geri bildirim oluşturdum.
Recovery girip wipe yapmanız garantiyle ilgili bir sorun oluşturmaz. Sorununuz yazılımsal olmayabilir, kronik olaiblir. Garanti yollarına başvurun derim, aynı hata oluşursa elinizde kanıt olur, değişim istersiniz.

rwetgi10

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Amele
Konular