Yardım Mi 11T Pro IMEI yedek

Yasincelik667

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Asus zenfone 3
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Hyperos
Telefon Modeli
Mi11tpro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba bugün 11t pro telefonuma direnç işlemi ile birlikte imei attırdım. BL kilidini zaten custom rom kullandığım için açıktı. Rom yüklenmedi. Ancak kullandığım romdan memnun değilim hataları çok. Bu imei nin yedegini nasil alirim. Miui sürümleri arası geçişlerde bu yedek sorun olur mu ya da miui 14 custom romdan baska bir miui 14 custom roma gecsem yedeği hala kullanabilir miyim? Mesela bu yapılan imei yi qcn yedeği alabilir miyim ya da twrp ile neleri isaretleyerek imei backup alabilirim?atmak istediğim rom crdroid telefoncu miuu romdan baska atarsan IMEI gider diyor

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
37
Merhaba bugün 11t pro telefonuma direnç işlemi ile birlikte imei attırdım. BL kilidini zaten custom rom kullandığım için açıktı. Rom yüklenmedi. Ancak kullandığım romdan memnun değilim hataları çok. Bu imei nin yedegini nasil alirim. Miui sürümleri arası geçişlerde bu yedek sorun olur mu ya da miui 14 custom romdan baska bir miui 14 custom roma gecsem yedeği hala kullanabilir miyim? Mesela bu yapılan imei yi qcn yedeği alabilir miyim ya da twrp ile neleri isaretleyerek imei backup alabilirim?atmak istediğim rom crdroid telefoncu miuu romdan baska atarsan IMEI gider diyor
Efs yedeği almak imeiyi yedekler diye hatırlıyorum diğer hocalarımız desteklerse efs yedeği alıp keyfinize göre takılın, qcn yedeği ise qpst ya da qfil ile alıyordunuz qfil olması gerek orada backup ve restore qcn seçenekleri var

Oyla:

methcnnbs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berat
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
15
Bu model de dirençli imei sonrasında twrp, mi flash tool ve fastboot yolu ile rom geçişlerinde imei gitmiyor hocam. Defalarca official ve custom romlar arasında geçiş yaptım sorun olmadı. En son eu hyper os rom kurup anneme verdim o kullanılıyor şuan.

Oyla:

Yasincelik667

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Asus zenfone 3
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu model de dirençli imei sonrasında twrp, mi flash tool ve fastboot yolu ile rom geçişlerinde imei gitmiyor hocam. Defalarca official ve custom romlar arasında geçiş yaptım sorun olmadı. En son eu hyper os rom kurup anneme verdim o kullanılıyor şuan.
Peki romu kurarken direk zipi flasloyormusun eski romu silmeden

Oyla:

methcnnbs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berat
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
15
Peki romu kurarken direk zipi flasloyormusun eski romu silmeden
Twrp’den kuracaksanız wipe,cache, format dara yapıp flashlıyorsunuz hocam. Fastboot rom kurarken zaten kendi hallediyor yapılması gerekenleri.

Oyla:

Yasincelik667

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Asus zenfone 3
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Twrp’den kuracaksanız wipe,cache, format dara yapıp flashlıyorsunuz hocam. Fastboot rom kurarken zaten kendi hallediyor yapılması gerekenleri.
Yani kurarken eski romu kendisi sıliyor deilmi ben cihazın hafizasini silmeme gerek yok Komple yani

Oyla:

methcnnbs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berat
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
15
Yani kurarken eski romu kendisi sıliyor deilmi ben cihazın hafizasini silmeme gerek yok Komple yani
Hangi yolla kuracaksınız hocam twrp,miflash, fastboot mu. Twrp aracalığı ile kuracaksanız wipe,cache,format data siz yapacaksınız eski rom silinecek romu flaslayacaksınız. Mi flash ile kuracaksanız clean all seçeneğini işaretleyip öyle kuruluma geçin. Fastboot aracalığı ile kuracaksanız bat dosyasını tıkladığınızda İngilizce birşeyler yazacak yes deyip entırlayacaksınız o kendi kuracak.

Oyla:
Üst Alt