Yardım Mi 11 Ultra Eu stabilden Eu beta'ya veri kaybı olmadan geçiş

drsylmz25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mi mix
Konular
3
merhaba arkadaşlar sayenizde çoğu şeyi çözdüm eu stabilden betaya geçmek istiyorum fakat mi 11 ultra için yayınlanan twrpde wipe kısmında bilindik kısımlar yok data metadata vs var diğer twrplerin o kısmıyla benzerlik göstermiyor yani bu kısımda neleri silmeliyim format data vs yapmalı mıyım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular
6
merhaba arkadaşlar sayenizde çoğu şeyi çözdüm eu stabilden betaya geçmek istiyorum fakat mi 11 ultra için yayınlanan twrpde wipe kısmında bilindik kısımlar yok data metadata vs var diğer twrplerin o kısmıyla benzerlik göstermiyor yani bu kısımda neleri silmeliyim format data vs yapmalı mıyım ?
No, it's a format data when changing branches due to partition differences between the two ROMs. If you don't, you may end up bootlooping until you go back in to twrp and format. Sorry,

Xiaomi Eu forumunda birisi bu soruyu sormus ve cevap olarak full format atmadan yani veri kaybi olmadan gecmenin harddisk bölümleri uyuşmadığından mümkün olmadığı söylenmiş.

Hocam tavsiyem xiaominin kendi backup kismindan backup almaniz ve resimlerinizi ve önemli dosyalarınızı bir harici bellege aktarmaniz sonra eu weekly rom icin simdiki stable versiyona en yakin romu bulup onu yukleyip backup kullanarak restore etmeniz. Daha sonra weekly icin en son olana güncellersiniz.

drsylmz25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mi mix
Konular
3
No, it's a format data when changing branches due to partition differences between the two ROMs. If you don't, you may end up bootlooping until you go back in to twrp and format. Sorry,

Xiaomi Eu forumunda birisi bu soruyu sormus ve cevap olarak full format atmadan yani veri kaybi olmadan gecmenin harddisk bölümleri uyuşmadığından mümkün olmadığı söylenmiş.

Hocam tavsiyem xiaominin kendi backup kismindan backup almaniz ve resimlerinizi ve önemli dosyalarınızı bir harici bellege aktarmaniz sonra eu weekly rom icin simdiki stable versiyona en yakin romu bulup onu yukleyip backup kullanarak restore etmeniz. Daha sonra weekly icin en son olana güncellersiniz.
Hocam sinirden en son format data yaptım sonra linki flashladım oldu valla şu anda yüklediğim twrp açılmıyor güncelleme yapacağılim eu romu fakat twrp yazısı çıkıp sonra hemen cihaz normal olarak kendini başlatıyor telefon normal olarak açılıyor yani sorularım sorunlarım bitmedi bir türlü

SardeS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SardeS
Cihazım
A2,F1,Mi8-9-11u
Konular
3
Slot-A - sectinmi TWRP Sytem baslatirken? TWRP yeniden yüklemeyi denedinmi?

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular