İpucu Mi 11 Ultra almak isteyenler icin Cin vs Global bant karsilastirmasi.

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular
6
Arkadaslar selam, az once Cin ve global mi 11 ultra telefonlarda bulunan bant karsilastirmalarini gordum. Henuz cihaz almamis arkadaslar icin farklarini iceren kisa bir bilgilendirme yazisi yazacagim. Turkce klavyem olmadigi icin noktalamadan dolayi olusan anlatim bozuklugu icin kusura bakmayin.

Bildiginiz uzere Cin pazari telefonlari Cin icin gelistirilmis donanima sahip ve Xiaomi bu cihazlari piyasaya surerken global duzeydeki bant araliklarini eklemeden piyasaya surebiliyor. Bu yuzden Turkiye'de bu cihazlar kullanilirken internet baglantilarinda ve sinyal alimlarinda sikinti yasanabiliyor.

Mi 11 Ultra Cin versiyonu icin su bantlar mevcut:

4G: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B18/B19/B20/B26/B28
5G: n1/n3/n28/n41/n77/n78/n79.

Mi 11 Ultra Global icin su bantlar mevcut:
4G: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/ B12/B17/B20/B28/B32/B66.
5G: n1/n3/n5/n7/n8/n20/n28/n38/n40/n41/n77/n78/n79.

Simdi bu bant araliklarin ne anlama geliyor ve operatorumuz icin nasil kontrol edebiliriz. Hemen hemen tum telefonlarin bulundugu sitesinde mi 11 ultra'yi aratip oncelikle bakmak istedigimiz versiyonunu(globlal-Cin-hindistan vs) seciyoruz. Versiyonu sectikten sonra teknik ozelliklerden sonra en altlara dogru geldigimizde bulundugumuz ulkeyi seciyoruz. Ornegin, Cin versiyonu almak isteyen biris icin Turkiye'de bulunan operatorlere ve bant araliklarina bakmak istedigimizde soyle bir detay ile karsilasiyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yukaridaki resimden anlasilacagi gibi henuz maalesef ulkemizde 5G altyapisi yok ama mi 11 ultra butun operatorlerin 4G ve alti bant araligini saglikli sekilde algilayabiliyor. Bu telefonu turkiye icinde kullanacaklar icin iyi haber.

Ingiltere icin ise soyle bir bant araligi sonucu var :

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Goruldugu uzere ingiltere icinde Three hat kullanicilari 4G baglantilarinin aktif oldugu noktalarda en genis bant araligi olan B32 icin buyuk problem yasayacak ve cihazlari internete baglanmakta zorlanacak. Cin versiyon telefon sahibi olarak benim de basima gelen bu oldu acikcasi. Su an Vodafone kullaniyorum ve daha saglikli bir baglanti mevcut Vodafone icin. Ama hattini sabit tutmak isteyenler veya sirket hatti kulllananlar icin Global versiyon almak daha mantikli.

Siz de bulundugunuz ulkede bulunan bant araligini kontrol edip bir sorun varsa teelfonu almak isteyenleri bilgilendirmek acisindan yazin lutfen.

SardeS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SardeS
Cihazım
A2,F1,Mi8-9-11u
Konular
3
LTE-B32 Downlink olarak LTE yedek bant diyebiliriz ,asiri yüklenmelerde yedek yalnizca Data indirmede etkili,Mi 11 Ultrayi ismarlamadan önce arastirirken edindigim bilgi.

Üst Alt