Soru mi 11 Rom tavsiyesi alabilir miyim ?

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Twrp kalıcı değilse rom sonrası magisk yüklemeniz gerek global romlarda, custom romlarda twrp uçmaz.
twrp nin kalıcı olanını nereden bulacağım. ne garip şeyler çıkmış ben yokken buralarda. alt tarafı her zamanki gibi twrp yükleyip rom kuracağım fakat yapamıyorum. çıldırıcam. şimdide yeniden başlatayım dedim twrp de dokunmatik çalışmıyor.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
twrp nin kalıcı olanını nereden bulacağım. ne garip şeyler çıkmış ben yokken buralarda. alt tarafı her zamanki gibi twrp yükleyip rom kuracağım fakat yapamıyorum. çıldırıcam. şimdide yeniden başlatayım dedim twrp de dokunmatik çalışmıyor.
Rom ve recovery uyumsuz olabilir, resmi twrp sürümünü deneyin.

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Rom ve recovery uyumsuz olabilir, resmi twrp sürümünü deneyin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

bu iki dosyadan hangisini indirmem gerekiyor? bir de kurulumu nasıl yapıcam. komut dosyasını nerede açıcam ?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

bu iki dosyadan hangisini indirmem gerekiyor? bir de kurulumu nasıl yapıcam. komut dosyasını nerede açıcam ?
img dosyasını indirin bilgisayara Minimal Adb And Fastboot yükleyin,
Yüklemiş olduğunuz yazılım masaüstüne kısayol atacaktır, kısayol üzerine sağ tık yaparak dosya konumu aç deyin ve açılan konuma indirmiş olduğunuz recovery dosyasını kopyalayın
Telefonu fastboot moduna alın ve pc bağlantısını yapın
Aynı dosya içerisinde CMD here yazan dosyayı çift tık ile çalıştırın ve sırayla aşağıdaki komutları yazın.
fastboot flash recovery twrp-3.6.0_11-0-venus enter basın
fastboot boot twrp-3.6.0_11-0-venus enter basın

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
img dosyasını indirin bilgisayara Minimal Adb And Fastboot yükleyin,
Yüklemiş olduğunuz yazılım masaüstüne kısayol atacaktır, kısayol üzerine sağ tık yaparak dosya konumu aç deyin ve açılan konuma indirmiş olduğunuz recovery dosyasını kopyalayın
Telefonu fastboot moduna alın ve pc bağlantısını yapın
Aynı dosya içerisinde CMD here yazan dosyayı çift tık ile çalıştırın ve sırayla aşağıdaki komutları yazın.
fastboot flash recovery twrp-3.6.0_11-0-venus enter basın
fastboot boot twrp-3.6.0_11-0-venus enter basın
bir sekilde yukledim endonezya romunu fastboot ile ama hala sorunum devam ediyor. ben bu cihazi 2el aldim dun aksam. herhangi bir islem yaparken telefon donuyor. belli bir islem degil, herhangi bir sey. sonrasinda otomatik restart atiyor. ben yazilimsal diye dusundum fakat sorun donanimsal sanirim. isin kotu tarafi nasil cozucem bilmiyorum :( cebimdeyken bile donma yapip kendi kendine restart atabiliyor. pin kodu girmem gerektigi icin acildiginda farkediyorum bu sayede. ne yapabilirim bilmiyorumda. aldigim sahisa ulasamiyorum.

Üst Alt