Çözüldü Mi 11 lite yazı tipi

rmkk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rmkk
Cihazım
Mi 11 lite
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui Global 12.5.2 / kararlı
Telefon Modeli
Mi 11 lite
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Siyahla çerçevelenmiş beyaz bir yazı tipi var. Üç boyutlu gibi yansımalı gibi değişkenlik gösteriyor, tam çözümleyemiyorum, gözü çok yoruyor. Kalın yazılmış yazılar yansımalı oluyor. Karanlık moda aldığım da birçok uygulamada yazılar okunamayacak kadar karışıyor, astigmatmışcasına. Whatsapp gruplarında kişi isimlerinin hepsi tek renk ve beyaz. Bu sorunların sebebi nedir nasıl düzeltebilirim???. Bu şekilde kullanmak gözlerimi çok yoruyor. Temadan font değişikliği denedim, fabrika ayarlarına yüklemeyi denedim çözülmedi. Daha 2 haftalık aldığımdan beri aynı sorun mevcut.

Çözüm
Ayarlar / Ekran /Koyu Mod /Daha fazla koyu mod seçeneği / Metni ve arka planları otomatik ayarlayın seçeneğini devre dışı bırakın
Ayarlar / Ek ayarlar/ Erişebilirlik /Vizyon /Renk düzeltmesi ve renkleri tersine çevir kapalı olarak seçin, yüksek kontrastlı metin aktif ise devre dışı bırakın. Bu seçenekleri aktifleyebilecek bir uygulama da olabilir, uygulamaları kontrol edin.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Ayarlar / Ekran /Koyu Mod /Daha fazla koyu mod seçeneği / Metni ve arka planları otomatik ayarlayın seçeneğini devre dışı bırakın
Ayarlar / Ek ayarlar/ Erişebilirlik /Vizyon /Renk düzeltmesi ve renkleri tersine çevir kapalı olarak seçin, yüksek kontrastlı metin aktif ise devre dışı bırakın. Bu seçenekleri aktifleyebilecek bir uygulama da olabilir, uygulamaları kontrol edin.

Oyla: Çözüm

rmkk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rmkk
Cihazım
Mi 11 lite
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim...

Oyla:
Üst Alt