Yardım Mi 11 Lite 5G Ekran Çok Şarj Yiyor

akifsshnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Akif
Cihazım
Mi 11 lite 5g
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui Global 13.0.6
Telefon Modeli
mi 11 lite 5g
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
4250 mah batarya yok mu o cihazda? Batarya oranına göre gayet iyi duruyor.

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

akifsshnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Akif
Cihazım
Mi 11 lite 5g
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar, 2 3 hafta önce aldım telefonu. Mi 11 Lite 5G. Yepyeni telefon lâkin sizin de gördüğünüz gibi Ekran kısmının yediği şarj çok fazla. Note 6 Pro cihazım varken böyle şarj yeme olayı yoktu. Hem bu ciha amoled ekran, karanlık modda kullandığım halde bu kadar fazla şarjı gidiyor ekran kısmından. Lütfen yardım edin..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

4250 mah batarya yok mu o cihazda? Batarya oranına göre gayet iyi duruyor.

Evet lakin durduk yerde şarj hızlı gidiyor. Başka telefonların pil testlerinde bu pil kısmına baktığımda en fazla 600 mah gittiğini gördüm. Bende aşırı fazla

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
IMEI yazılı cihazlarda bu şarj yeme olayı daha çok oluyor.eğer IMEI yazılı ise eliniz yatkınsa aosp tarzı romla deneyin.O ekran ebatına ve pil oranına bakarsak wifi normal kullanımda 9 saat civarı vermesi lazım.
Bende redmi note 10 pro var 5020 mah amoled ekran oda wfi de oyunsuz 10 11 saat civarı ekran veriyor.imei daha atılmadı.Birde mıuı 13 de biraz bataryayı tüketiyor.

Oyla:

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Burada görünen ekran açık kalma süresidir. Yani telefonda toplamda 5 saat ekran açıkken işlem yapılmış. Örnek veriyorum o arada 1 saat oyun oynadiniz, 1 saat whatsapp, 3 saat video izlediniz gibi. Ayrıca %80 sarj ile 5 saat almışsınız. Bu demek oluyor ki telefon kapanana kadar 6 saat ekran süresi verecekti. Oyun ve daha çok şarj götüren uygulamalar kullanmazsanız 7 saate çıkar, parlaklığı kısarsanız 8 saate çıkar. Belki samsung ve xiaomi istatistik olarak farklı gösteriyordur ama hepsinde mantık aynıdır. Xiaomi kalitesiz ekran kullanıyor o da şarjı götürüyor diye düşünmeyin. Hepsi piyasadaki ekran üretici markalardan alıyor, az çok aynı ekranlar kullanılıyor.

Ayrıca wifi mi mobil veri mi? Bir de telefonu kullandığınız ortamdaki sinyal gücü ciddi oranda şarj süresini etkiler.

Oyla:

akifsshnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Akif
Cihazım
Mi 11 lite 5g
Konular
2
IMEI yazılı cihazlarda bu şarj yeme olayı daha çok oluyor.eğer IMEI yazılı ise eliniz yatkınsa aosp tarzı romla deneyin.O ekran ebatına ve pil oranına bakarsak wifi normal kullanımda 9 saat civarı vermesi lazım.
Bende redmi note 10 pro var 5020 mah amoled ekran oda wfi de oyunsuz 10 11 saat civarı ekran veriyor.imei daha atılmadı.Birde mıuı 13 de biraz bataryayı tüketiyor.

Evet dediğiniz gibi imei kayıtlı olarak aldım telefonu ve çok şaşırdım şarjın bu kadar yenmesine
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Burada görünen ekran açık kalma süresidir. Yani telefonda toplamda 5 saat ekran açıkken işlem yapılmış. Örnek veriyorum o arada 1 saat oyun oynadiniz, 1 saat whatsapp, 3 saat video izlediniz gibi. Ayrıca %80 sarj ile 5 saat almışsınız. Bu demek oluyor ki telefon kapanana kadar 6 saat ekran süresi verecekti. Oyun ve daha çok şarj götüren uygulamalar kullanmazsanız 7 saate çıkar, parlaklığı kısarsanız 8 saate çıkar. Belki samsung ve xiaomi istatistik olarak farklı gösteriyordur ama hepsinde mantık aynıdır. Xiaomi kalitesiz ekran kullanıyor o da şarjı götürüyor diye düşünmeyin. Hepsi piyasadaki ekran üretici markalardan alıyor, az çok aynı ekranlar kullanılıyor.

Ayrıca wifi mi mobil veri mi? Bir de telefonu kullandığınız ortamdaki sinyal gücü ciddi oranda şarj süresini etkiler.
Oyun vs hiç oynamıyorum. En çok wp ve YouTube kullanıyorum. Genelde de wifi ileydi bu istatistik.

Oyla:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
hocam ekran parlaklığı cokta kullaniyorsaniz olabilir bu degerler gayet normal

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
hocam 11 Lite 5G ler zaten bataryayı, NE'ye göre daha hızlı bitiriyor. Benim ekran süresi hiç bir zaman 5-6-7 saat gibi rakamları görmedi.

gsmarena testlerinde NE'nin batarya dayanımı 122 saat, bizimkinin ise 106 saat olarak ölçüldü. bizim işlemci daha hızlı (780g) ve ekran daha parlak olduğu için batarya daha az dayanıyor.

Son düzenleme:
Oyla:

akifsshnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Akif
Cihazım
Mi 11 lite 5g
Konular
2
hocam 11 Lite 5G ler zaten bataryayı, NE'ye göre daha hızlı bitiriyor. Benim ekran süresi hiç bir zaman 5-6-7 saat gibi rakamları görmedi.

gsmarena testlerinde NE'nin batarya dayanımı 122 saat, bizimkinin ise 106 saat olarak ölçüldü. bizim işlemci daha hızlı (780g) ve ekran daha parlak olduğu için batarya daha az dayanıyor.

Keşke daha fazla gitseydi, o kadar para vermişken...

Oyla:
Üst Alt