Yardım Mi 10t pro pixel experience rom yedekleme

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
pixel experience 13
Telefon Modeli
mi 10t pro
Bootloader Kilidi
Açık
Uzun süredir ilk kez bir android telefona twrp kuruyorum. Eskiden boot, system, data yedeği aldık mı yetiyordu. Şimdi vendor'u, super'i vbmeta'sı bir ton farklı bölüm var.
Başka rom denemek istiyorum. istediğimde twrp'den restore ederek eski haline nasıl dönebilirim? Neleri yedeklemem gerekli?
Sonrasında neleri wipe yapmam lazım ojinal romu yeniden yüklememek için?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Mi 10T serisi için tam olarak yedek alıp yükleyebilen bir recovery yok maalesef bir çok telefon için yok artık.

O açıdan fotoğraf vb verileri Google Fotoğraflar, Drive gibi bulut hizmetlerinde tutmak her zaman daha iyi.

Yedekten yüklemek yerine temiz kurulum her zaman daha iyi sonuç verir.

Oyla:

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mi 10T serisi için tam olarak yedek alıp yükleyebilen bir recovery yok maalesef bir çok telefon için yok artık.

O açıdan fotoğraf vb verileri Google Fotoğraflar, Drive gibi bulut hizmetlerinde tutmak her zaman daha iyi.

Yedekten yüklemek yerine temiz kurulum her zaman daha iyi sonuç verir.
Hocam cevap için teşekkür ederim. XDAdan bulduğum, Android 13te çalışan TWRP mevcut. Bu da mı düzgün çalışmıyor?

Bildiğim kadarıyla bir çok mi 10t kullanıcısı bu yeni TWRPyi bilmiyor. Buradaki alt forumda da göremedim zaten. Zaten XDAda da başlığı yok. Başka bir başlıkta paylaşılmış

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Hocam cevap için teşekkür ederim. XDAdan bulduğum, Android 13te çalışan TWRP mevcut. Bu da mı düzgün çalışmıyor?

Bildiğim kadarıyla bir çok mi 10t kullanıcısı bu yeni TWRPyi bilmiyor. Buradaki alt forumda da göremedim zaten. Zaten XDAda da başlığı yok. Başka bir başlıkta paylaşılmış
Bahsettiğiniz TWRP için forumda ben bir konu paylaştım zaten. Tamamı için geçerli yukarıda söylediklerim.

Oyla:
Üst Alt