Çözüldü Mİ 10T Pro mikrofon sorununun GARANTİ çözümü !

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
131
Merhaba arkadaşlar,

Mi 10T Pro kullananların ve bir türlü çözülemeyen mikrofon hışırtı, cızırtı sorununu an itibariyle kesin sonuçla çözmüş ve sizlerle paylaşmış bulunmaktayım.

İşaretli alandaki vidayı sökün, ne gevşetmekle ne sıkmakla uğraşmayın sökün atın. Vidanın yaptığı temastan dolayı ve Xiaominin tasarladığı anakart yüzünden bu vida herhangi bir darbe ya da oynamadan sonra hepimizi cihazdan soğutan mikrofon problemini yaratmaktadır.

İşaretli vidayı sökün atın ve mikrofon sorununuz tarihe karışsın. !!

Ben bu çözümü bulup sizlerle paylaştım umarım sizler de sensör problemini çözüp bana iletirsiniz karşılık olarak. :)))

Ekli dosyalar

• mmm.png
    mmm.png
    544,4 KB · Görüntüleme: 136

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
İlgili arkadaşlar deneyip paylaşırsa sonuçları birden fazla cihazda görmek daha iyi olur.

Bu sorunun aşılmasına sevindim.

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
131
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlgili arkadaşlar deneyip paylaşırsa sonuçları birden fazla cihazda görmek daha iyi olur.

Bu sorunun aşılmasına sevindim.
tek tek her vidada her sıkış oranında denedim hocam. cihazın anakart koruyucu kapağını sökünce telefonu vurdum çaldım çırptım ses sorunu yoktu ne zamanki vidaları tekrar taktım hafif telefon darbe yese yine cızırtı başladı.

bu testleri yaparken sürekli ses kaydına aldım her değişiklikte ve çözdüm.

Mehmet 90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
53
tek tek her vidada her sıkış oranında denedim hocam. cihazın anakart koruyucu kapağını sökünce telefonu vurdum çaldım çırptım ses sorunu yoktu ne zamanki vidaları tekrar taktım hafif telefon darbe yese yine cızırtı başladı.

bu testleri yaparken sürekli ses kaydına aldım her değişiklikte ve çözdüm.
Peki o videoyu komple çıkarmak telefona zarar vermeyecek mi performans ve başka şeyler olarak yani firma neden o vidayı ekledi ki

catsnovel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
10 5g vs 11se
Konular
10
Telefoncular genelde anakartta yada parçada çatlama sorunu olunca vidaların bazılarını takmayarak soruna geçici çözüm bulurlar. 10t için vida teması mı yoksa çatlak mı gerçek sorun zaman içinde anlaşılır.

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
131
Peki o videoyu komple çıkarmak telefona zarar vermeyecek mi performans ve başka şeyler olarak yani firma neden o vidayı ekledi ki
Xiaominin kronikleşebilecek sorunu için maalesef uzun bir süre test edilmesi gerekiyor ve bunu hiçbir firma yapmadığı için uzun sürede hangi sorunlar çıkabileceğini hangi sorunların kronikleşeceğini bilemiyorlar. Bu gibi durumlarda biz kullanıcılar bazı çözümleri bulabiliyoruz.

Herhangi bir darbe sonucu bile sırf o vida çıktığı için tekrardan ses cızırtısı geri dönmüyor. Ayrıca o bölgede orayı tutan başka bir vida da olduğu için herhangi bir boşa düşme durumu olmuyor.

Mehmet 90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
53
Xiaominin kronikleşebilecek sorunu için maalesef uzun bir süre test edilmesi gerekiyor ve bunu hiçbir firma yapmadığı için uzun sürede hangi sorunlar çıkabileceğini hangi sorunların kronikleşeceğini bilemiyorlar. Bu gibi durumlarda biz kullanıcılar bazı çözümleri bulabiliyoruz.

Herhangi bir darbe sonucu bile sırf o vida çıktığı için tekrardan ses cızırtısı geri dönmüyor. Ayrıca o bölgede orayı tutan başka bir vida da olduğu için herhangi bir boşa düşme durumu olmuyor.
Bir de bu telefonun kulaklık bağlıyoruz kulaklıkla konuşuyoruz yine de ses kötü gidiyor

Kensie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
0
Cihazım
Mİ 10t
Konular
48
Çözüm benim 10T de işe yaramadı

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
131
Çözüm benim 10T de işe yaramadı
Kral senin mikrofondan ses gitmiyor kulaklık takınca kulaklığın mikrofonundan sesin gidiyormuş. Yani senin sorunun konuyla alakalı değil. Yanıltmayalım insanları.

Kensie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
0
Cihazım
Mİ 10t
Konular
48
Kral senin mikrofondan ses gitmiyor kulaklık takınca kulaklığın mikrofonundan sesin gidiyormuş. Yani senin sorunun konuyla alakalı değil. Yanıltmayalım insanları.
Hocam benim sorunumu benden iyi mi bileceksin? Klasik herkeste olan kronik mikrofon sorunu var işte önceden kameranın etrafındaki civataları iyice sıkınca sorun geçici olarak çözülüyordu artık o yöntem de işe yaramıyor

Üst Alt