Yardım Mi 10t pro kamera lensinden tıkırtı sesi

Enes Göktuğ Comart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes Göktuğ
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global versiyon
Telefon Modeli
Mi 10t pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık bir haftadır mi 10 T pro kullanıcısıyım. Bugün telefonu yere düşürdüm. Devamında ise önceden var mıydı yok muydu bilmiyorum kamera lensinden bir tıkırtı gelmeye başladı. İnternetten biraz araştırdığımda note 10 da da aynı sorun olduğuyla karşılaştım ois desteğinden dolayı olabilir diyorlar. Ama bu ses gerçekten rahatsızlık verici. Önceden var mıydı yok muydu bilmiyorum ama şu anda telefonu aşağı ve yukarı salladığımda ciddi bir şekilde ses geliyor. Acaba mi 10t pro kullanıcıları telefonunu sallayıp bana bir bilgi verebilir mi? İlginiz ve alakanız içinilginiz ve alakanız için teşekkür ederim. Ses kaydı atılabiliyorsa tıkırtı sesini buraya gönderebilirim.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Bütün cihazlardan gelir o ses. Kamera sensörlerinin objektifleri haretli parçalar oldukları için.

Siz cihazı yere düşürdüğünüz için şuanda psikolojik olarak algılarınız kat kat artmış durumda.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Sallayınca çıkan tıkırtı sesi OIS yüzünden. Düştükten sonra fotoğraf veya video çekiminde sorun olmadıysa sıkıntı edecek bir şey yoktur.

Oyla:

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Bütün cihazlardan gelir o ses. Kamera sensörlerinin objektifleri haretli parçalar oldukları için.

Siz cihazı yere düşürdüğünüz için şuanda psikolojik olarak algılarınız kat kat artmış durumda.
Aynen öyle, s9+ ımda da vardı, şuan kullandığım oneplus 8 promda da var. Lens değiştirince çıtlama gibi ses geliyor.

Oyla:

Enes Göktuğ Comart

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes Göktuğ
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Yarın bir telefoncuya gidip mi 10t pro sallamayı düşünüyorum. Umarım hepsinde aynı ses vardır. Kalbim sıkışıyor. 3 yıldır bu telefon için para biriktiriyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sallayınca çıkan tıkırtı sesi OIS yüzünden. Düştükten sonra fotoğraf veya video çekiminde sorun olmadıysa sıkıntı edecek bir şey yoktur.
Hala sapasağlam çekim yapıyor. Şöyle bir sıkıntım var ki önceden Galaxy S6 kullanıcısıydım. Kameranın lensin de aynı şekilde bir tıkırtı oluşmuştu tıkırtı dan sonra da cızırtı ile kamera bulanık çekmeye oynamaya odaklanmaya başlamıştı. Aynı sorun benim kendi telefonunda da geçerli olursa diye bir korkum var. Yarın bir telefoncuya gidip mi 10t pro bir telefonu sallayacağım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynen öyle, s9+ ımda da vardı, şuan kullandığım oneplus 8 promda da var. Lens değiştirince çıtlama gibi ses geliyor.
Lens değiştirme ile alakası yok ve çıtlama ile de alakası yok benim telefonumda kamera kapalıyken tamamıyla bir tıkırtı sesi geliyor. Onun dışında da kamerayı açınca bu ses neredeyse kapanıyor çok hızlı salladığımda ise minik bir ses yine devam ediyor.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt