Soru Mi 10t pro kamera ayar özellikleri

Rgokcay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ridvan
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
19
Merhabalar mi10t pro cihazım var kamerada bir kaç özellik merak ediyorum deneyimlerinize dayanarak yardımcı olursanız sevinirim

1.sorum : fotograf modu için 3:4 mu yoksa 9:16 mı 1:1 mı hangisinde daha iyi net fotolar çekebiliriz

2.sorum titreşim engelleme 50hz mı 60 mı yoksa otomatik mi olmalı

Rgokcay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ridvan
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
19
Cihazı masaya sabitleyin. Hemen önüne bir meyve koyun. Pro moda geçip meyveye odaklanın. Odak kitleyin. Sonra iso 100 ve süreyi 4 saniye yapın. Işığı kapatın. Çekim başlayınca başka bir cihazla ekranın beyaz ışığını meyveye doğru tutup 15 20 cmden aydınlatın. Güzel kareler yakalarsınız. Ama aydınlatma kısmına dikkat edin sadece bir kaç saniyeniz var hızlı olmalısınız.
Teşekkür ederim deniyecem bu ayarları karıstırıyım bı

Oyla:

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Bi kaç ayar paylasırsanı not alır denerim her seferşnde ☺️
Sisli havalarda çekim yaparken ışık huzmesini belirgin hale getirmek isterseniz süre 1/30 ve 1600 iso kullanabilirsiniz. Işık durumuna göre isoyu artırıp azaltabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sisli havalarda çekim yaparken ışık huzmesini belirgin hale getirmek isterseniz süre 1/30 ve 1600 iso kullanabilirsiniz. Işık durumuna göre isoyu artırıp azaltabilirsiniz.
Rgokcay burada çok sis yoktu yoğun siste güzel sonuçlar alırsınız. Bu ayarlarla çekildi.

Ekli dosyalar

• IMG_20211103_201428.jpg
    6,8 MB · Görüntüleme: 52
Oyla:

Rgokcay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ridvan
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
19
Merhaba deneysel ayarları nereden aktif ettiniz endonezya son sürümde cihaz
Dosya yöneticisinden " DCIM/Camera" klasörü içerisine yeni klasör oluşturup, ismini "lab_options_visible" yapıyoruz... -Uygulama yöneticisinden kamerayı "zorla durdurup" tekrar açıyoruz ve ayarlara girdiğimizde açılmış oluyor...

Oyla:

İ_acrr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 10T Pro 256G
Konular
23
Dosya yöneticisinden " DCIM/Camera" klasörü içerisine yeni klasör oluşturup, ismini "lab_options_visible" yapıyoruz... -Uygulama yöneticisinden kamerayı "zorla durdurup" tekrar açıyoruz ve ayarlara girdiğimizde açılmış oluyor...
Bu özelliklerin fotoğraf üzerinde etkisi varmı varsa neler dir merak ettim

Oyla:

ataseven

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bülent
Cihazım
ataseven
Konular
0
teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt