Rom Mi 10T / Pro – Global Stabil V12.5.2.0.RJDMIXM (13.08.2021)

kkalkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
f1
Konular
0
Mi 10t telefonda 12.5.2.0 sürümünde anlamadığım şekilde her seferinde kapattığım halde WiFi ve konum açıyor başka bu problemi yaşayan oluyor mu arkadaşlar?
bende öyle bir problem yok. konumu başka uygulama açıyordur muhtemelen. wifi hakkında bir fikrim yok.

coolwhisper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan Baş
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
1
bende öyle bir problem yok. konumu başka uygulama açıyordur muhtemelen. wifi hakkında bir fikrim yok.
aynen bende 12.5.2.0 sürümü güncelledim epeydir kullanıyorum, kendi kendine wifi veya bluetooth açma olayı yok, onu başka programlar açıyordur, izinler bölümünden tek tek uygulamalarınızın izinlerini kontrol edin. misal HES kodu uygulaması otomatik olarak GPs ve Bluetoothu açmak için izin istiyor ve tamam dediğinizde siz her uygulamayı açtığınızda bluetoothu ve gps i açıyor.

savarona45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
Mi 10 t pro
Konular
0
bendem miu 12.5.1 güncellemesi ile ilgili kullanım bilgilerimi paylaşayım. telefonum bir aylık ve tr grantili. cihazı açtığımda direk olarak androit 11 i v miu 12.1.0 ı almıştı. yani bundan önceki güncelemelleri tecrübe etme sansım olmadığı için sadece 12.5.1 güncelleme öncesini ve sonrasını aktaracağım.
12.1.0 güncellemsi oldukça verilmi pili ekonomik kullanan b ir sürümdü. ben oyun oynamam, telefonumu gün içinde yoğun şekilde iş için kullanırım. mesela yoğun mail gelir ve cevaplarım, watssup görüşmelerim yoğundur, sesli görüşmelerim minimum gnlük 3 - 4 saat ve maillerde gelen office dokümanlarını açma okuma gibi işlerde yoğun kullanırım. bu senaryoda saat sabah 7:30 sarjdan aldığım cihaz akşam üzeri % 55 - 60 ile beni eve götürürdü.

yeni 12.5.1 güncellemesinden sonra ise (ota üzerinden indirilmiş resmi global sürüm) aynı senaryoda ise şu anda ise %35- 40 civarlarında beni eve götürmekte.
yeni sürümde ;
telefon görüşmeleri (sar değerini düşürmek için volteyi kapatırım o kapalı olduğu halde)
ekran dan bişey izleme yada ekrandan birşey okumada tüketimlerin çok arttığını gördüm. bu arada her iki senaryoda ekran tazeleme üst limitim 90 hz e sabit durumdadır.

ez cümle toparlamak gerekirse batarya iyi gidiyor diye 128 gr lık telefonu alırsınız ama aslında boşa aldığınızı anlarsınız. bu güncelleme olmadı bence. ciddi bugları yok ama (ekran tazeleme hızını ayarlayamıyor bazen menü geçişlerinde anlıyorsun bunu) pil konusunda sorun olduğu belli.

bu ekran ve sesli görüşme deki tüketim konsun da bence yazılımsal sorunlar yada eksiklikler var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bendem miu 12.5.1 güncellemesi ile ilgili kullanım bilgilerimi paylaşayım. telefonum bir aylık ve tr grantili. cihazı açtığımda direk olarak androit 11 iel birlikte miu 12.1.0 ı almıştı. yani bundan önceki güncellemeleri tecrübe etme şansım olmadığı için sadece 12.5.1 güncellemesinin hemen bir öncesini ve sonrasını aktaracağım.
12.1.0 güncellemesi benim açımdan oldukça verimli, hızlı bug barındırmayan ve en önemlisi pili ekonomik kullanan bir sürümdü. ben oyun oynamam, telefonumu gün içinde yoğun şekilde işimde kullanırım (satış yöneticisiyim). mesela yoğun mail gelir ve cevaplarım, watssup görüşmelerim yoğundur, sesli görüşmelerim minimum günlük 3 - 4 saat ve maillerde gelen office dokümanlarını açma okuma gibi işlerde yoğun kullanırım. bu senaryoda saat sabah 7:30 şarjdan aldığım cihazım akşam üzeri % 55 - 60 ile beni eve götürürdü. vaayyy be derdim Çinliler bu işi öğrenmişler diyordum.

gelelim esas konumuza. Yeni 12.5.1 güncellemesinden sonra ise (ota üzerinden indirilmiş resmi global sürüm) aynı senaryoda ise şu anda ise %35- 40 civarlarında beni eve götürmekte. gözlemlediğim kadarıyla sorunları şunlar;
yeni sürümde ;
telefon görüşmeleri (sar değerini düşürmek için volteyi kapatırım o kapalı olduğu halde)
ekran dan birşey izleme yada ekrandan bir şey okurken yani kısaca ekran açıkken pil tüketiminin çok çok arttığını gördüm. bu arada her iki senaryoda ekran tazeleme üst limitim 144 hz e ihtiyaç duymadığım için 90 hz e sabit durumdaydı.

ez cümle toparlamak gerekirse batarya iyi gidiyor diye 128 gr lık baba telefonu alırsınız, onu taşımayı göze alırsınız ama aslında boşa aldığınızı bir güncelleme sonrası anlarsınız. bu güncelleme olmadı bence. ciddi bugları yok ama (ekran tazeleme hızını bazen ayarlayamıyor yer yer menü geçişlerinde ağırlaşıp bir anda hızlanıyor anlıyorsun bunu) pil konusunda sorunların olduğu bariz belli.

bu ekran ve sesli görüşme deki tüketim konsun da bence yazılımsal sorunlar yada eksiklikler içermekte. umarım bunun farkına varırlar ve yama güncellemeler ile düzeltirler.

Son düzenleme:

coolwhisper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan Baş
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
1
son 12.5.2.0 güncellemesinden öncede sonrada tek şarjla 2 günü rahat geçiriyorum, wifi açık dışarda olursam 4,5 G açık yani o derece, gps, nfc zaten açık

savarona45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
Mi 10 t pro
Konular
0
son 12.5.2.0 güncellemesinden öncede sonrada tek şarjla 2 günü rahat geçiriyorum, wifi açık dışarda olursam 4,5 G açık yani o derece, gps, nfc zaten açık
Valla tebrik ederim. Maalesef ben o dediğiniz süreleri maalesef göremiyorum. Üstelik GPS i sadece gerektiğinde açarım. Ayrıca Nfc de kullanmadığım için kapalı. Aynı model telefonlarda bu yazılımlar nasıl bu kadar değişkenlik gösteriyor anlamakta zorlanıyorum.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Yakuplar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 10 T Pro
Meslek
Emniyet Personeli
Konular
15
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
hata veriyor hocam oto dan

coolwhisper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan Baş
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
1
Valla tebrik ederim. Maalesef ben o dediğiniz süreleri maalesef göremiyorum. Üstelik GPS i sadece gerektiğinde açarım. Ayrıca Nfc de kullanmadığım için kapalı. Aynı model telefonlarda bu yazılımlar nasıl bu kadar değişkenlik gösteriyor anlamakta zorlanıyorum.
sık sık rami boşaltırım geri planda açık kalan uygulama artıklarını temizlerim, cihazın bazı özelliklerin kullanırım mesela ekran kilitli iken wifi antenini otomatik kapatır, 4g yi de kısıtlar, bunlar önemli şeyler, eğer pil boşalması konusunda sıkıntınız varsa karanlık modlu temayı deneyin, o zaman pil bir nebze de olsa daha yavaş boşalıyor. ekran parlaklık ayarım otomatiktir, ortama göre cihaz kendisi ekranı aydınlatıyor ya da karartıyor, bu da pil tüketimine etki eden önemli bir unsurdur. son bir ihtimal sizin pilde ufakta olsa imalat hatası olabilir, bir iki hücresi dolmuyor yada çabuk boşalıyor olabilir yani bebek bile ölü doğabiliyorken kaldı ki bunlar insan imalatı.

ibrhmafsn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 11
Meslek
Bilişim
Konular