Soru Mi 10T Pro bazı oyunlarda düşük fps ve takılma sorunu

foxbat1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mİ 10T pro
Konular
1
Pubg, cod mobile wild rift gibi oyunlarda hiçbir fps sorunu yaşamazken eski telefonumda bile çalışan Earn to die 2. Smashy Road gibi oyunlarda sürekli fps düşüyor sonra tekrar yükseliyor.
Global Rom 12.0.5'i 2 gün önce mi flash tool ile fastboot modunda yükledim. Telefonu alalı 2 hafta oldu. TWRP ve magisk yüklü.

Mrtc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Lenovo
Konular
0
Pil tasarruf modunda o oyunda kısıtlamaların olmadığını kontrol edin. Pubg'de 90 fps alamıyorken Youtube'dan bakarak çözmüştüm.

akadirars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Kimi oyun sabit fps değerlerinde durmazken adaptif yenileme hızı siz ekrana dokunmadığınız sürece min olan 30 kare hızına düşer ekrana dokundugunuz andan itibaren max yenileme hızınız ne ise anlık ona geçiş sağlar haliyele fps dalgalanması olur. kimi oyunda da 30 ya da 60 fps sabit kalır ekran da ona göre sabitlenir. bizlerede kasıyormuş durumu olusturur.

foxbat1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mİ 10T pro
Konular
1
Bende adaptivesync ile alakalı olduğunu düşünüyorum ama earn to die 2 de ekrandan parmağını hiç çekmiyorum mantıklı gelmiyor ayrıca bu oyunun kare atladığı gerçeğini değiştirmiyor.

Execuvite

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melik Genç
Cihazım
Mı a1
Konular
1
Oyuna girmeden ekran yenileme hızını 90 Hz çekiniz düzelicektir.

foxbat1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mİ 10T pro
Konular
1
Pil tasarruf modunda o oyunda kısıtlamaların olmadığını kontrol edin. Pubg'de 90 fps alamıyorken Youtube'dan bakarak çözmüştüm.
Pil tasarrufu kapalı o oyun özelinde de kapalı. Pil ve performans uygulamasını sıfırladım.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Bir oyundan alabileceğinizi FPS tamamen cihaza bağlı değil maalesef.
Oyunun sunduğu FPS değeri önemli.
Mesela COD mobile bizim cihaz için 60 fps sınırı koyuyor ancak bir modül ile bu sınır 120 fps değerine ulaşıyor.
FPS düşük görünse de oyun akıcı olmaya devam eder oyunun üst sınırı budur. Düşük bütçeli oyunlarda dev stüdyoların tasarladığı oyunun verimini beklemek de hata olur.

Bu arada unlocker modülün ile COD mobile kesinlikle deneyin. BR modu 60 fps kısıtlı ama ÇO 120 FPS veriyor ve şahane oluyor.

foxbat1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mİ 10T pro
Konular
1
Oyuna girmeden ekran yenileme hızını 90 Hz çekiniz düzelicektir.
144-90-60 hepsini denedim birşey değişmedi ne yazık ki. İşin garibi smashy road wanted bu durumun en belirgin olduğu oyun iken devam oyunu olan smashy road arenada sorun yok. Belki eski nesil oyunlarla alakalıdır. Gerçi redditte daha güncel bir oyunla sorun yaşayanıda görmüştüm.

Üst Alt