Yardım Mi 10T Dahili Hafıza Sorunu

berkanout

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkan
Cihazım
mi10 t 128gb
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
ANDROİD 12 SKQ1.211006.001
Telefon Modeli
M2007J3SY
Bootloader Kilidi
Açık
Selamlar herkese. Mİ 10T 128GB'lık telefonu son 2.5 senedir kullanıyorum. Geçtiğimiz pazartesiye kadar çok aşırı bir sorun ile karşılaşmadım. Hala daha tüm genel işlerimi telefon üzerinden yapabiliyordum. Lakin pazartesi itibariyle galeri uygulamasına giremez oldum, daha sonrasında wp'deyken donmalar sesli mesajları dinliyemem veya fotoğraf göndereme gibi sorunlar takip etti. Sesli mesajları indirmeye kalktığımda dahili depolama alanı dolu şeklinde uyarı veriyordu. Yedeklemelerimi yaptım yaptıktan sonra reboot ekranından wipe data ile devam ettim ama sadece süreçi geciktirmiş gibi oldum. Depolama kısmını geçince sesler videolar dökümanlar vs normal boyutlarda olurken sistem kullandığı tüm depolama alanı yani 128 Gb ve bu sorundan kaynaklı ne bir indirme ne bir yükleme yapabiliyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımcı olacak arkadaş var mıdır? Çok teşekürler.

BİLGİLER: MUI GLOBAL 14.0.1
ANDROİD 12 SKQ1.211006.001
MODEL:M2007J3SY

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Hafıza sorununu daha önce farklı cihazlarda yaşayan arkadaşlarda olmuştu forumda, bunun en kesin çözümü format ile sıfırdan romu kurmak. Eğer bu işlem işe yaramazsa depolama biriminde sorun var demektir.

Oyla:
Üst Alt