MIUI 13 Mi 10T/10T Pro MIUI 13 EEA | Android 12 V13.0.8.0.SJDEUXM

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
hocam emin olmamakla beraber flash all Olması lazım
flash all lock olan bl yi kitler ve flashlar
storage olan formatlar ve flashlar
geriye flash all seçeneği kalıyor sadece flashlayacak yani bizim deyimimizle güncelleme
daha önce yapan biri varsa biz de bilgilenmiş oluruz
Flash all tüm veriyi siler hocam.

bahadirxdzgn01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
38
hocam emin olmamakla beraber flash all Olması lazım
flash all lock olan bl yi kitler ve flashlar
storage olan formatlar ve flashlar
geriye flash all seçeneği kalıyor sadece flashlayacak yani bizim deyimimizle güncelleme
daha önce yapan biri varsa biz de bilgilenmiş oluruz

ya sanki data kısmını silmek yetiyordu sonra yeni rom flashlıyorduk yanlış mı hatırlıyorum? data derken system kısmı

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
ya sanki data kısmını silmek yetiyordu sonra yeni rom flashlıyorduk yanlış mı hatırlıyorum? data derken system kısmı
Fastboot üzerinden ver kaybı olmadn rom yüklendiğini ilk defa bu konuda gördüm hocam...

Fastboot ile yükleme yapılırken 3 seçenek var. Birincisi flash all ki her zaman bunun kullanılması önerilir. Tüm veriyi siler temiz kurulum olur.

İkincisi lock olan seçenek ki bu bootloader kilidini kapatır ve tüm veriyi siler. En riskli olandır.

Üçüncüsü ise save user data olandır. Bunda ise teoride kulanıcı verileri (resim,video vs.) korunurken yeni rom atılmış olması gerekir ama bugüne kadar bu seçeneğin başarılı olduğunu hiç görmedim. Cihazları her zaman bootlopa sokuyor.

Nereden hatırlıyorsunuz ya da size veri kaybı olmaması için fastboot öneren arkadaş nasıl bir yöntem izledi maalesef bilemiyorum.

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
twrp için ben de system i silip güncelleme yapıyordum
hocam en temizi baştan güzel bi kurul yapın 😂
bilgilendirme için teşekkürler hocam
daha bi hafta önce eu nun güncelmesini fastboot üzerinden yaptım hocam
Tüm dosyalar korundu
ilginçtir ki bug bile yoktu
ben ne olur ne olmaz hesabı tekrar formatlayip yükledim 😂

Yakup2147

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
1
Fastboot üzerinden ver kaybı olmadn rom yüklendiğini ilk defa bu konuda gördüm hocam...

Fastboot ile yükleme yapılırken 3 seçenek var. Birincisi flash all ki her zaman bunun kullanılması önerilir. Tüm veriyi siler temiz kurulum olur.

İkincisi lock olan seçenek ki bu bootloader kilidini kapatır ve tüm veriyi siler. En riskli olandır.

Üçüncüsü ise save user data olandır. Bunda ise teoride kulanıcı verileri (resim,video vs.) korunurken yeni rom atılmış olması gerekir ama bugüne kadar bu seçeneğin başarılı olduğunu hiç görmedim. Cihazları her zaman bootlopa sokuyor.

Nereden hatırlıyorsunuz ya da size veri kaybı olmaması için fastboot öneren arkadaş nasıl bir yöntem izledi maalesef bilemiyorum.
Hocam yeni fastboot romlarda veri kaybı yaşanmadan aynı sürüm ile olan romu guncelliyebiliyorsunuz mi flashsiz dediğim rom.
Mi flash ile dediğiniz gibi all olarak flashlandigi için temiz olarak kurulum yapılır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam yeni fastboot romlarda veri kaybı yaşanmadan aynı sürüm ile olan romu guncelliyebiliyorsunuz mi flashsiz dediğim rom.
Mi flash ile dediğiniz gibi all olarak flashlandigi için temiz olarak kurulum yapılır.

bahadirxdzgn01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
38

hocam anlayamadım tam olarak. yani full format atmadan sürümü yükseltemiyor muyuz?

Yakup2147

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
1
hocam anlayamadım tam olarak. yani full format atmadan sürümü yükseltemiyor muyuz?
Yukseltebiliyorsunuz dediğim gibi indirdiğiniz fastboot romda dediğim komutların olması gerekir harici olarak miflash ile güncellenmesi gerekir oda malesef sıfırdan kurulum yapılıyor

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
all data olan komut sıfırdan kurulum yapar.
Update room direk sürüm yukseltme yapar.
Mi flash olmadan yapılır.

Son düzenleme:

yay1974

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oztugrul
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Bu global sürümde adaptif tema olayının ayarlarını bulamadım. Google uygulama renkleri duvar kağıdına göre değişiyor ama bazen çok uyumsuzluk oluyor ve EUdaki gibi kapatamıyorum

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Bu global sürümde adaptif tema olayının ayarlarını bulamadım. Google uygulama renkleri duvar kağıdına göre değişiyor ama bazen çok uyumsuzluk oluyor ve EUdaki gibi kapatamıyorum
hocam eu da nasıl kapatıyordunuz

Üst Alt