MIUI 13 Mi 10T/10T Pro - MIUI 13 22.10.26 EU Beta ROM - 13.0.7.0 EU Stabil ROM [Android 12]

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

EU ROM, ÇİN Beta ve Stabil bazlı romları kendi ekibi ile birlikte özelleştirdikleri bir Rom'dur..

Hemen hemen diğer tüm custom romların temel rom olarak baz aldığı romdur.

Not:
Geliştirici Brick ihtimalinden bahsetmiş. Kurulum esnasında oluşabilecek sorunlardan ben ve MIUI Türkiye ekibi sorumlu değildir.

Uyumlu TWRP:

Beta ROM:

CHANGELOG

System
Optimization - Improved system stability

Uyumlu TWRP:

Stabil ROM:

CHANGELOG

System
Optimization: 5G network connection is optimized now and will be used by default
Updated Android Security Patch to November 2022. Increased system security.

Kurulum işlemleri:

İndirdiğiniz Recovery dosyasını telefonununuz hafızasına atın.
Cihazı Recovery(TWRP) moda alın. (Ses arttırma+power tuş kombinasyonu)

TWRP açıldıktan sonra Wipe -> Advanced Wipe -> 3 Wipe(Dalvik, Cache, Data) yapın.
Twrp ana ekranda install kısmından EU Beta rom dosyasını yükleyin.
Kurulum bittikten sonra Wipe -> Format Data -> yes yaptıktan sonra ve Reboot-System yapın.
İlk açılış biraz uzun sürecektir.

Son düzenleme:

habipyc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
habip
Cihazım
note 3
Konular
1
Ben kurdum sonra tekrar Endonezya Roma geri döndüm. Aşırı kasıyor, değişen bir şey görünmüyordu.

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373

EU ROM, ÇİN developer/beta temel bazlı, haftalık EU geliştiriciler tarafından özelleştirdikleri bir Rom'dur..

Hemen hemen diğer tüm custom romların temel rom olarak baz aldığı romdur.

Not:
Mi 10T Pro da kamera sorunu devam etmektedir. Pro versiyonu kullananların bu romu yüklemesini tavsiye etmiyorum.
Not 2: Geliştirici Brick ihtimalinden bahsetmiş. Kurulum esnasında oluşabilecek sorunlardan ben ve MIUI Türkiye ekibi sorumlu değildir.
Not 3: Android 12 ile uyumlu TWRP olmadığı için Fastboot üzerinden kurulum yapılmaktadır.

CHANGELOG

System
New - Android 12 update (Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro*, Redmi K30S Ultra/Mi 10T/Pro*)

Security
Fix - "Optimized charging" settings were missing on the supported devices

Gallery
Optimization - Optimized editing for screenshots

* WARNING for Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro and Redmi K30S Ultra/Mi 10T/Pro users:
There is a chance (~50%) for your device getting bricked after flashing this update. Please back up your data before upgrading to Android 12.
You've been warned, please flash at your own risk. We hold no responsibility for any damage to your device.
For the avoidance of doubt, this message does not concern Mi 10/Mi 10 Pro users.

Tip for Android 12 devices: Because TWRP doesn't work with Android 12, the update needs to be flashed in Fastboot mode. Download the ZIP package, unpack it and run update script (without formatting data if you're moving from Android 11 xiaomi.eu ROM or with format data if you're flashing it first time).

Known Android 12 bugs:
* If you're from Thailand, Malaysia, or Vietnam, please change MIUI Region to China to temporarily solve Wi-Fi disconnecting occasionally issues.

* The MIUI team received reports from the Chinese users regarding unknown cause of app removal, however, after inspection, the app data will be kept. Users may redownload the specific app if found missing for the time being, the team is working on it.

Kurulum işlemleri:

İndirdiğiniz Fastboot dosyasını klasöre çıkart diyerek masaüstüne çıkarın.
Cihazı Fastboot moda alın. (Ses kısma+power tuş kombinasyonu)
Rom klasörü içindeki Windows install with data format.cmd komut dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın.
Kurulum işlemi otomatik olarak başlamıştır, kurulum bitene kadar cihazını ellemeyin.

Boot ekranında kalırsa:

Cihaz boot ekranı döngüsüne girerse cihazı ses açma ve güç tuşlarına basarak cihazı recovery moduna alın
Gelen kurtarma ekranında wipe data diyerek format atın ve cihazı yeniden başlatın

Konudaki anlatım için mustafaozkan1414 hocama teşekkürlerimi sunarım.
Paylaşımınız için teşekkür ederim hocam, elinize sağlık.

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Ben kurdum sonra tekrar Endonezya Roma geri döndüm. Aşırı kasıyor, değişen bir şey görünmüyordu.
İlk beta rom olduğu için sorunlar illaki olacaktır hocam. Bilgi için teşekkürler ayrıca. :)

Marechal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 10T
Konular
9
Arrow OS Android 12 romundaydım bi türlü bunu kuramadım 2 gündür uğraşıyorum Mustafaözkan hocam da yardım etti sağolsun ama olmadı ben de Evolution Android 12 kurdum :)

bckulaksis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak can
Cihazım
Kulaksız
Konular
2
Dünden beri kullanıyorum, hiç bir sıkıntı gözlemleyemedim şuan güzel çalışoyor sistem. Sarj yavaş alıyor gibime geldi ve pil tüketim kısmında ekran bölümü nedense yok ve gece 1 de telefonu %41 sarjla bıraktım sabah 8 de yine aynı %41 sarj vardı pil tüketimi benim açımdan şuan iyi durumda
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dünden beri kullanıyorum, hiç bir sıkıntı gözlemleyemedim şuan güzel çalışoyor sistem. Sarj yavaş alıyor gibime geldi ve pil tüketim kısmında ekran bölümü nedense yok ve gece 1 de telefonu %41 sarjla bıraktım sabah 8 de yine aynı %41 sarj vardı pil tüketimi benim açımdan şuan iyi durumda

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-12-05-19-11-06-843_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-12-05-19-11-06-843_com.miui.securitycenter.jpg
    273,1 KB · Görüntüleme: 301

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Teşekkürler bilgiler için hocam :)

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Arkadaşlar 21.11.3 android 11'li son beta üzerinden "windows_fastboot_update_rom.bat" seçeneği ile format data yapmadan android 12'li 21.11.30 sürümüne geçiş yaptım herhangi bir sorun yok format data yapmak istemeyenler son beta'dan koyu işaretli seçeneği seçerek geçiş yapabilirler.

Mohan41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Meslek
Kalite Teknisyeni
Konular
26
acele etmemek lazım daha yolun başı

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Ayrıca Android 12 ile birlikte gelen kamera, mikrofon ve konum kullanan bir uygulama olduğunda bildirim alanında simge görünüyor bunları kapatmak için aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz.

Kamera/mikrofon kullanım göstergelerini kalıcı olarak devre dışı bırakmak isteyenler, ADB kullanarak bu komutu kullanır:
Kod:
adb shell cmd device_config put privacy camera_mic_icons_enabled false default
Konum kullanım göstergelerini devre dışı bırakmak için (her nedense hala görünür durumdaysa) şu komutu kullanın:
Kod:
adb shell cmd device_config put privacy location_indicators_enabled false default
* Yeniden etkinleştirmek için "false" yerini "true" olarak değiştirin.
Aşağıdaki komut, Geliştirici seçeneklerinin sonuna bir "Durum çubuğu konum göstergesi" anahtarı
ekler:
Kod:
adb shell cmd device_config put privacy location_indicator_settings_enabled true default
Ne yazık ki, şu an itibariyle kamera / mikrofon göstergeleri için eşdeğer bir Geliştirici seçeneği yoktur.

Son düzenleme:
Üst Alt