MIUI 14 Mi 10T/10T Pro - China Rom V14.0.5.0.SJDCNXM / Bildirim Fix / Kamera Fix / Android 12

Yakuplar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 10 T Pro
Meslek
Emniyet Personeli
Konular
15

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
115
herhangi bir fixi yükleme gereği var mıdır şuan ?

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
115
kamerada sıkıntı var mı halen ? illa modül yüklememiz mi gerekiyor ?

adem7676

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Chlclxhxohch
Cihazım
Hduffıgo
Konular
0
Merhaba Çağrı hocam. Ben cihazıma bu sürümü kurdum ama tekrardan global roma dönmeye karar verdim. İndirdiğim global rom dosyasını twrpden kurmaya çalışıyorum ama başarısız oluyorum. Nerede hata yapıyorum acaba?

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Merhaba Çağrı hocam. Ben cihazıma bu sürümü kurdum ama tekrardan global roma dönmeye karar verdim. İndirdiğim global rom dosyasını twrpden kurmaya çalışıyorum ama başarısız oluyorum. Nerede hata yapıyorum acaba?
Global Fastboot indirip bilgisayardan kurmanızı tavsiye ederim. TWRP deki hatayı görmeden birşey demem mümkün değil hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kamerada sıkıntı var mı halen ? illa modül yüklememiz mi gerekiyor ?
Çinde 10T Pro satılmadığı ve normal 10T de Redmi K30S Ultra diye geçtiği için Çin romlarının tümünde kamera sorunu yaşanır ve modülsüz düzelmez.

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
Hocam fcmfix kurulu, WhatsApp seçili, otomatik başlatma açık, diğer izinler verildi, pil kısıtlaması yok, ama halen WhatsApp'ta bildirim sorunu devam ediyor. Uygulamaya girmeden mesajlar gelmiyor. Farklı bir yöntemi var mı bu sorunun?

Eren KS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
XM 12 -- CUPID
Meslek
Gemi İnşaat
Konular
8
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çin bazlı romları kullanmak isteyip bildirim sorunu yaşandığı için kullanamayan bir çok arkadaş vardır. Çin romları genel olarak Global romlara göre daha stabil, daha özellikli ve daha güncel romlardır. Bu konu sayesinde artık Çin romlarında Bildirim sorunu yaşamayacaksınız. Keyfini çıkarın. :)

Not:
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ben cihazı İngilizce kullanıyorum. Türkçe dil seçeneği modüllerle oluyor fakat dil ekleme sistemde performansa kötü etki edebiliyor. Benim tavsiyem bu romu kurmadan önce İngilizce kullanacaksanız tercih etmeniz.

Not 2: Mi Flash ile Fastboot Rom kurmanız tavsiye edilir.

Not 3: Kurulum esnasında oluşabilecek sorunlardan ben ve MIUI Türkiye ekibi sorumlu değildir.

Uyumlu TWRP:

Stabil Rom Fastboot:

Stabil ROM Recovery:

CHANGELOG

[MIUI 14]

Ready. Steady. Live.

[Highlights]
Attention to detail redefines personalization and brings it to a new level.
Mi Smart Hub gets a significant revamp, works much faster, and supports more devices.
Family services allow sharing all the essential things with the people you care about most.
More than 30 scenes now support end-to-end privacy with no data stored in the cloud and all actions performed locally on the device.
Improved system architecture comprehensively boosts the performance of both pre-installed and third-party apps while saving power.

[System]
Updated Android Security Patch to February 2023. Increased system security.

[Personalization]
Attention to detail redefines personalization and brings it to a new level.
Super icons will give your Home screen a new look. (Update Home screen and Themes to the latest version to be able to use Super icons.)
New widget formats allow more combinations, making your experience even more convenient.
Home screen folders will highlight the apps you need most making them just one tap away from you.
Want a plant or pet to always wait for you on your Home screen? MIUI has lots of them to offer now!

[Privacy protection]
More than 30 scenes now support end-to-end privacy with no data stored in the cloud and all actions performed locally on the device.
You can press and hold the text on a Gallery image to instantly recognize it now. 8 languages are supported.

[Interconnectivity]
You can easily connect earphones to your phone, tablet, and TV, and switch between these devices seamlessly.
Whenever text input is required on your TV, you can get a convenient pop-up on your phone and enter text there.
Mi Smart Hub gets a significant revamp, works much faster, and supports more devices.
Bandwidth allocated to interconnectivity makes discovering, connecting, and transferring items much faster.

[Family services]
Family services allow sharing all the essential things with the people you care about most.
Family services allow creating of groups with up to 8 members and offer various roles with different permissions.
You can share photo albums with your family group now. Everyone in the group will be able to view and upload new items.
Set your shared album as a screensaver on your TV and let all your family members enjoy these joyful memories together!
Family services allow sharing of health data (e.g. heart rate, blood oxygen, and sleep) with family members.
Child accounts offer a series of sophisticated measures of parental controls, from limiting screen time and restricting app usage to setting a secure area.

[Mi AI voice assistant]
Mi AI is no longer just a voice assistant. You can use it as a scanner, translator, call assistant, and more.
Mi AI allows you to perform complicated daily tasks by using simple voice commands. Communicating with your device could never be easier.
With Mi AI, you can scan and recognize anything - be it an unfamiliar plant or an important document.
Mi AI is ready to help whenever you bump into a language barrier. Smart translation tools support multiple languages.
Dealing with calls is so convenient with Mi AI: it can filter spam calls or easily take care of the calls for you.

[More features and improvements]
Search in Settings is now more advanced. With search history and categories in results, everything looks much crisper now.
Your device can work with much more types of wireless card readers. You can open supported cars or swipe student IDs with your phone now.
Whenever you sign out of your account, you can choose to keep all your cards on the device without having to add them again next time.

İndirmeniz Gerekenler:

Kurulum:

-
Öncelikle Magisk ile cihazımızı rootlayıp Zygisk'i aktif edip yeniden başlatıyoruz.

- Lsposed zipini magiskten kurup yeniden başlatıyoruz.

- FcmFix'i apk olarak sisteme kurduktan sonra bir bildirim gelecek. Bildirime tıplayıp FcmFix modülünü aktif ediyoruz. Bildirim gelmediyse Lsposed uygulamasına girip FcmFix modülünü aktif edebilirsiniz. Aktif ettikten sonra System Framework, Battery and Performance ve Google Play services uygulamalarının seçili olduğuna dikkat edin ve ana ekrana dönün.

- FcmFix uygulamasına girip Google Play Services ve bildirim gelmesini istediğiniz uygulamaları oradan seçip ana ekrana dönün.

- FcmFixte seçtiğiniz uygulamaların uygulama bilgilerine girip Autostartı aktif edin ve keyfini çıkarın.

Not:

Whatsapp, Telegram, Google Meet vb. anlık mesaj ve görüşme uygulamalarında, uygulamaları kurduktan sonra vermeniz gereken izinler var. Eğer izinleri vermezseniz sorunlu çalışabilir. Özellikle arka planda çalışırken popup pencere gözükmesi izni ve Kişileri okuma değiştirme izinleri verilmelidir. Aksi taktirde Whatsappta kişiler numara olarak gözükebilir yada Whatsapp gibi uygulamalarda biri aradığı zaman arama cevaplama ekranı ekranda gözükmeyebilir.

Not 2:

Romu indirip kurduktan sonra Google Play Store olmayacaktır. Aşağıdaki linkten güncel apk indirip kurabilir ve giriş yapabilirsiniz.

İndirmeniz Gerekenler:

Modülü Magisk üzerinden kurup yeniden başlatın ve keyfini çıkarın.

Not: Kamera modülü Çin bazlı Stabil romlarda sorunsuz çalışmaktadır. Daily sürümlerde çalışmaz.
Hocam elinize emeğinize sağlık
Bende mi 12 var ve sürüm v14 android 13
Acaba ben de bildirim sorunu için paylaştığınız modülleri kullansam bir sorun teşkil eder mi

Üst Alt